Урок Дауыссыз дыбысты қайталау

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


Сабақтың тақырыбы:

Дыбыстарды қайталау /қорытынды сабақ/

/дауысты,дауыссыз дыбыстар/


Ресурстар:


Оқулық, интерактивті тақта ,фломастер, стикерлер

Міндеті:

Білімділік: Дыбыстар түрлерін терең білу

Дамытушылық:Дауысты,дауыссыз дыбыстардың жасалу жолдарын,

ерекшеліктерін меңгеру

Тәрбиелік: Тіл байлығын арттыру,сауаттылығын дамыту


Мақсаты:

Дыбыс түрлерін пысықтау

Тапсырмалар


1-тапсырма.Білу. «Өкілмен кездесу»/Сұрақ-жауап/


2-тапсырма.Талдау

. «Үшбұрыштар ойыны» талдау жасау.


Сергіту сәті

3- тапсырма.

Постермен жұмыс.


4-тапсырма

«Тақырыптық теннис»

5-тапсырма

Қорытындылау

Тест жұмысы


Оқу нәтижесі:

Дауысты,дауыссыз дыбыстар түрлерін меңгеру


Кейінгі тапсырма

«Дыбыстар» сөзіне сканворд құру

Бағалау

Қалыптастырушы бағалау: өзін-өзі бағалау, топтық бағалау, мұғалімнің бағалауы .


Кері байланыс

«Білім ағашы»


Сабақтың этаптары:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Ұйымдастыру

«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер» /

1-мин/

Сыныппен байланыс орнату

Топқа бөлу

2мин

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер»1модуль.


2мин.

2мин





1-тапсырма

«Өкілдермен кездесу»

3мин



2-тапсырма

«Үшбұрыш

тар ойыны» талдау жасау

10 мин.



3-тапсырма

Постер

10 мин


Сергіту сәті

2 мин


4-тапсырма

«Тақырып- тық теннис» ойыны

5 мин

Қорытынды

лау

Тест 3мин

Рефлексия


Бағалау

Кейінгі тапсырма

1.Ұйымдастыру бөлімі.

Сыныпты ұйымдастырамын.

Психологиялық дайындық жасаймын.

-Көңіл-күйлерің қалай,балалар?

-Олай болса жай ғана,

Шеңбер жасаң,айнала!

Ал,балалар,бүгінгі сабағымызды ерекше қызықты етіп өткіземіз деп ойлаймыз.Ол үшін алдымен топқа бөлініп алайық./Оқушылар қолына қағаз таратамын./

Оқушыларды

ЖУАН 1-топ,

АШЫҚ 2-топ

ҚАТАҢ 3-топ,

ҮНДІ 4-топ деп бөлемін.

-Не үшін бұлай бөліндік деп ойлайсыңдар?

-Сонда бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не?

Бүгінгі сабағымыздың мақсатын анықтау үшін әрі топ басшыларын сайлау үшін әр топқа сұрақтар қоямын.

1топ. Жіңішке дауыстыларды атаңыз

2топ.Қысаң дауыстылар

3топ. У,м,р,л-қайсысына жатады?

4топ. Ұяң дауыссыздар.

Топ басшыларына.Мынау топтық бағалау бетшесі,топ мүшелерін әр тапсырмада бағалайсыздар.ал мына бағалау бетшелері барлығыңызға беріледі.

Бүгін тақырыпты қайталау үшін әр түрлі ойындар ойнаймыз .

1-тапсырма «Өкілдермен кездесу»Ойынның шарты: топты дыбыс түрлеріне қарай бөлу.


  1. Топ Тіл дыбыстары

2 топ.Қазақ әліпбиі

  1. топ.Дауысты дыбыстар

4 топ. Дауыссыз дыбыстар.

Тақырыпты таратып берем.Ойлануға 1 мин. беріледі.Шарты:әр топтан 1 өкіл шақырылады. 3

сұрақ қойылады,жауап алынады.Егер айта алмаса,топ мүшелері толықтырып айтады.

Топтағы 3 баланы біріктіріп,1/спикер,2/интервьюер 3/бақылаушы болып бөлінеді./Алдымен бөлініп аласыздар.

2 мин.тапсырманы орындауға беріледі.

/1сөйлемнен берем,

1спикер-түсіндіруші

2интервьюр-жазушы

3бақылаушы- тыңдаушы.Үшінші оқушы тыңдап болған соң,әр топтан 1 тақтаға шығады,екіншілері оқиды,талдайды,жазады

Дыбыстар мен оның түрлері қиынды етіп беріледі:

І топ қатарларды толтыру,желімдеп жапсыру.

Тапсырманы орындаған соң,келесі топқа береді,

ІІ топ әрқайсысына бір мысал /сөз/ жазу

ІІІ топ бір сөзіне фонетикалық талдау жасау.

ІУ топ тексереді,смайликтің суретін салады.күлген не ашулы. бағалайды ./


Сергіту сәтін жасайды.


Ойын шарты:Екі топтан 1 ойыншыдан шығады,үшінші топ мүшесі-судья.Тақырып бойынша жауап береді,судья қадағалайды.


Слайдта тест беріледі.

Міне,бүгінгі сабақта біз дыбыстарды өттік.

Сіздерге сабақ қызықты болды ма?Мына стикерлерге бүгінгі сабақ туралы ой-пікірлеріңді жаза қойыңдар.

Топ басшылары мен оқушылардың бағалау бетшелерін жинау,бағалау.

«Дыбыстар» сөзіне сканворд құрастыру.

Оқушылар амандасады.

-Жақсы.

Оқушылар шеңбер жасайды.


Топқа бөлінеді.


-Себебі,дыбыс түрлерін қайталадық.

-Дауысты,дауыссыз дыбыстарды қайталаймыз.

Топтан бір оқушы топ басшы боп сайланады.


Дауысты,дауыссыз дыбыстар түрлерін пысықтау




Әр топтен 1 өкіл шығады. Сұрақтарға жауап береді.


Бақылаушылар тапсырманы орындайды.




Топ болып орындайды.



Оқушылар сергиді.


Топ мүшелері келісіп,бірі шығады.


Оқушылар жеке орындайды. Орынап болған соң жұптар тексеріп,бірін-бірі бағалайды.


Оқушылар жауап береді.





© 2010-2022