Ш. Смаханұлы Бұлбұл мен С. Торайғыров Арыстан мен тоқылдақ мен тышқан (мысал)

Мақсаты: 1. Оқушылар мысал ұғымын естеріне түсіреді, мысал мазмұнымен танысады 2. Оқушылар өз ойларын дәлелдеуге, өз пікірін ашық айтуға ұмтылады. 3. Оқушылар ұжым болып, бірлесе отырып, жұмыс жасайды. Сабақ түрі: Дәстүрлі емес Сабақта қолданылатын әдістер: Ой қозғау, ЖИГСО, ЖИГСО-2, рөлге бөліп оқу, аквариум, Венн диаграммасы. Сабақтың көрнекілігі: Авторлардың суреттері, тақырыпқа байланысты суреттер, сұрақ-тапсырмалар... Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі (14 мин) Психологиялық тренинг. Үй...
Раздел Другое
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

2-сабақ
Әдебиеттік оқу
(2-4 шағын жинақталған сынып)
2 сынып 4 сынып
Тақырыбы:
Ш. Смаханұлы Бұлбұл мен С.Торайғыров Арыстан мен
тоқылдақ мен тышқан (мысал)
Мақсаты:
1. Оқушылар мысал ұғымын естеріне түсіреді, мысал мазмұнымен танысады
2. Оқушылар өз ойларын дәлелдеуге, өз пікірін ашық айтуға ұмтылады.
3. Оқушылар ұжым болып, бірлесе отырып, жұмыс жасайды.
Сабақ түрі: Дәстүрлі емес
Сабақта қолданылатын әдістер: Ой қозғау, ЖИГСО, ЖИГСО-2, рөлге бөліп оқу, аквариум, Венн диаграммасы.
Сабақтың көрнекілігі: Авторлардың суреттері, тақырыпқа байланысты суреттер, сұрақ-тапсырмалар...
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі (14 мин)
Психологиялық тренинг. Үй тапсырмасын тест арқылы тексеру.
Қызығушылықты ояту:
-Мысал ұғымын еске түсіру
-Негізгі қагидаларды айтып өту
«Ой қозғау» әдісі
Мұғалім балаларға жұмбақ жасырады.
(Кім туралы екен? Тыңдап отырайық) Арыстан және тышқанға байланысты ассоциация:
Орманда жоғары ағашқа қонады. Тұмсығын балға ғып тоқ-тоқ соғады
(Тоқылдақ. Суретін қолдану)
Жайнаған бақтың әншісі Тамсанған оған сан кісі (Бұлбұл. Суретін қолдану)
Екі сыныптың да назары тақтада. 4 сынып оқушыларының құраған ассоциациясын тақтаға шығып қорғау
II. Негізгі кезең
Ендеше біздің бүгінгі тақырыбымыз:
2 сынып үшін : 4 сынып үшін
«Ш. Смаханұлының «Бұлбұл мен то- С. Торайғыровтың «Арыстан мен
қылдақ» деген мысалы тышқан» деген мысалы
Кітаппен жұмыс
Мағынаны ажырату (7 мин)
ЖИГСО - 2 ЖИГСО
Топты нөмірлеу: 1,2,3 Топты нөмірлеу: 1,2,3
Мысалды тұтас оқиды. Әр топ мысалды бөлікке бөліп
Әр нөмірдегі балалар жеке топ- оқиды, талдайды.
тасады да берілген тапсырма бо- Әр нөмірлегі балалар жеке топ-
йынша ойларын жинақтайды. тасады, да бір-біріне түсіндіреді.
Қайта бастапқы орындарына келіп, Қайта бастапқы орындарына келеді.
бір-біріне түсіндіреді
Ой толғаныс (21 мин)
Екі сыныпта да мәтінді қорытындылау үшін «Аквариум» стратегиясы қолданылады.
Рөлге бөліп оқу Рөлге бөліп оқу
Хат жазу Мысалды жалғастыру
III. Қорытынды кезең:
2 сынып 4 сынып
Венн диаграммасы Бұлбұл мен тоқылдақ . Арыстан мен тышқан
Бағалау. Алдымен әр топ бірін-бірі бағалайды, онан кейін мұғалімнің оқушыларды бағалауы.
Үйге тапсырма.
1.Бұлбұл мен тоқылдаққа мінездеме 1. Мысалды қара сөзбен мазмұндау
жазып келу. 2. Мысал құрап келу 2. Суретін салу



© 2010-2022