Разработка урока по казахскому языку на тему Астана

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныбы: 6

Тақырыбы: Ел ордасы- Астана.

Қолданылған модуль: Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер; Сыни түрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау: Оқытудағы ақпараттық-коммуникациялық технологияны пайдалану; Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу; Мақсаты: Өткен тақырыптардан алған білімдерін пысықтау, еске түсіру.

Міндеті: -өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін тексеру;

-тілдік қорларын молайту.

Стратегиялар: «Шаттық шеңбер», «Топқа бөлу», «Сергіту сәті», ««Жұптасып ойлан, бөліс», « Сәйкестігін тап», «Сематикалық карта»,

«Деңгейлік тапсырма», «Ыстық орындық», Рефлексия. Мен білдім… -Мен үйрендім…-Маған ұнады… -Менің көңіл күйім.

Сабақ кезеңдері

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар : осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

І Кіріспе

Психологиялық ахуал

Мақсаты: Сыныпта жағымды психологиялық ахуал тудыру арқылы балаларды бүгінгі сабаққа даярлау.

Психологиялық ахуал

Ұйымдастыру кезеңі.

Мақсаты:

Тұлғааралық байланысты орнату.

Оқушылармен амандасып, көңіл-күйлерін сұраймын.

Шеңбер құру арқылы ыстық лебіздерін білдіртуді сұраймын. Оқушылардың құрал-жабдықтарын тексеремін.

Мұғаліммен амандасады, көңіл-күйлерімен бөліседі.

Оқушылар шаттық шеңбер құрып бір-біріне ыстық лебіздерін білдіреді.

Мұғаліммен көңіл күйлерімен бөліседі.

«Жақсы, өте жақсы».




ІІ Тұсаукесер




Өткен сабақты бекіту.

Үйге берілген жаңа сөздерді сұрау. «Сұрақ- жауап».

Мақсаты: Өткен тақырып бойынша алған білімдерін пысықтау.

Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарды оқушылар өздері қояды.

Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойды. Ойларын жүйелі түрде жеткізе біледі. Тақырыптан ауытқымайды.

Өте жақсы!


ІІІ Негізгі бөлім


Нәтиже сабақ.

Мұғалімнің мақсаты: өз бетінше тұжырымдама жасауға үйрету және түсінік қалыптастыру, өткен тақырыпты пысықтау.

Оқушыларға сабақтың мақсатын қойғызу, міндетін таныстыру.

Оқушылар сабақтың мақсатын қойып және міндетімен танысады.

«Жарайсың», «өте дұрыс» деген қолпаштау сөздерін қолдану арқылы формативті бағалау.

Интерактивті тақта.








«Жұптасып ойлан, бөліс».

Мақсаты:

Идеялар мен ойларды дамытудың құрылымдық әдісі

« Сәйкестігін тап»

Мақсаты: Берілген сөздердің қай тақырыпқа сәйкес екендігін анықтау.


«Сематикалық карта»

Мақсаты: қазақ тіліндегі 7 септікті еске түсіру, пысықтау.

«Ыстық орындық».

Мақсаты: Өткен тақырыптарды пысықтау.

Жұптасып - ойлан- бөліс (Джесси Джентильдің диаграммасы) бойынша сұрақ, тапсырма беремін.


1.Салыстыру мақсатында.

Жаңа астана мен бұрыңғы астанамыз Алматы қаласын салыстырады.

2. Қазақша сөздер беріп орыс тіліндегі аудармасын сәйкестендіру арқылы тапқызу.

«Астана», «Алматы», сөздерін септеу.

Бір оқушыны отырғызып, жан-жағына орындықтарды доға ретінде орналастырамын, оған қалған оқушыларды отырғызамын.

Оқушылар жұптарға бөлініп өздерінің ең үздік деген сұрақтарын біріктіреді,

жақсартылған жауаптарымен сыныппен бөліседі, ойланып әр қайсы жеке жауап жазады

Оқушылар берілген сөздердің қай тақырыпқа сәйкес екендігін табады және аудармасын сәйкестендіреді.


Оқушылар берілген сөздерді сематикалық картаға салып септейді.

Бір оқушы орындыққа отырып өз пікірін айтып және тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.

Жарайсыңдар!



Топ мүшелері бір-бірлеріне баға береді.

Өте жақсы!


Өте жақсы!


Жарайсың!



Таратпа материал.



Сематикалық карта


Орындық

Сергіту сәті

«Балалар биі»

Масқсаты: Оқушылардың қозғалысқа түсуі арқылы бойларын сергіту

Оқушыларға интерактивті тақтадағы көрсетілген кірпінің қимыл-қозғалысын қайталатып, сергіту сәтін жүргізу.

Оқушылар қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді

Тамаша»!

Интерактивті тақта.

ІҮ Қорытынды

Рефлексия

Мақсаты:оқушылар сабақты қалай меңгерені туралы өз ойларын айту.

Рефлексия. Мен білдім… -Мен үйрендім…

-Маған ұнады…

-Менің көңіл күйім.

Оқушылар өздерінің пікірлерін, сезімдерін таратылған парақшаларға жазып, жабыстырады.


стикерлер

Үйге тапсырма

Күнделіктерін ашқызып үй тапсырмасын жазғызу.

Өткен сабақтан алған білімдерін қайталау.

Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.

Күнделік.



© 2010-2022