Ауданның өлшем бірліктері (дм2, м2). Математика

Раздел Другое
Класс 3 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Математика 24.11.2015.

Тақырыбы

Ауданның өлшем бірліктері (дм2, м2). Тіктөртбұрыштың

және шаршының ауданын табу.

Мақсаты

Тіктөртбұрыш және шаршының ауданын табу дағдысы қалыптастыру, санның квадраты ұғымын меңгерту.

Әдісі

Дамыту, топтық жұмыстар, ой қозғау, іздендіру

Күтілетін нәтиже

Оқушылар аудан өлшем бірліктері:шаршы дм, шаршы м,шаршы см және олардың арақатынысын білетін болады, Ауданның өлшемдері кестесімен танысады. «Санның квадраты» деген ұғыммен танысады, біледі.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

I.Ұйымдастыру.

II.Үй тапсырмасын тексеру

Қорытындылайды.

-Фигураның ауданын қалай табамыз? Периметрін ше?

III. Жаңа сабақта

Сабақтың тақырыбын таныстырамын.

Y. Оқулықпен жұмыс.

№1есеп

S=1дм* lдм

Топпен жұмыс

№2 есеп Тіктөртбұрыштың

қабырғаларының ұзындығын өлше және олардың аудандарын есепте

№3 есеп Көбейтіндіні көбейткіштердің квадратымен алмастыр.

Сергіту сәтін өткізу.

№4 есеп. Бос орындарға тиісті сандарды жаз.

VI` «Дүкен» ойыны.Кез-келген үш түрлі затты сатып ал, қолыңда неше теңге қалатынын есепте.

№6есеп. Тәтті нан екі бөлікке бөлінді. Қай суретте ол теңдей бөлікке бөлінді?

YII. Сабақты қорыту.

YIII. Оқушы білімін бағалау.

Х. Үйге тапсырма

Сыныптың сабаққа қызығуын оятамын.

Дәптерлерінен №6 жаттығуды оқиды, талдайды.

а) S=6м*4=24м2

ә)S= 5*5=25м2

б)S=12 м2: 2м=6м

Ережелерді қайталайды.

Мысал айтады.

Мақсат қоямыз.

Көркем жазу сәтін өткіземін.73,74 цифры

№1. Дәптерге ұзындығы 10 см немесе 1дм шаршы сыз, ауданын тап.

1топ-қабырғасының ұзындығы 10 дм болатын шаршы сыз.

2-топ- Партаның ауданын өлшеп жаз.

3-топ- Сыныптың ауданын тап.

4-топ-Сыныптың периметрін табу.

2см* 3см =6 см

5см* 2см =10см

А* в =ав

Ережені айтады, дәлелдейді.

А)1-топ 4* 4 =42,5 *5 =52

2-топ 2* 22 =2,1* 1 =12

3-топ 6* 6= 62, 3 *3 =32

Ә) 1-топ 42, 92

2-топ 82, 32

3-топ 72,12

«Көңілді күн» әуенімен қимылдар жасайды.

600см =6м, 705см= 7м5см

1000см =10м, 850см =8м50см

800дм= 80м, 607см =60дм7см

250 ,340 ,360 теңгеге не сатып алады.

1000 теңгеге не алады, қолында неше теңге қалады?



Есепті ауызша талдап, жауабын айтады.

4\1, 3\1, 2\1, 6\1 бөлігі алынды.

Сұрақтарға жауап береді, ойын дәлелдейді.

Өзара бағалау жүргізеді. «Бағдаршам» түстері арқылы.

№7 есеп 107 бет.



© 2010-2022