Конспект заняття театрального гуртка на тему Пластика

Тема: Пластика. Мета: формувати навички сценічного руху, розвивати пластичну виразність. Виховувати любов до природи. Тип заняття: вивчення нового матеріалу. Форма роботи: колективна, індивідуальна, прана. Обладнання: Хід заняття. І. Підготовча частина. 1.1. Організаційний момент. Привітання, перевірка присутніх. 1.2. Повідомлення теми та мети заняття. - «Театр – це перш за все свято. Вистава повинна нести глядачам радість, пробудити в них любов до життя, зробити учасниками творчого процес...
Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Конспект №

Тема: Пластика.

Мета: формувати навички сценічного руху, розвивати пластичну виразність,

Тип заняття: комбіноване

Форма роботи: колективна, індивідуальна, прана.

Обладнання:

Хід заняття.

І. Підготовча частина.

1.1. Організаційний момент.

Привітання, перевірка присутніх.


1.2. Повідомлення теми та мети заняття.

- Ми сьогодні починаємо працювати над новою темою «Пластика». Ми розучимо вправи, які розвивають пластичність рухів вашого тіла.

1.3. Актуалізація опорних знань, вмінь та навичок.

Вправи для загального розвитку.

  • Нахилити голову вперед, назад, праворуч, ліворуч, а потім виконати декілька кругових обертів головою спочатку в одну сторону, потім в іншу.

  • «Маятник». Встати плечем до стіни, підвестись на пальці тієї ноги, що торкається спини, другою ногою махати то вперед, то назад (5 змахів), потім повторити, ставши іншим боком.

  • «Слухняні ніжки». Сидячі на стільці, ноги витягнути вперед. На «раз» підняти праву ногу, на «два» опустити її на підлогу. На «три» і «чотири» те саме виконати лівою ногою.

  • «Вправні ніжки». Ступаючи спочатку на п'ятку, потім опускаючись на пальці.

- ступаючи на пальці, потім опускаючись на п'ятку;

- ступати всією стопою;

- на пальчиках, нібито лисичка крадеться;

- високо піднімаючи колінця, наслідуючи півника.

ВПРАВА НА НАПРУГУ І РОЗСЛАБЛЕННЯ

  • Встаньте прямо, підніміть руки вгору, підніміть голову, подивіться на свої руки. Тепер підніміться на носочки. Сильно потягніться, як ніби ви повинні закинути важку сумку на верхню полицю. Напружте все тіло. Сильно-сильно! Протримаєтеся в такому положенні секунд 7-10, а потім розслабтеся.

1.4. Актуалізація опорних знань, вмінь та навичок.

Вправа «Зернятко»

Діти уявляють себе маленьким зернятком. Вони сидять навприсядки, голова біля колін, обхватити коліна руками. Із зернятка пробивається росток, він тягнеться до сонечка, росте, випускає листочки.

«Осінні листочки». Вітер грає з осінніми листочками, вони кружляють в таночку, поступово опускаючись на землю.

«Танцюючий вогонь». Вогонь то розгоряється, то затихає, язики полум'я то рвуться вгору, то нахиляються під поривами вітру…

Фізкультхивлинка

Раз - промінчик (підняти вгору вказівний палець)

Два промінчик (два пальця вгору - вказівний та середній),

Три - у небі ясний вінчик (з'єднати і роз'єднати руки над головою)

А чотири - ясне сонце (зробити розчепіреними пальцями обох рук сонце),

П'ять - он пташка полетіла,

- Ців, ців, ців! - загомоніла (взмахи кистями рук)

Вправа «Хто на картинці?»

Дітям роздаються картки із зображенням тварин, птахів, комах. Діти показують зображення, останні відгадують.

ІІ. Основна частина.

2.1. Робота над вправами для розвитку пластичності.

Вправи для розвитку пластики тіла
Вправа 1 . В основній стійці підняти руки в сторони долонями догори. З'єднати кисті тильною стороною і розвести руки в сторони до відмови. 4-6 разів у повільному темпі , потім 4-8 разів у швидкому . Закінчити вправу в повільному темпі.
Вправа 2 . З основної стійки нахил вперед (руки висять розслаблено ), потім , випрямляючи, прогнутися в грудної частини хребта. Виконувати вправу в повільному темпі , поступово його прискорюючи , і закінчити в повільному темпі.
Вправа 3 . В основній стійці зігнути праву ногу вперед , праву руку в бік , ліву - вперед. Повільно поміняти положення рук і ніг.
Вправа 4 . Стоячи на лівій нозі (права зігнута на носку , руки на пояс) , повільно по черзі змінювати положення ніг .
Вправа 5 . У положенні сидячи на п'ятах , руки вперед. Повільно змінити положення тулуба : сісти праворуч , руки вліво ; сісти ліворуч, руки вправо .
Вправа 6 . З опорою рук про спинку стільця , стоячи на носках , зробити кілька пружних погойдувань .
Вправа 7 . З опорою об спинку стільця піднятися на носки , добре випрямитися , потім зробити навприсядки на ступні лівої (правої ) ноги ( інша залишається на носку ) ; випрямляючи, знову встати на носки і присісти на іншій нозі . Виконувати вправу плавно , пружно і без поштовхів.
Вправа 8 . З опорою виконати 2-4 пружинячих руху ніг з подальшою зупинкою на носках . Те ж на підлозі - навприсядки . Те ж із зупинкою на одному шкарпетці (вільна нога згинається вперед або назад) .
Вправа 9 . З опорою стоячи на носках зробити навприсядки, зігнути ноги в колінах , а потім різко випростатися .
Вправа 10 . Ходьба по плашкам ( покласти на підлогу аркуші паперу ) . Йти повільно , наступаючи з носка (руки в сторони або за голову) .
Вправа 11 . Ходьба по « сходах ». Поставити на підлогу невисоку лавочку або табуретку , зійти на неї , потім зійти такому порядку: крок правою , крок лівою - зійти ; крок правою , крок лівою - зійти . Виконувати 2-3 хв. у швидкому та повільному темпі.

ІІІ. Заключна частина.

- Які ми сьогодні молодці!

- Які ж вправи сьогодні ми з вами виконували?

- Запам'ятайте, що ці вправи допоможуть вам не тільки на заняттях театрального гуртка, але й у житті.

© 2010-2022