Айналаны бағдарлаудың тәсілдері қазақ тілінде 6 сынып

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Абай атындағы мектеп- лицейі

Пән мұғалімі:

Багисбаева Салтанат

Қысқа мерзім жоспары


Мерзімі \ сыныбы

Сыныбы:

Сабақтың тақырыбы:

Айналаны бағдарлаудың тәсілдері

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларды тамақтану мәдениетімен таныстырып, меңгерту. Адамның ағзасына қажетті тағамдық заттардың ерекшелігін түсіндіру. Қазақтың ұлттық тағамдары мен салт - дәстүрлерін жаңғырту арқылы патриоттық сезімдерін ояту

Негізгі идеялар:

Оқушылар тақырыптың мағынасын ашады, айнала қоршаған ортаны тануға, сыни тұрғыдан ойлауды үйренеді

Күтілетін нәтиже:

Тақырып бойынша мәліметтер алады, қолданады , жинақтайды.

қолданылатын әдіс- тәсілдер

миға шабуыл,

Енгізілген модуль:

1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Кіріспе

Психологиялық дайындық

Күндей жарқырап,

Жұлдыздай жалтырап,

Айдай арайлап,

Шынайы таза көңілмен,

Бүгінгі күнді бастайық.

.

Оқушыны психологиялық дайындықты орнынан тұрып айтады.

Қайталау .

Өзі ойын айтады.

ІІ. Негізгі бөлім

Айналаны бағдарлау

  1. көкжиектұстарынанықтаутәсілдері

  2. ақиқаткөкжиек (математикалық)

  3. авиакөкжиек

  4. түнгіуақыттабағдарлану

  5. Компос

Жаңа тақырып жоспары бойынша оқушыны тапсырманы екеуміз айтып дайындаймыз және жауап қайтарады.

Толықтыру мақсатында сұрақ қойып жауаптарын аламын.

  1. тапсырма.

құмырсқа илеуінің оңтүстігі - жазық, ал солтүстігі - тік болып келеді;- көктемде шөп жабыны солтүстік жақтан көп өскен болады;- жеміс-жидектер оңтүстік жағынан тез пысып кетеді;- жазда тастар, ағаштар, бұталар жанындағы топырақ оңтүстік жағынан құрғақ болып келеді;- қар оңтүстік жақтарынан тез еріп кетеді;- тауларда емен ағашы оңтүстік жақтан жиі өседі.

Оқушы тапсырманы сыни тұрғыдан ойлай отырып жұмыс жасайды..

2-тапсырма.Компас бойынша көкжиек тұстарын анықтау

Оқушы тапсырманы оқулықтардан екеуміз оқып дайындаймыз және жауап қайтарады.

Бағалау

Сабақ барысында өзін ұстауы арқылы, сабаққа қатысуына қарай бағалаймын.

Оқушы сабаққа қатысуы бойынша бағаланады.

Үйге тапсырма: ( ауызша )

Кері байланыс орнату мақсатында сабақтан алған әсерлерін ауызша сұраймын



© 2010-2022