Разработка урока по казахскому языку на тему Тазалықты сақтау. Не істеді?

Раздел Другое
Класс 3 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Разработка урока по казахскому языку на тему Тазалықты сақтау. Не істеді?Разработка урока по казахскому языку на тему Тазалықты сақтау. Не істеді?Сабақтың тақырыбы: Тазалықты сақтау. Не істеді?

Сабақтың мақсаты: Етістіктердің тұрақты орнын оқушылардың санасында қалыптастыру мақсатында әр түрлі тәсілдермен жұмыс жасау. Практикалық жолмен сөйлем құрау жолдарының онай түрлерін көрсету. Қазақша дұрыс сөйлеуге, сауаты жазуға үйрету, қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтуға, жазуға, бір-бірімен сөйле алу дағдаларын қалыптастыру.

Оқушылардың ойлау және сөйлеу қабілеттерін дамыту, сөздік қорын молайту. Тазалыққа, әдептілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ

Сабақтың әдісі: сөздік жұмысы, мәнерлеп оқу, сөйлем құрастыру.

Көрнекілік: слад, флипчарттар, суреттер.

Сабақтың барысы

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу.

Кезекшенің хабары.

1 флипчарт.Тіл дамыту жұмысы.

по русски сөйлеймін по казахски сөйлейсің

сказку тыңдаймын песню тыңдайсың

Мен книгу оқимын Сен газету оқисың

быстро жүгіремін хорошо жүгіресің

Үй тапсырманы тексеру

Сөздерді жатқа білу 81б, № 5ауызша, № 2 жазбаша орындау.

Ойын «Кім тез»

Оқушылар екі топқа бөлініп тірек сызба бойынша дұрыс сөйлем құрастырады.

Бүгін біздің сабақтың тақырыбы : Тазалықты сақтау. Не істеді?

«Тазалық - саулық кепілі» деген мақалды естігенде қандай ойлар келеді? «Ассоциация» Флипчарт.

Разработка урока по казахскому языку на тему Тазалықты сақтау. Не істеді?Разработка урока по казахскому языку на тему Тазалықты сақтау. Не істеді?Разработка урока по казахскому языку на тему Тазалықты сақтау. Не істеді?Разработка урока по казахскому языку на тему Тазалықты сақтау. Не істеді?Разработка урока по казахскому языку на тему Тазалықты сақтау. Не істеді?

Разработка урока по казахскому языку на тему Тазалықты сақтау. Не істеді?Разработка урока по казахскому языку на тему Тазалықты сақтау. Не істеді?Разработка урока по казахскому языку на тему Тазалықты сақтау. Не істеді?

2 Флипчарт. Сөздікпен жұмыс.

Сөздерді хор арқылы, тізбектеп, жеке оқу.

Сөз тіркесін, сөйлем құрастырады.

тазалаймын - чищу

сүртінемін - вытираюсь

жуамын- мою

сабын - мыло

жөке - мочалка

сүлгі - полотенце

иіс - запах

Сурет бойынша жұмыс.

Сурет бойынша сөйле.

Сөз тіркесін, сөйлем құрастыру.

Разработка урока по казахскому языку на тему Тазалықты сақтау. Не істеді?


Мысалы: Марат таңертең ерте тұрды. Жаттығу орындады. Сабынмен қолың жуды. Мараттың көк тіс щеткасы бар. Марат тіс щеткасімен тісін тазалады. Марат жақсы тіс жуатын паста сатып алды.

Ойын «Жақсы кеңестер»

Қыздар және балалар

Дайындадым тақпақты мен.

Жақсы кеңес болса сен,

Шапалақта қолыңды,

жоқ деп және айтшы сен.

1.Тісін мықты болу үшін

Же жеміс пен көкөністі

Айран менен ірімшікті.

Кеңес саған ұнаса

Соқ қолыңды жараса.

2. Жемеңдер орамжапырақты

Дәмді емес өйткені ол.

Кәмпитті, қантты же

Пайдалы сол.

Біздің кеңес дұрыс қой

Жауабың беріп қой.

Жоқ,жоқ,жоқ.

3.Тазалықты сақта

Шашыңды тара ,

Сабақта мұғалімді тыңда.

Осы кеңес ұнаса

Соқ қолыңды жараса.

4Тісті жылтыр қылу үшін

Етік кремін алып

Тісіне көр сен салып

Біздің кеңес дұрыс қой

Жауабыңды беріп қой.

Жоқ,жоқ,жоқ.

Оқулықпен жұмыс.

Мәнерлеп оқу 84б.,

Мұғалім оқиды, оқушылар тыңдайды.

Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.

Оқушылар мәнерлеп оқиды.

Слайд. Сергіту сәті

3 Флипчарт. 4- тапсырма. Сөйлемді толықтыр.

бүгін бетімді жу... .

сабынмен қолым... жуамын.

МЕН тісімді тазалады... .

аяғым... жудым.

бетімді сүлгімен сүртті... .

Керекті қосымшылар: -м, -ым, -м, -ды, -дым.

3. Қоян не істеді? деген сұраққа жауап беріп, дәптерге жазады.

Сабақты бетіту.(аудирования)

Мен таңертең ерте тұрамын. Беті-қолымды жумаймын. Тісімді тазаламаймын. Жаттығу орындаймын. Шашымды тарамаймын. Қызық кітап оқымаймын. Сабақта мұғалімді тыңдаймын.

Үйге: 84б №2 мәнерлеп оқу, №5 жазбаша орындау, сөздерді жаттау.

Бағалау.

Қорыту.








Ашық сабақ:

















© 2010-2022