Н. Сералиев «Аңсау» қазақ әдебиеті 5 сынып

Раздел Другое
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

САБАҚ ЖОСПАРЫНЫҢ ҮЛГІСІ

Сынып:

5 «Б»

Пәні:

Әдебиет

Сабақтың тақырыбы:

Н.Сералиев «Аңсау»


Оқу мақсаты:

Мәтінді талдай отырып,атаға,

ауылға деген сағыныш пен аңсауды түсіну.

Табыс критерийлері


Барлық оқушылар:

Көпшілік оқушылар:

Жекелеген оқушылар:

а) Автор туралы мәлімет біледі.

ә) Әңгіменің мазмұнымен таныс болады.

б) Әңгімеге СКТ талдау жасай алады.

а) Кейіпкерлермен танысады. ә) Салт-дәстүр туралы білетін болады.

а) Әңгімеде көтерілген өзекті мәселелерге назар аударады

Уақыты

Кезеңдері

Тапсырма

Мақсаты

Мұғалім не істейді

Оқушылар не істейді

Ресурстар

3 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық ахуал тудыру



Бүгінгі сабақ барысында бір-біріне жылы лебіздерін білдіру



Оқушылардың бір-біріне деген құрметін арттыру

Оқушылармен сәлемдесіп, оқу-құралдарын тексеріп, күн ретін жаздырдым.

«Шаттық шеңбері»

Оқушылар күн ретін жазды.

Оқушылар бір-бірінің қолынан ұстап тұрып,жылы лебіздерін білдіреді.

3мин

Топтастыру

Әңгіме барысында кездесетін адамгершілік қасиеттерге байланысты топтасу.

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы орнату.

Адамгершілік қасиеттерге байланысты атаулармен оқушыларды топтастырамын.

Оқушылар өздері алған сөздер бойынша топқа орналасады.

Сөздер жазылған парақшалар

4мин

Ой қозғау

Бейнефильнен үзінді көрсету

Балалардың ойын қозғау

Оқушылардан бейнефильмнен нені аңғарғанын сұраймын

Оқушылар бейнефильнен түйген ойларын ортаға салады.

Бейнефильм

5мин

Мағынаны ажырату

Топта жұптық жұмыс жасалады. Әр жұпқа әңгіменің композициялық жоспарын құрғызу.

Әңгіменің мазмұнын толық еске түсіру

Композициялық талдаудың нұсқасын экраннан көрсетемін.

Әр оқушыға өзін-өзі бағалау парағын таратамын.

Экрандағы нұсқаға сүйене отырып, әңгіменің композициялық жоспарын құрады.

Әр тапсырма сайын критерий арқылы өзіне ұпай қойып отырады.

Слайд

Бағалау парақшалары

16мин

Мағынаны тану

Топтар рөлдерге бөлініп,тапсырмалар орындайды. Топтық тапсырма:

1-топ «Мейірім»: Сілтеме табушы (Шығарманың ең қызық жерін табады,оны неге қызық деп тапқанын айтады.

2-топ «Шапағат»: Із қуушы (Кейіпкер ізін қуалайды,кейіпкердің түр-түсін мінезін,әрекетін суреттейді, кейіпкер іс-әрекетіне өз бағасын береді.

3-топ «Ілтипат» : .Сөз тапқыш (тақырыпқа қатысты мақал-мәтел не афоризм табады.(10 мин)

4-топ «Ықылас» : Дәнекер (Шығарманы өмірмен байланыстырады.)

Оқушылардың сыни ойлауын қалыптастыру, әңгіме мазмұнын толық меңгеру

Әр топты рөлдерге бөліп, орындауға тиісті тапсырма мазмұнын түсіндіремін.

Тапсырманың орындалу барысын мұқият тыңдайды. Өздеріне берілген тапсырманы талапқа сай орындауға тырысады.

Плакат,маркер,қалам,оқушылардың жұмыс дәптері

5мин

Ой толғаныс

Қала өмірі мен ауыл өмірін салыстыру (венн диаграммасы)

Оқушылардың салыстырмалы түрдегі көзқарасын бақылау

Оқушыларға тапсырма береді

Оқушылар венн диаграммасы бойынша жұмыс жасайды

Слайд

2мин

Үй тапсырмасы

Әңгімеге сатылай кешенді талдау жасау.

Эксперимент алаңындағы оқушылардың СКТ бойынша білімін тексеру.

Үйге тапсырма бердім

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алды

3мин

Рефлексия

Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс

Оқушылардың сабақ барысы туралы пікірін білу

Үлестірмелі қағаздарды таратып беру

Кері байланыс парағын толтыру

Үлестірмелі қағаздар

4мин

Бағалау

Алдын-ала берілген бағалау парақшалары бойынша білімін бағалап және смайликтер арқылы оқушылардың сабақтан алған әсерін байқадым.

Бағалау парақшаларында қойылған ұпай сандарын айтып шықты.

Смайликтер арқылы сабақтан алған әсерлерін байқатты

Бағалау парақшалары,смайликтер



© 2010-2022