Қазақ тілінен даярлық топқа арналған сабақ жоспары Үй жануарлары

Балалар бақшасында даярлық топ ерекше орын алады. Педагогтың міндеті, бір жағынан, балалардың алған білімдерін жүйеге келтіру және бұдан бұрынғы бүкіл тәрбиелеу және оқыту жұмысы нәтнжесінде балалардың жалпы өсіп жетілу дәрежесін зерттеу болса, екінші жағынан, баланың жеке басын қайта қалыптастыруды талап ететін, балаларды психологиялық жағынан дайындау болып табылады. Осы кезеңде балалардың сана-сезімі мен мінез-құлқында болашақ оқушының өзінің оқуына, өз тәртібіне жауапкершілігін түсінетіндей ...
Раздел Другое
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Үй жануарлары.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік: Оқушылардың үй жануарлары туралы алған білімдерін тексеріп,бекіту.

2. Тәрбиелік: Төрт түлік малдың пайдасын түсіне отырып, сыйлауға,құрметтеуге,бағалауға үйрету.

3. Дамытушылық: ауызша сауаттылығын арттыру, суретпен жұмыс арқылы оқушылардың ауызекі сөйлеу тілін дамыту, сөздік қорларын байыту,

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, топтастыру, әңгіме,

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, пазл, карточкалар,

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру:

1. Амандасу.

2. Түгендеу.

ІІ. Өткен тақырыпты қайталау: «Көкөністерге» не жатады? «Жемістерге» не жатады?

Өлеңді қайталау: Алма пісті,

Алмұрт пісті.

Алша пісті,

Жерге түсті.

ІІІ: Жаңа сабақ: «Үй жануарлары» пазлын жинау арқылы сабақтың тақырыбын анықтау;

1.Сабақтың ережесімен таныстыру:

- Жаңа сөздермен танысу

- Суретпен жұмыс (неше?)

-Тіл дамыту (тақпақ жаттау)

- сәйкестіру (сурет+сөз)

-Сөйлесу (Мынау не?)

- Жұмбақтар шешу

1.1. Сөздік жұмысы: Корова - сиыр

Баран-қой

Лошадь-жылқы

Свинья- шошқа

Верблюд - түйе

Кошка -мысық

Собака - ит

2. Тіл дамыту: Балаларды өлеңмен таныстырып, сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын анықтау, оқушыларға мақсат қойғызу.

Быстро скачет ат-лошадка

Ит-собака сторожит

Кот-мысық сидит на солнце

Глазки щурит, да молчит.

- Өлен не туралы?

- Оларды қалай атауға болады?

(Оқушылар мұғаліммен бірге қайталап шығады)

3. Жұмбақтар шешу:

1. Мордочка усатая,
Шубка полосатая,
Часто умывается,
А с водой не знается. Кошка-мысық

2. Сама пёстрая,
Ест зелёное,
Даёт белое. Корова-сиыр

3. Посреди двора
Стоит копна:
Спереди вилы,
Сзади - метла. Корова-сиыр

4. Заплелись густые травы,
Закудрявились луга,
Да и сам я весь кудрявый,
Даже завитком рога. Баран-қой

5. С хозяином дружит,
Дом сторожит,
Живёт под крылечком,
Хвост колечком. Собака-ит

6. Заворчал живой замок,
Лёг у двери поперёк,
Две медали на груди.
Лучше в дом не заходи. Собака-ит

7. Кто имеет пятачок,
Не зажатый в кулачок?
На ногах его копытца.
Ест и пьёт он из корытца. Свинья-шошқа

8. Спереди - пятачок,
Сзади - крючок,
Посредине - спинка,
На спинке - щетинка Свинья-шошқа

9. Не пахарь, не кузнец, не плотник,
А первый на селе работник. Лошадь-жылқы

4. Суреттерді бояу:

Қазақ тілінен даярлық топқа арналған сабақ жоспары Үй жануарларыҚазақ тілінен даярлық топқа арналған сабақ жоспары Үй жануарларыҚазақ тілінен даярлық топқа арналған сабақ жоспары Үй жануарлары



5.Қорытындылау. Бағалау

© 2010-2022