- Преподавателю
- Другое
- Урок Етыстык (6 класс)
Урок Етыстык (6 класс)
Раздел | Другое |
Класс | 6 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Анесова Д.Н. |
Дата | 23.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Жаңаөзен қаласы№8 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Әнесова Ақдариға Нұрғалиқызының 6- сыныпқа арналған
қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімдік жоспары
Апта
Күн /13.02.2014.
Сабақ /5-сабақ/
Сабақтың тақырыбы
Етістіктер /қорытынды сабақ/
Ресурстар
Оқулық, интерактивті тақта ,қима қағаздар желім,фломастер,бейнеролик, стикерлер,бағалау бетшелері
Міндеті
Білімділік: Етістік туралы білімдерін кеңейту,толықтыру.
Дамытушылық: Тақырыпты қорыта отырып,ой-қиялдарын
шыңдау,шығармашылыққа баулу
Тәрбиелік: Адамгершілік игі қасиеттер туралы түсінігін толықтыру
Мақсаты
Етістік түрлерін пысықтау
Тапсырмалар
1-тапсырма.Білу. /Сұрақ-жауап/
«Етістіктермен кездесу кеші»
2-тапсырма.Қолдану. «Үшбұрыш
тар ойыны» талдау жасау.
3тапсырма Постермен жұмыс
Сергіту сәті «Лездеме ойыны
4-тапсырма
Шығармашылық
тапсырма
5-тапсырма. Тест жұмысы.
Оқу нәтижесі:
Етістік түрлерін меңгеру
Кейінгі тапсырма
«Көркем мінез - адамшылық белгісі.»
Бағалау
Қалыптастырушы бағалау: өзін-өзі бағалау, жұптық,топтық бағалау, мұғалімнің бағалауы .
Кері байланыс
Стикерлерге сабақтан алған әсерлерін жазу,ілу
Сабақтың этаптары:
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдастыру
Сыныппен байланыс орнату
Топқа бөлу
1-тапсырма
«Өкілдермен кездесу»
2-тапсырма
«Үшбұрыш
тар ойыны» талдау
3-тапсырма
Постер
Сергіту
4-тапсырма
Шығармашы
лық тапсырма
5-тапсырма
Қорытынды
лау
Үйге тапсырма
Бағалау
Рефлексия
1.Ұйымдастыру бөлімі.
Сыныпты ұйымдастырамын.
Психологиялық дайындық жасаймын.
-Көңіл-күйлерің қалай,балалар?
-Олай болса жай ғана,
Шеңбер жасаң,айнала!
Оқушылар етістіктер бойынша: Салт,болымды,есімше,көсемше боп бөлінеді.
Жүптық,топтық бағалау бетшелерін тарату.
Әр топтан 1 өкіл шақырылады. Сұрақ қойылады,жауап алынады.Егер айта алмаса,топ мүшелері айтады.
Топтағы 3 баланы біріктіріп,1/спикер,2/интервьюер 3/бақылаушы.1сөйлемнен берем,1,2 талдайды,3-оқушы тыңдап болған соң тақтаға шығады,
талдайды,жазады.
Етістік түрлері мен жұрнақтары қиынды етіп беріледі,тиісті қосымшаларын желімдеп жапсыру.
Конверттен кезегімен бір сөз алып,бейнелеп көрсету.
Бейнеролик көрсету
/Етістіктерді жазу.
Тест жұмысы таратылады.
«Көркем мінез- адамшылық белгісі.»
Өзін-өзі,жұптық,топтық ,мұғалімнің бағалау
Стикер таратылады.
Оқушылар амандасады.
Оқушылар шеңбер жасайды.
Топқа бөлінеді.
.
Оқушылар жауап береді.
Әр топтан 1 бақылаушы тақтаға талдайды,2-бақылау шы ауызша оқиды.
Топ орындайды.
Оқушылар кезегімен көрсетеді.
Тапсырма орындалады.
Тест орындап болған соң, жұптар бір-бірін бағалайды.
Эссе жазу
Бағалау.
Стикерлерге өз ой-пікірлерін жазады.