Бөлшекті бөлшекке бөлу (7-сынып)

   Сабақ алгебра    7- сынып                                        16.03.2015ж Сабақ тақырыбы: Бөлшекті бөлшекке бөлу Сілтеме: Диалог, сын тұрғысынан ойлау Жалпы мақсаттары  Жай бөлшектерді бөлу ережесін  пысықтай отырып, рационал бөлшектерді бөлудің ережесін меңгерту Нәтижелері: ü  Бөлшектерді бөлу барасында кері бөлшекке айналдыра алады; ü  Негіздері бірдей бөлшектерді қысқарта отырып рационал бөлшектерді көбейтуді пысықтайды; Негізгі мақсаттар ü  өз білімін бағалайды; ü  алған білімдеріне талдау жасайды; ü  өз білімін, өзгенің білімін бағалай білуге дағдыланадыү Топқа бөліну        «Сыңарын тап» ойыны арқылы топқа бөлінеді. Квадраттарға байланысты формулалар және кубтарға байланысты формулалардың сыңарын табу  т.б.   Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Білу (кім? не? қашан? қандай? Қалай? Нені? Қашан? Не істеді) Жай бөлшекті бөлудің ережесін пысықтау. 5-сыныпта алған білімдерін ортаға салады 1-топ жай бөлшектерді көбейту 2-топ жай бөлшектерді бөлу Түсіну (Неге? Неліктен? Себебі? Не үшін? ) Оқулық бойынша берілген мысалды оқушылар ең бірінші жекелей оқиды, содан соң жұппен талқылайд. Топпен түйгендерін ортаға салады Топ болып рационал бөлшектерді бөлудың ережесін қорытып шығарады Қолдану (Оқулықта берілген жаттығу бойынша жұмыс жасау)  Оқулықпен жұмыс.   № 546-№549 бөлулерін орындау    Оқулықтағ тапсырманы жекелей орындайды Талдау (Салыстыр, айырмашылығы неде?ұқсастығы неде?) Қатесін тап!  Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығар      4х3-6х2у2=4х2(х-2у2)     5а3-15а2в+20ав2=5а(5а2-3ав-4в2) Толықтыр   (3ав-х)(3ав+х)=9ав-х2    4х2-9у2=(*-3*)(*+3*)  Берілген мысалдағы қатені табады, түзетеді. (жұппен жұмыс)   Сергіту сәті Нал-ра-цио. Шек-лөб-рет-ід. Ту-бей-кө. Нал-цио-ра. лөб-рет-шек-ді. Лө-бу.     Жинақтау (Қорытынды шығар)   ВЕНН диаграммасы Бөлшектерді көбейту мен бөлшектерді бөлудегі ұқасатық пен айырмашылықты анықтау   өз ойларын жеке-жеке парақшаға жазып, соңынан жалпы жауптар бойынша тексеру Бағалау   -Бөлшектерді бөлудің ережесін меңгеруі; -қысқарта алуы; -Қатемен жұмыстағы тапқырлығы; -сабақ барысындағы шығарған дұрыс есептерінің саны;     Келесі оқылым:   № 553                          
Раздел Другое
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ

алгебра

7- сынып 16.03.2015ж

Сабақ тақырыбы:

Бөлшекті бөлшекке бөлу

Сілтеме:

Диалог, сын тұрғысынан ойлау

Жалпы

мақсаттары

Жай бөлшектерді бөлу ережесін пысықтай отырып, рационал бөлшектерді бөлудің ережесін меңгерту

Нәтижелері:

  • Бөлшектерді бөлу барасында кері бөлшекке айналдыра алады;

  • Негіздері бірдей бөлшектерді қысқарта отырып рационал бөлшектерді көбейтуді пысықтайды;

Негізгі

мақсаттар

  • өз білімін бағалайды;

  • алған білімдеріне талдау жасайды;

  • өз білімін, өзгенің білімін бағалай білуге дағдыланадыү

Топқа бөліну

«Сыңарын тап» ойыны арқылы топқа бөлінеді.

Квадраттарға байланысты формулалар және кубтарға байланысты формулалардың сыңарын табу

Бөлшекті бөлшекке бөлу (7-сынып)

Бөлшекті бөлшекке бөлу (7-сынып) т.б.


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Білу

(кім? не? қашан? қандай? Қалай? Нені? Қашан? Не істеді)

Жай бөлшекті бөлудің ережесін пысықтау.

Бөлшекті бөлшекке бөлу (7-сынып)

5-сыныпта алған білімдерін ортаға салады

1-топ жай бөлшектерді көбейту

2-топ жай бөлшектерді бөлу

Түсіну

(Неге? Неліктен? Себебі? Не үшін? )

Оқулық бойынша берілген мысалды оқушылар ең бірінші жекелей оқиды, содан соң жұппен талқылайд. Топпен түйгендерін ортаға салады

Топ болып рационал бөлшектерді бөлудың ережесін қорытып шығарады

Қолдану

(Оқулықта берілген жаттығу бойынша жұмыс жасау)

Оқулықпен жұмыс.

№ 546-№549 бөлулерін орындау

Бөлшекті бөлшекке бөлу (7-сынып)

Оқулықтағ тапсырманы жекелей орындайды

Талдау

(Салыстыр, айырмашылығы неде?ұқсастығы неде?)

Қатесін тап!

Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығар

3-6х2у2=4х2(х-2у2)

3-15а2в+20ав2=5а(5а2-3ав-4в2)

Толықтыр

(3ав-х)(3ав+х)=9ав-х2

2-9у2=(*-3*)(*+3*)

Берілген мысалдағы қатені табады, түзетеді.

(жұппен жұмыс)


Сергіту сәті

Нал-ра-цио. Шек-лөб-рет-ід.

Ту-бей-кө. Нал-цио-ра.

лөб-рет-шек-ді. Лө-бу.


Жинақтау

(Қорытынды шығар)

ВЕНН диаграммасы

Бөлшектерді көбейту мен бөлшектерді бөлудегі ұқасатық пен айырмашылықты анықтау

өз ойларын жеке-жеке парақшаға жазып, соңынан жалпы жауптар бойынша тексеру

Бағалау


-Бөлшектерді бөлудің ережесін меңгеруі;

-қысқарта алуы;

-Қатемен жұмыстағы тапқырлығы;

-сабақ барысындағы шығарған дұрыс есептерінің саны;

Келесі оқылым:

№ 553



© 2010-2022