- Преподавателю
- Другое
- Сабақ жоспары Біздің жануарларымыз 2-сынып
Сабақ жоспары Біздің жануарларымыз 2-сынып
Раздел | Другое |
Класс | 2 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Адильбекова Г.А. |
Дата | 01.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақ жоспары
-
Пән аты:Қазақтілі.
-
Сыныбы: 2 Д, Е
-
Күні, айы, жылы:
-
Тоқсан: ІІ
-
Мұғалім: Адильбекова Гульмира Адильбекқызы
Сабақтың тақырыбы: Біздің жануарларымыз
Мақсаты: Тақырып бойынша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру, өзара арасындағы қарым-қатынастар туралы әңгімелеу.
Білімділік- Оқушыларға жаңа сөздерді меңгертіп, оларды ауызекі сөйлеуде дұрыс пайдалана білуге үйрету, өтілген тілдік материалдарды қаншалықты меңгергендігін білу мақсатында түрлі жаттығу жұмыстарын жүргізу.
Дамытушылық -мәтіннен керекті мағлұматты таңдай білу, ой түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге жұмылдыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру , тіл дамыту, ойлай, сөйлей білу, сөздік қорын молайту . Тәрбиелік- адамгершілікке, отбасындағы бірлікке, бір-бірін сыйлай білушілікке тәрбиелеу. Мемлекеттік тілге деген қызығушылықты арттыру
Көрнекілік: отбасы мүшелерінің суреті, тірек-сызбалар, карточкалар, тапсырмалар Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту Сабақтың түрі: бірлесіп білім алу Сабақтың әдісі: көрнекілік, сұрақ-жауап, дәлелдеу, әңгімелеу.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдасыру кезеңі:
ә) оқушылармен амандасу, түгелдеу:
б ) оқушылар назарын сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
а) жатқа берілген сөздерді жалпылама сұрап, сол сөздермен сөйлем құрату;
ә) жазба жұмыстарын пысықтау.
II. Өткен тақырыптар бойынша білімдерін жүйелеу
ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.
Сөздік.
жақсы көремін - люблю
біздің - наш (-а,-е)
сауды - доил (-а)
1-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы.
Бұл - біздің үй. Біздің үйде екі жылқы, үш сиыр, он қой бар. Менің күшігім мен мысығым бар. Күшіктің аты - Тарзан. Мысықтың аты - Борсик. Мен үй жануарларын жақсы көремін.
2-тапсырма. Ережені біліп ал.
Если последний звук основы глухой к,қ или п, а прибавляемый к основе суффикс или окончание начинаются с гласного, то глухие согласные переходят в звонкие к -г, қ -ғ
күшік - күшігім
мысық - мысығым
3-тапсырма.Өлеңді мәнерлеп оқы.
Қызық екен ауылда,
Тойдым әбден қауынға.
Жедім құртты, майды да,
Көрдім құлын, тайды да.
4-тапсырма.Сөйлемдерді жаз.
Сабақты қорытындылау.
Оқушы білімін бағалау.
Үйге тапсырма. 5,6-тапсырма. 49 бет.