- Преподавателю
- Другое
- Урок на тему Гроші
Урок на тему Гроші
Раздел | Другое |
Класс | 7 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Лімачко В.В. |
Дата | 15.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Відкритий урок з основ економіки
Тема: Підсумкове заняття з теми «Гроші»
Мета: закріпити знання учнів, здобуті під час вивчення теми «Гроші»; учити бачити основне в повідомленні, робити узагальнення і висновки; закріпити вміння розв'язувати математичні задачі з економічним змістом; розвивати пам'ять, мислення, творчі здібності; збагачувати словник учнів економічними термінами; виховувати почуття ощадливості, відповідальності.
Обладнання: таблиці економічного змісту, маршрутна стежинка, картки, словникові слова, тексти для повідомлень.
Хід уроку
-
Організація класу
Учні об'єднані у чотири групи - банки. Кожен банк має власну
назву: капітал.
Персонал: банкір, бухгалтер, касир.
-
Оголошення завдань
-
Сьогодні у нас підсумкове заняття з теми «Гроші».
-
Ми багато дізнались і тепер використовуватимемо свої знання та уміння на занятті. Адже тема з якою ми познайомились дуже цікава і важлива. Чому цікава зрозуміло. А от чому важлива?
Бесіда
-
Ці знання стануть у нагоді. Та й кожен, кого оточують слова: бартер, кредит, бізнесмен має розуміти їх значення.
-
Отже, сьогодні ми працюємо за такою маршрутною стежинкою:
-
Економічна розминка.
-
Захист економічної теми.
-
Реклама банку.
-
Аукціон грошових одиниць.
-
Розв'язання математичних завдань - шлях до скарбу.
-
6. Скарб.
-
Виконання кожного завдання оцінюватиметься спеціальними грошовими одиницями - ачиками. Кількість ачиків у кожній групі рахуватиме касир і записуватиме в загальну таблицю результатів. Виграє той, хто працюватиме за правилами. Повторимо їх:
- уважно слухай та читай інструкцію - завдання;
-
працюй так, щоб не заважати іншим;
-
вислухай думку кожного члена групи;
-
дотримуйся відведеного часу;
-
дотримуйся правила піднятої руки;
-
презентуй дослідження і висновки.
-
Отож, працюйте за правилами, швидко, злагоджено, продуктивно. Порушення цих правил каратиметься штрафом 10 ачиків.
III Основна частина
-
Економічна розминка.
Умови: Працюють усі учні. Завдання не оцінюються.
-
Замініть одним словом відносини, описані в прислів'ї: «Міняю шило на мило» (Бартер).
-
Що виконувало роль перших грошей у давні часи ? (Збіжжя,
худоба).
-
Зворотна сторона монети - ...? ( Реверс).
-
Як називається місце, де карбують гроші? (Монетний двір).
-
Не май сто рублів, а май ....(сто друзів).
-
Як називається місце продажу товарів, де купує товар той, хто платить більше? (Аукціон).
-
Паперові гроші - (банкноти).
-
За що покарала кобиляча голова бабину дочку ? (За лінощі, грубість).
-
В яких відомих оповіданнях прославляється працелюбність ?
( «Віл і Садівник» В. Сухомлинського, «Коваль щастя» А.Саксе). Підсумок: Прекрасно впоралися із завданням. Молодці!
-
Отже, миз вами перебуваємо в країні Економіка.
-
А чому «Економіка» ? Адже ми працювали над темою «Гроші» ? (проблема - міркування учнів - розв'язання проблеми).
-
Так. Економіка тісно пов'язана з грошима. Вона говорить мовою грошей.
-
Захист економічних тем.
-
Умови: На картинках записані економічні теми. Кожен банк отримує картку й план виконання роботи.
План виконання роботи
-
Прочитати текст.
-
Вибрати форму представлення (група, кілька осіб, один член групи).
-
Вибрати основну інформацію і ознайомити з нею учнів.
-
Підготувати 4 запитання до тексту.
-
Захист теми.
ТЕМИ
1. Бюджет.
-
Гроші.
-
Банк.
-
Історія української гривні.
-
Завдання оцінюється від 10 до 50 ачиків.
-
Між представленнями - реклама банку. Реклама банку - домашнє завдання. Реклама оцінюється у 10 - 15 ачиків.
-
Дані касира записуються в загальну таблицю.
Підсумок: Молодці! Прекрасні знання! Сума в банку....
З Реклама банку.
-
Аукціон іноземних грошових знаків.
Гра.
Умови гри: групи по черзі називають іноземну валюту (1 назва - 10 ачиків). Виграє той банк, який назве більше.
Підсумок. Молодці! Прекрасні знання!
Сума в банку
-
Розв'язання математичних завдань - шлях до скарбу.
Діти ми на шляху до скарбу.
Що ж таке скарб?
З якою ще наукою тісно пов'язані гроші? (математикою).
Для того, щоб знайти скарб, кожна група має швидко й правильно відповісти на питання і розв'язати завдання на картках (у дітей на столах картки).
Кожне правильно розв'язане завдання дає підказку на шляху до скарбу.
- Зараз ви працюєте в банках своїм колективом, виконуєте завдання.
Банкір банку, котрий закінчив роботу, підходить до учительського столу бере картку з назвою свого банку і перевіряє правильність виконаної роботи. Скарб знайде той у кого не буде помилок, або найменша їх кількість.
КАРТКИ
-
Група.
Завдання: обчислити вирази, виконати перетворення.
2грн 05к. + 246грн 86 к. =
31грн 16 к.* З =
6 000 к. = ..к.
25грн =...к.
Завдання: розв'язати задачу.
Шкільна форма для дівчаток коштує 70грн., а для хлопчиків - 75грн. Купили форму 12 дівчаткам і 13 хлопчикам. Яка вартість всієї покупки?
Завдання: розв'язати задачу.
Перша друкарка надрукувала 900 сторінок за 6 днів, друга - таку саму кількість сторінок за 5 днів. На скільки сторінок більше за один день друкувала друга друкарка, ніж перша?
-
Група.
Завдання: обчислити вирази, виконати перетворення.
30грн - 16грн 76 к. =
5грн 46 к. * 7 =
15грн 05 к. =...к.
5 270 к. =....грн....к.
Завдання: розв'язати задачу.
За 100 зошитів у клітинку заплатили 45грн. Скільки грошей треба заплатити за 340 таких зошитів?
Завдання: розв'язати задачу.
Сашко прочитав за тиждень 105 сторінок книги, а Юрко за цей же час - 161 сторінку. На скільки сторінок менше читає за день Сашко, ніж Юрко?
-
Група.
Завдання: обчислити вирази, виконати перетворення.
14грн 95 к. + 118грн 05 к. =
21грн 36 к. : 3 =
348 к. =....грн...к.
24грн 06 к. =....к.
Завдання: розв'язати задачу.
Для їдальні купили 12 столів і 72 табуретки. За столи заплатили 1560грн. Скільки заплатили за табуретки, якщо одна табуретка коштує на 98грн. дешевше, ніж один стіл?
Завдання: розв'язати задачу.
На фабриці за планом мали пошити 240 пальт за 10 днів. А пошили 260 пальт. Скільки пальт шили кожного дня понад норму?
4 Група
Завдання: обчислити вирази, виконати перетворення.
60грн - 24грн 13 к. =
81грн 02 к.* 5 =
101грн 90 к. = …к.
24 348 к. = ....грн....к. Завдання: розв'язати задачу.
Першого дня в магазині продали книг на 130 грн 40 к., другого - на 56 грн менше, ніж першого, а третього - на 264 грн 50 к. більше, ніж першого і другого разом. Скільки всього грошей вторгували за три дні?
Завдання: розв'язати задачу.
Одна друкарка надрукує 100 сторінок за 5 днів, а друга - за 4 дні. За скільки днів ці друкарки надрукують 90 сторінок, якщо працюватимуть разом?
Той, хто «знайшов» скарб, може лишити собі тільки четверту його частину. Решту необхідно віддати.
-
Як чинитиме «держава» з цією частиною скарбу? (роздати дітям).
-
Крім солодкої частини, за виконане завдання групи отримують ачики:
-
група та, що знайшла скарб - 100 ачиків;
-
група - 80 ачиків;
-
група - 60 ачиків;
-
група - 5- ачиків.
ІУ. Підсумок заняття.
-
Касири, підрахуйте капітал свого банку, зароблений на занятті.
-
Молодці! Ви маєте добрі знання з економіки. Але в економіці цього не достатньо.
Бесіда
- Що ж ще потрібно знати, щоб бути справді діловою людиною, щоб вільно відчувати себе в цій країні? (культура поведінки; ділова мова; риси характеру: ощадливість, працьовитість, охайність, чесність, щедрість, економність; моральні якості).