Ақсақ киік (6 сынып)

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Научные работы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мектептің атауы: М.Тоқжігітов жалпы орта мектеп Мұғалім: Карибаева.С.К

Пәні: қазақ әдебиеті сыныбы: 5 «а» сыныбы



Қысқа мерзімді жоспарлау

Күні: 5.03.2015ж

Пәні: Қазақ әдебиеті

Сынып: 5«А»

Сабақтың тақырыбы

С.Сейфуллин « Ақсақ киік »

Сабақтың мақсаты

С.Сейфуллиннің өмірі мен шығармаларын мәлімет бере отырып, өлеңін мағынасын ашып, талдау.

Оқытудың нәтижелері

Ақын өмірімен танысады, өлеңнің мазмұнын ашады.

Негізгі дерек-көздер

Оқулық,интерактивті тақта, стикер, фламастерлер,маркер.

Модульдің кіріктірілуі

АКТ пайдалану,сыни тұрғыдан ойлау,оқытуды басқару және көшбасшылық, талантты және дарынды балаларды оқыту.

Сабақтың барысы

Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің

іс -әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Ресурстар,

көрнекіліктер

Бағалау

Ұйымдастыру кезеңі

3 мин

Сәлемдесу. қолайлы психологиялық көңіл-күй қалыптастыру.Геометриялық фигуралар көмегімен топтарға бөлу. Топ ережесін құрастыру.

Оқушылар геометриялық фигура арқылы үш топқа

бөлінеді.

Түрлі

геометриялық

фигура

Сергіту сәті

3 мин

Бейнеролик арқылы жаттығу жасау.

Бейнероликтегі қимылдарды орындайды. «Биле-биле»әдісі

Интерактивті

тақта,

бейнеролик.

Үй тапсырмасын сұрау

5 мин

Ауызша сұрақтар арқылы сұрақ-жауап өткізу.«Автобус аялдамасы»,«Миға шабуыл»әдісі бойынша тапсырма берді, сәйкестендіру тесті ия,жоқ.

«Автобус аялдамасы» әдісі бойынша топтарға орындалған парақшалары ауысады, тапсырмаларды орындайды, сұрақтарға жауап береді

Оқулық,үй

жұмысы

дәптерлері

Топ басшы бағалауы

Жаңа сабақ


15 мин

1«Ой қозғау» әдісін пайдаланып,жаңа сабақты ашу.

2 С.Сейфуллиннің «Ақсақ киік»өлеңінің тыңдап,

киіктің бейнесін көрсету арқылы,бағыт беру.

3.Топтық тапсырмалар беру:

Әдебиетшілер тобы: Өлең жолдарын мәнерлеп оқу.

Зертеушілер тобы:

Өлеңнің мазмұнын ашу.

Табиғатшылар тобы: Мекендеген табиғатын сипаттау

4.«Жеңілден ауырға» стратегиясы арқылы тапсырмалар орындау.

А)Өлең шығару, ә) Т-кестесін пайдаланып, жақсы-жаман кейіпкерлерді және мінездерін жазады,

б) Қалаған өлең шумағын мәнерлеп оқып береді.

1Оқушылар тыңдайды,

сұрақтарға жауап береді.

2С.Сейфуллиннің «Ақсақ киік»өлеңінің тыңдау,бейнесін көру арқылы мағлұмат алады.

3 Оқушылар бірігіп топтық тапсырма орындайды:

Әдебиетшілер тобы:

Өлең жолдарын мәнерлеп оқиды.

Табиғатшылар тобы: Мекендеген табиғатын сипаттайды

4.«Жеңілден ауыр ға» стратегиясы арқылы тапсырма лар орындайды.

Оқулық,күйді

тындату,

маркер.

Оқулық,

флипчарт

Топ бағалау

Жаңа сабақты қорытындылау

12 мин

«Фишбоуын»әдісі арқылы оқушылардың білімдерін толықтырып, сабақты қорытындылау.

Оқушылар «Фишбоуын»әдісі арқылы проблемалық сұрақтарға жауап табуға әрекет жасады.

Постер, плакат, маркер

Топты бағалау

Кері байланыс

3 мин

Мұғалім бақылайды

Өздерінің ойларын стикерге жазады

Стикер

Бағалау критерийлерін анықтау

3 мин

Топты бағалау арқылы қорытынды жасайды

Топ башылары топ мүшелеріне қойған бағаларын қорытын ды жасады.

Сумативты бағалау

Үйге тапсырма

1 мин

Тапсырма беру:Эссе жазу,жаттау,сурет салу.

Күнделікке жазып алу.

Күнделік

Сабақ туралы ой толғаныс: Топқа бөлудегі келіспеушілікті жоюға әрекет жасадым.

Сабақтың нәтижесі: Ынтымақтастық атмосферасы қалыптастырдым.




© 2010-2022