Қасиетті Құран Кәрім жайында

Раздел Другое
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

ОҚО Төлеби ауданы Леңгер қаласы «№6 жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Байтемирова Жанаттың 5 -сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспары

Қысқа мерзімді жоспар 5-сынып

Сабақтың тақырыбы

Қасиеті Құран Кәрім жайында

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға Құран Кәрім туралы, ондағы аят-хадистерінің айтылуы, дүниеге Смайылдың келуі, Зәмзәм суының шығуы, Алла Тағаланың шапағаты, шексіз мейірімділігі туралы мәлімет беру. Әңгімені оқыту, ондағы кейіпкерлер туралы пікір қалыптастыру.

Сыни тұрғысынан ойлауды дамыту, жазу арқылы сөз байлығын молайта отырып, логикалық ойлау қабілетін, іздемпаздық қасиеттерін қалыптастыру, тақырыпқа деген қызығушылығын, шығармашылық белсенділігін, танымдық дербестігін арттыру.
Әңгіменің мазмұны негізінде имандылық сезімін ояту, мейірімділікке, адамгершілікке, ізгілікке, имандылыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже:

Құрметті Алла тағаланың рақымымен тәуелсіздікке, еркіндікке қол жеткізіп, бүгінгі ұрпақ өзінің Алланың құлы екенін сезініп, иманға бет бұрады.

Сабақтың әдісі:

Сергіту,топтық жұмыс, ыстық орындық, постер жасау, рефлексия

Сабақта қолданылатын ресурстар

Слайд, бор, түрлі-түсті стикер, маркер, флипчарт, проектор, бағалау парағы

Тапсырмалар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Іске асырылатын тәрбие бағыттары, нәтиже

Топқа бөлу 2 мин

Мақалдардың тақырыптары арқылы топқа бөлу

Топ басшыларын белгілеу

Кеспеде берілген мақалдарды жекелеп оқиды

Бірнеше мақал мазмұнын ұғынады

Психологиялық кезең 2 мин

Көңіл-күйлерін білдіретін смайликтерді таныстыру

Әр топ басшысына бағалау парағын тарату

Көңіл-күйлерін назар аударады

Топ басшылары топ мүшелерін бағалап отырады

Көңіл-күйлерін анықтайды

Ой шақыру 5 мин

Слайдпен жұмыс

Видеоролик көрсету

Слайдта берілген суреттерге қарап, сыни ойлана жауап береді

Ислам парызы туралы түсінік алады

Үй жұмысын сұрау 8 мин

Өткен мәтіндер бойынша әр оқушы сұрақ дайындауды тапсыру

Мәтін мазмұны бойынша әр оқушы сұрақ дайындайды

Әр топ бір-біріне сұрақ қояды

Сұрақ қоюға дағдыланады

«ыстық орындық» 3 мин

Ортаға өзіне сенімді оқушыны шақырады

Топпен мүшелері қойған сұраққа жауап береді

Ойын ашық, еркін айтуға машықтанады

Топтық жұмыс 10 мин

Әр топқа тақырып бойынша постер жасату

Мәтін мазмұны бойынша постер жасайды

Ойларын суреттуді үйренеді

Сөздікпен жұмыс 2 мин

Мәтінде қандай сөздің мағынасы түсініксіз екенін сұрау

Түсінбеген сөздерді жазады

Сөздік қоры молаяды

Сергіту сәті 2 мин

Сергіту сәтіне видеоролик ұсыну

Видеороликпенілесе отырып жаттығу жасайды

Бойлары сергиді

Қорытындылау 6 мин

Т кестесімен жұмыс орындату

Мәтін мазмұны бойынша салыстырады, қарама-қарсы нәрселерді ажыратады

Өз ойларын тиянақтайды, нақтылайды

Бағалау 1 мин

Жақсы топты мадақтау, топ басшы толтырған бағалау параған алып қорытындылаймын, журналға, күнделікке баға қою

Бұрқасын шапалағын жасайды, күнделіктеріне баға қойдыртады

Бағалау парағы, журнал,күнделік

Үйге тапсырма 1 мин

1. «Адалдық Құраннан басталады»
2. «Дінімізге адал болайық».
3. «Менің дінге көзқарасым»
Мәтін жазу

Өз ойларын еркін, ашық жеткізе біледі

Күнделік,кітап.

Рефлексия 3 мин

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазу үшін стикер тарату

Стикерге пікірлерін жазып тақтаға жабыстырады

Плакат,стикер

Пән мұғалімі: Байтемирова Ж.





Бағалау парағы 3-топ



Оқушының аты

1. ойлана білемін

2. мәтін мазмұнын білемін

3. ойымды жеткізе аламын

4. салыстырып, ажырата аламын

қорытынды

1


2


3


4


5


6


7


8




Топ басшысы:



© 2010-2022