Ел -ордасы Астана қысқа мерзімді сабақ

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар


Аты-жөні, жұмыс орны

Макажанова Роза Базарбековна

«Сәтбаев қаласының №1 мектеп-гимназиясы» КММ

Пәні: қазақ тілі

Мерзімі: 05.02.16ж.

Сыныбы: 6«А»

Сабақтың тақырыбы:

Ел ордасы -Астана

Мақсаты:

Блум таксономиясы негізінде тапсырмалар орындата отырып, оқушылардың тақырып бойынша сөйлесім әрекеттернің дұрыс қалыптасуына жағдай жасау.

Міндеттері:

Тақырып бойынша пікірлерін айтқызу, жазғызу арқылы танымдық әрекетін дамыту, қалыптастыру; сыни тұрғыдан ойлай білуге үйрету, ойын еркін жеткізуге үйрету, топпен жұмыс жасауда ұжым қалыптастыру, өзін-өзі шынайы бағалауға үйрету.

Оқыту нәтижелері:

Оқушылар мәтін мазмұнымен толық танысады, жіңішке сұрақтар құрып, жуан сұрақтарға жауап бере алады, көзқарасының себебін түсіндіре алады, ережені біледі және қолдана алады, салыстырады. Хронологиялық кесте, тірек сөздермен мәтін құру, бес жолжы өлең жазу дағдылары дамиды, Отанға деген патриоттық сезімдері артады.

Модульдер:

Бағалау, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру, білім берудегі көшбасшылық, диалогтік оқыту.

Оқулық:

(ҚР БҒМ ұсынған)

Т.М.Артықова,М.Б.Боранбай «Қазақ тілі» Алматы «Атамұра» 2015

Оқыту орыс тілінде жүретін жалпы білім беретін мектептердің 6 сыныбына арналған «Қазақ тілі» оқулығы

Сабақ барысы:

Уақыты/

Сабақ кезеңі

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Формативті (ОүБ)

Жиынтық (ОБ)

Ұйымдастыру

Оқушыларды топқа 1-ден 2-ге дейінгі санау арқылы топқа бөлу. Топ мүшелері міндеттерімен таныстыру.

Топқа бөлінеді. Топ ішіндегі міндеттерін анықтайды.

Таймкипер тапсырманың орындалу уақытын қадағалайды.

Бағалаушы топ мүшелерін өздерін бағалауларын қадағалайды.

(2 минут)

-

-

1-кезең

Білу

Біздің Отанымыз қалай аталады?

Қазақ елінің тарихында неше астана болған?

Қазақ елінің ең алғашқы астанасы қай қала?

Қай жылдары Орынбор қазақ елінің астанасы болды?

Қазақ елінің екінші астанасы болған қаланы атаңдар

Қай жылдары Қызылорда қаласы астана болды?

Алматы қазақ елінің нешінші астанасы?

Ол қай жылға дейін астана болды?

Қазақстан қандай ел?

Тәуелсіздігімізге неше жыл болды?

Ал қазақ елінің төртінші астанасы қалай аталады?

Жеке жұмыс

Төмендегі сұрақтарға жауап береді: Қазақ елінің тарихында болған астаналарды атайды.Жылдар бойынша тізбектеп нақты жауап береді.

(5 минут)

+

Бағалау парағын толтыру

Мұғалімнің формативті бағалауы (Сөзбен мадақтау, алғыс айту)

Интерактивті тақта

2-кезең

Түсіну

10 мин.

«Ел ордасы -Астана» мәтінін оқиды, мәтіндегі жаңа сөздермен сөздік жұмысын жүргізеді, жаңа сөздерді тізбектеп оқытады, сөйлемдер құрғызады, оқушыларға мәтіндегі жаңа сөздер кездесетін сөйлемдерді тауып оқуды тапсырады, аудартады, әр топқа 3 сұрақтан құрғызады, топтардың сұрақтарын бір -біріне қойғызады, жауаптарын бағалатады (бас бармақтарын көрсетіп)

Топпен жұмыс.

Жұптық жұмыс.

Оқушылар мәселені бірге шешеді. Диалогтік оқыту.

Жауап берген оқушыдан басқа оқушылар жауапты толықтырады.

+

Бағалау парағын толтыру

Мұғалімнің формативті бағалауы (Сөзбен мадақтау, алғыс айту)

Интерактивті тақта

Слайд

«Арман қалам -Астанам»

(2 минут)

3-кезең

Қолдану

5 мин.

1-топ. Сызба бойынша қысқаша мәтін құрастырыңдар

2-топ. Мәтін бойынша хронологиялық кестені толтырыңдар

Топпен жұмыс

1-топ

72-беттегі 2-тапсырмада берілген тірек сөздер мен сөз тіркестерімен мәтін құрастырады.

2-топ

73- беттегі 4-тапсырмадағы

мәтін бойынша

5- тапсырмада берілген хронологиялық кестені толтырады.

+

Бағалау парағын толтыру

Мұғалімнің формативті бағалауы (Сөзбен мадақтау, алғыс айту)

Интерактивті тақта, ватман, маркер

4-кезең

Талдау

2 мин.

Мұғалім күрделі сөздердің түрлерін қайталатып, сұрақ қойып, ереже тексереді.

1-топ. Берілген күрделі сөздерден біріккен сөздерді теріп жазыңдар.

2-топ. Берілген күрделі сөздерден тіркесті сөздерді теріп жазыңдар.

Топпен жұмыс.

Оқушыларға күрделі сөздердің төрт түрі жазылған қағаз таратылады,әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды.

+

Бағалау парағын толтыру

Мұғалімнің формативті бағалауы (Сөзбен мадақтау, алғыс айту)

Интерактивті тақта

5-кезең

Жинақтау

5 мин.

1-топ.

Берілген сөздерден сөйлемдер құраңдар.

2-топ. Берілген сөзбен синквейн құрап жазыңдар

Топпен жұмыс

1-топ берілген сөздерден бес сөйлем құрап жазады.

2- топ «Астана» сөзімен бес жолды өлең құрап жазады.

+

Бағалау парағын толтыру

Мұғалімнің формативті бағалауы (Сөзбен мадақтау, алғыс айту)

Дәптер, қалам

6-кезең

Бағалау

3 мин.

Астана «ЭКСПО -2017» халықаралық көрмесі туралы ой қозғау сұрақтары:

  1. ЭКСПО дегеніміз не?

  2. Оның бізге берер пайдасы қандай?

  3. ЭКСПО -ның тақырыбы қалай аталады?

  4. Ең алғашқы ЭКСПО қай жылы өткен?

Экспо -техникалық жетістіктерді көрсететін халықаралық көрме.

+

Бағалау парағын толтыру

Мұғалімнің формативті бағалауы (Сөзбен мадақтау, алғыс айту)

Итнерактивті тақта,

Рефлексия

Бағалаушыны тыңдау, жиынтық бағаларын шығару.

Әр топтың бағалаушылары қорытындылайды. Смайликтермен көңіл-күйлерін білдіреді.

+

Бағалаушы топтың жиынтық бағасын шығарады.

Смайликтер, стикерлер, бағалау парағы, интерактивті тақта

Үйге тапсырма беру

73- беттегі 4- тапсырмадағы мәтін бойынша диалог құру

Үй жұмысын күнделіктеріне жазып алады.


Мұғалімнің белгілеуі

Ескерту: Бағалау үдерісін жүзеге асыру барысында бағалаушы жалпы топ жұмысын бағалайды.



© 2010-2022