Конспект М. Әуезов Жетім 4-класс

Смағұлқызы КөңілашарАқтөбе қаласындағы № 42 орта мектептіңІІІ деңгей бойынша сертификатталғанбастауыш класс мұғалімі Пәні: Әдебиеттік оқу Күні:21.11.2014 Сыныбы: 4 Сабақтыңтақырыбы М.Әуезов. Жетім. Сілтеме Әдебиеттік оқу 4-класс Мақсаты Балаларды әңгіметмазмұнымен таныстыра отырып, негізгі ойды, идеяны ұғындыру. Ой қозғау страрегиясын пайдалана отырып, оқушыларға сұрақ қою арқылы жан – жақты ойлауға үйрету, топпен жұмыс жүргізу барысында оқушыларға өзіндік жұмыс жасай білулері...
Раздел Другое
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


Ақтөбе қаласындағы № 37 орта мектептің

ІІ деңгей бойынша сертификатталған

бастауыш класс мұғалімі


Пәні: Әдебиеттік оқу

Күні:

21.11.2014

Сыныбы: 4

Сабақтың

тақырыбы

М.Әуезов. Жетім.

Сілтеме

Әдебиеттік оқу 4-класс

Мақсаты

Балаларды әңгіметмазмұнымен таныстыра отырып, негізгі ойды, идеяны ұғындыру. Ой қозғау страрегиясын пайдалана отырып, оқушыларға сұрақ қою арқылы жан - жақты ойлауға үйрету, топпен жұмыс жүргізу барысында оқушыларға өзіндік жұмыс жасай білулеріне, өз бетінше ізденуге үйрете білу және сөздік қорларын молайтубілімділік: сөз байлығы кеңейеді, сын тұрғысынан ойлауға үйренеді, өз ойын толық жеткізіп, мәтіндегі негізгі түйінді таба білуге дағдыланады.

дамытушылық: Оқушылардың қоғамға деген өзіндік көзқарастарының қалыптасуына ықпал ету, өз ойларын еркін, нақты жеткізе білуге баулу, тіл байлықтарын дамыту, өз бетімен ізденуге,АКТ құралдарын тиімді пайдалануға үйрету, әр кәсіптің өзіндік қиындығы мен қызығы туралы ой қорытуға дағдыландыру.

тәрбиелік: ауызбіршілікке,ынтымақтастыққа достыққа тәрбиелеу .

Күтілетін

нәтижелер

Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді, көркем әдеби тілде сөйлеуге, меңгеруге құмарлығы артады, сыни көзқарасын білдіру арқылы сөз байлығы молаяды, өз бетінше ізденіп, жоба қорғауға, мәтіндегі негізгі ойды баяндаға,АКТ құралдарын тиімді кез келген сәтте пайдалануды үйренеді.

Сабақтың түрі

Жаңа білімді меңгерту

Пәнаралық байланыс

Музыка, өзін-өзі тану, бейнелеу өнері

Қолданылатын әдістер

« Жоба қорғау технологиясы», Диалогтық оқыту, БЛУМ таксономиясы, АКТ, жас ерекшеліктеріне сай оқыту, талантты және дарындылығын анықтауға сюжетті ойындар,

Керекті жабдықтар

Оқулық, интербелсенді тақта, түрлі маман иелерінің суреттері, кеспеқағаздар, ватман, стикер, маркер,ұялы телефон,ноутбук т.б.

Сабақтың барысы:

Сабақ

кезеңдері

Уақыт

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

1 мин



3 мин

Ұйымдастыру

Топқа бөлу

Сурет бойынша ой қозғап негізі ойды тауып

І топ -Мейірім

ІІ топ - достық

ІІІ топ - қатал

Психологиялық ахуал туғызу





Оқушылар топта тұрып «мен қандаймын.» трениггі арқылы оқушылар бір -біріне жылы сөздер айтады

Тұсаукесер


2 мин

«Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізу. Өзіміздің тобымыздағы атауларға байланысты не білеміз?

Негізгі бөлім

Білу




Бағалау үрдісі Үш шапалақ

5 минут

Мақсаты:. Автор туралы мағұлмат беру.

Мұғ:-?

Оқушы жауабы..............

Бозторғай әнін тыңдап. талдау

Мұғ:. Түткі сұрақтар қою арқылы әнді талдау.

Топқа тапсырма

( Әннен қандай әсер алдыңыз? Ән не туралы?)

Оқушылар көздерін жұмып түнді елестеді.



Шығармалары туралы ой тоғытады.

Әр топтан 1 оқушы жұмыстарын қорғайды.


© 2010-2022