• Преподавателю
  • Другое
  • Аудандық география пәні мұғалімдерінің бірлестігінің тамыз кеңесіндегі отырысының жоспары

Аудандық география пәні мұғалімдерінің бірлестігінің тамыз кеңесіндегі отырысының жоспары

Раздел Другое
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бектітемін ________

Аудандық әдістемелік

кабинетінің аға әдіскері

А. Дараева

11.08.2015 жыл

Аудандық география пәні мұғалімдерінің бірлестігінің тамыз кеңесіндегі

отырысының жоспары

Тақырыбы: «Білім беру мазмұнын жаңарту - болашаққа бағдарлану»

Қатысушылар: Аудан география пәні мұғалімдері.

Өтетін орны: № 1 орта мектебі

Өткізу мерзімі: 11.08.2014жыл

Өткізу уақыты: 09-00 ден 12-00

Өткізу түрі: коучинг, сабақтардың үлгілері, бейнетаспа көру, талдау; тақырып бойынша идеялар және пікірлер

Жетекшісі А.Б.Алгожаева- география пәні мұғалімі

Мақсаты:

  1. Білім беру мазмұнын жаңарту ол оқушы білімін ғана емес, оларды қолдану дағдыларын, атап айтқанда функционалдық сауаттылығын қалыптастыру. Оқушылардың бойында өзіндік білім алу, талдау, құрастыру, қоғамдық өмірде өзін-өзі жан-жақты таныту үшін білімін пайдалана білу дағдыларын қалыптастыру.

  2. Оқушылардың географияны жан-жақты меңгеруіне бағытталған сабақта иновациалық әдіс-тәсілдерді тиімді пайдалану жолдары

  3. Мұғалімдердің функционалдық сауаттылығымен құзырлығын арттыру

  4. Назарбаевтің «Зияткерлік мектебінің» бағдарламасы бойынша география сабағында модульдерді тиімді пайдалану

  5. Мұғалімдердің қашықтық оқыту арқылы білімдерін жетілдіру

  6. 2015 жылы республиканың жалпы білім беретін мектептері PISA (математикалық және жаратылыстану-ғылыми сауаттылығының салыстырмалы бағасы, сондай-ақ 15 жасар оқушылардың әртүрлі үлгіде берілген мәтіндерді түсінуі) мен TIMSS (4 және 8-сынып оқушыларының математикалық және жаратылыстану-ғылыми сауаттылығын салыстырмалы бағасы) халықаралық зерттеулеріне қатысуы туралы түсінік беру



Негізгі идея:

1.География пәнінен білім беру мазмұнын жаңарту мақсатында - мұғалімдердің білімі мен біліктілігін үнемі жетілдіру, иновациялық пед.технологияларды сабақта тиімді пайдалану, TIMSS, PIZA халықаралық зерттеулер мәнмәтінінде оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамыту бойынша білім беру үдерісін ұйымдастыру әдістерімен тиімділігі.

2.Оқушылырдың функционалдық және жаратылыстану ғылыми сауаттылығы - жаратылыстану ғылымындағы білімін қолдана білу, қоршаған ортаны және адамзат енгізген өзгерістерді түсіну үшін, табиғи-ғылыми мәселелерге қатысты және ғылыми дәлелдермен негізделген сұрақтарды анықтап тану және негізделген қорытынды жасай білу қабілеттерін қалыптастыру.









Жұмыс барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі:

а) Қатысушы мұғалімдердің тізімі

Ә) Жұмыс жоспары, мақсаты және регламентпен таныстыру

Б) «Шаттық шеңбер» ( стикерде жазылған географиялық атауларға сәйкестендіріп, жаңа оқу жылына жаңа тілектерді айтады)

С) Топтарды құру ( Географиялық жұмбақ жасыру арқылы, жауаптарына сай топ құру, әр топ топтың атына қарай ән орындайды)5 топ құрылады - 4 топ жұмбақтың жауабы бойынша, ал 1-топ «аналитиктер тобы» - тәжирибели мұғалімдер сайланады, топтардың жұмыстарын зерделеп бағалайды

2. TIMSS, PIZA халықаралық зерттеулер мәнмәтінінде оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамыту бойынша білім беру үдерісін ұйымдастыру әдістерімен таныстыру. Хабарлама - Алгожаева А.Б -5 мин

3.География пәнінде 7 модульды тиімді және сапалы пайдалану жолдары- Ават мектебінің география пәні мұғалімі Розахунов Айдын 3 деңгейлі базалық курстын есебі (10 мин)

4.) «Конфликтті шешу жолдары» Бейнетаспаны көру, қатысушылардың ой-пікірі.(5 мин)

5. Коучинг «География сабағында кездесетін ситуациялардан шығу жолдары» (Алгожаева А.Б)25 мин

6) Сергіту сәті: Ойын «Пингвин және акулалар» 5 мин

7) География сабағында кездесетін кедергілер, сарамандық жұмыстардың орындалуы, кескін картамен жұмыс, ҰБТға дайындық папкілері, жосапарлар. География пәні бойынша бағдарламасы, қысқа және ұзақ мерзімді жоспарлары туралы диалог, сұрақ-жауап ( А.Алгожаева) 20-25мин

8). Шешім қабылдау, ұсыныстар( 5 мин)

9) Кері байланыс( 10 мин)

География сабағында кездесетін жағдаяттар

1.Мектепке жас мұғалім келді. 9 сыныпта алғашқы сабағы. Сабаққа кіргенде оқушылар мұғалімге көңіл аудармай, әр қасысы өз ізімен айналысып отыр. Амандасып журналды алдына қойып тыныштыққа шақырды. Ұлдар тыңдамай оз әңгімелерін айта берді. Қыздар мұғалімге сынай қарады.

Мұғалімінің іс әрекеті:

А.Бұрыс Б.Дұрыс ( флитчартпен жұмыс, қорғау)

2.Ертең 10 сыныпта қортынды бақылау жұмысы. Сыныптағы Айгерім үлгерімі төмен оқушы. Бақылауға дайын емес. Дайындыққа арналған сұрақтарға жауап бермей, үндемей тымырайып тұр. Мұғалім: Мен берген тапсырмаға неге дайындалмадың деп сұрады. Ертең 2 деген баға аласын. Сыныптан ұйялмасын ба? Сен қыз сын ғой! Әне сыныптың ұлдары дайындалып келген. Айгерім тіл қатпай, мұғалімге ызылынып қарап, сыныптан шығып кетті.

Мұғалімінің іс әрекеті:

А.Бұрыс Б.Дұрыс ( флитчартпен жұмыс, қорғау)

3.11 сыныпта ҰБТ ға дайындық болып жатыр. География пәнін «жеңіл пәндеп» үлгерімі нашар оқушы таңдалы. Дайындыққа келмейді. Сынып жетекшісі ата анасына хабарласып, балаларының дайындыққа мүлдем келиегені тұралы айтты. Мектепке келгенде оқушы пән мұғаліміммен конфликтке түсті.

Мұғалімінің іс әрекеті:

А.Бұрыс Б.Дұрыс ( флитчартпен жұмыс, қорғау)

4. Мектепке жас мұғалім келді. 8 сыныпта алғашқы сабағы. Мұғалім сабаққа жақсы дайындықпен келген. Оқулықтағы суреттерден слайддтарды жасап, сабақта түсіндіре бастағанда, оқушылар бұл тақырыпты білетін болып шықты. Бәрі мысқылдап әр слайдтағы суретті тақылдап айтып шықты. Мұғалімінің іс әрекеті:

А.Бұрыс Б.Дұрыс ( флитчартпен жұмыс, қорғау)



© 2010-2022