Сабақтың тақырыбы: Отбасы және мамандық 4 сынып қазақ тілі

Тақырыбы:«Отбасы және мамандық»  Сыныбы: 4                                Қолданылған модуль: Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер Мақсаты:Сабақтың  мақсаты: алған білімдерін саралап, оқушылардың  алған білім деңгейін формативті бағалау. Оқушыларға өзін-өзі дамытуына ықпал ету.   Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті: Не істеймін? Оқушының іс-әрекеті: Ресурстар: осы іс-әрекет үшін қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдық  және т.б қажет? 2 Топқа бөлу. Оқушыларды отбасы және мамандық суреттеріне байланысты шағын топтарға бөлу 1. «Отбасы” 2.“Мамандық” Берілген суреттер арқылы сынып оқушылары топтасып отырады..   Суреттер, плакаттар, маркер 5 Топ ұстанымын құру. Біз неліктен шағын топтарға бөліндік? Топқа бөлінудің мәні неде  деп ойлайсыздар? Шағын топтағы  оқушылармен қандай жұмыс істеуге болады? Оқушылар сұрақтарға  шағын топта  ақылдаса отырып жауап беру арқылы топ ұстанымын жазады және ортаға салып қорғайды. Суреттер, плакаттар, маркер 2 Оқу мақсатын алға қою. Оқушыларға тақырыпты енгізе отырып  диалогтік оқыту арқылы қарым –қатынасты. Ойын еркін жеткізе алуға баулу Оқушылар мақсатқа өз идеяларын қосады.   Тақта алдына шығу. 5 Ой қозғау (түрткі сұрақтар) -Берілген слайдтан көрген суреттерге байланысты ойларыңыз қандай? -Сіздер отбасы деген сөзді естігенде көз алдарыңызға нелер келеді және отбасыны қалай елестетесіздер? -Мамандық дегенді қалай түсінесіздер? -Қандай мамандық түрлерін білесіздер? Оқушылар өзара ақылдасып өздеріне берілген суреттер жайында  шағын әңгімелеп береді. Топтық  жұмыс.Оқушылардың сұрақтарға жауаптары тыңдалады. Оқушылар слайдтарды қарайды. Слайд туралы әр топтың идеялары тыңдалады. Сарапшылар өз пікірлерімен толықтырады. Отбасы және мамандықтар туралы слайд, сурет. 15 Берілген тақырыпты ашу және өзге топқа түсінікті жеткізе алу (түсіндіру) Оқушыларға шағын мәтіндер жазылған үлестірмелі материалдар беріледі. Отбасы жіне мамандық туралы мәтінді  өздері оқып, жұптаса отырып, талқылайды. Әр топтан бір оқушы шығып өздеріне берілген мәтінді оқып таныстырады. Оқушылар сыныптас- тарымен қарым-қатынасқа түседі, бір-бірін тыңдайды, пікірлеседі.  Үлестірмелі материалдары   2 Мәтінде кездескен жаңа лексикамен таныстыру (глоссарий жүргізу) Оқушылар түсініксіз сөздерді жазып алады. немере,шөпшек,немене Интерактивті тақтада жазылған жаңа сөздер 5 Cергіту сәті «Еркем-ай» Оқушылар қимыл қозғалыс арқылы әуенді айта отырып бойларын сергітеді. Интерактивті тақтада әннің мәтіні жазулы 5 Дәптерге 3-4-6-жаттығуларды орындау ұсынылады. Мұғалім сынақтан өткізу сұрақ қояды: -Тағы қандай туыстық атауларды білесіздер? -Отбасы мүшелерінің мамандықтары қандай? Дәптерлеріне жаттығулардағы тапсырмаларға жауаптар жазады. Сынақтан өткізу сұрақтарына оқушылардың жауаптары тыңдалады. Орындарында отырып, Топта жасалатын тапсырма. 2 Қорытындылау а) Формативті бағалау тәсілін қолдану арқылы оқушыларды бағалау бағалау: белсенді қатысқан оқушыларды мадақтау, тиісті бағаларын қою. Сабаққа жауап беруге тырысқан оқушыларды ынталандыру. ә) үй тапсырмасы: Шағын топта оқушылар смайликтер арқылы  өз өздерін бағалау. Бағалау парақшалары 2 Рефлексия.Мұғалім кері байланыс парағын  таратады. Оқушылар сабақ барысында не ұнады, не ұнамады өз пікірлерін жазады. Кері байланыс парағы  
Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы:«Отбасы және мамандық»

Сыныбы: 4

Қолданылған модуль: Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер

Мақсаты:Сабақтың мақсаты: алған білімдерін саралап, оқушылардың алған білім деңгейін формативті бағалау. Оқушыларға өзін-өзі дамытуына ықпал ету.

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Не істеймін?

Оқушының іс-әрекеті:

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдық және т.б қажет?

2

Топқа бөлу.

Оқушыларды отбасы және мамандық суреттеріне байланысты шағын топтарға бөлу

1. «Отбасы" 2."Мамандық"

Берілген суреттер арқылы сынып оқушылары топтасып отырады..

Суреттер, плакаттар, маркер

5

Топ ұстанымын құру.

Біз неліктен шағын топтарға бөліндік? Топқа бөлінудің мәні неде деп ойлайсыздар? Шағын топтағы оқушылармен қандай жұмыс істеуге болады?

Оқушылар сұрақтарға шағын топта ақылдаса отырып жауап беру арқылы топ ұстанымын жазады және ортаға салып қорғайды.

Суреттер, плакаттар, маркер

2

Оқу мақсатын алға қою.

Оқушыларға тақырыпты енгізе отырып диалогтік оқыту арқылы қарым -қатынасты. Ойын еркін жеткізе алуға баулу

Оқушылар мақсатқа өз идеяларын қосады.

Тақта алдына шығу.

5

Ой қозғау (түрткі сұрақтар)

-Берілген слайдтан көрген суреттерге байланысты ойларыңыз қандай?

-Сіздер отбасы деген сөзді естігенде көз алдарыңызға нелер келеді және отбасыны қалай елестетесіздер?

-Мамандық дегенді қалай түсінесіздер?

-Қандай мамандық түрлерін білесіздер?

Оқушылар өзара ақылдасып өздеріне берілген суреттер жайында шағын әңгімелеп береді.

Топтық жұмыс.Оқушылардың сұрақтарға жауаптары тыңдалады.

Оқушылар слайдтарды қарайды. Слайд туралы әр топтың идеялары тыңдалады. Сарапшылар өз пікірлерімен толықтырады.

Отбасы және мамандықтар туралы слайд, сурет.

15

Берілген тақырыпты ашу және өзге топқа түсінікті жеткізе алу (түсіндіру)

Оқушыларға шағын мәтіндер жазылған үлестірмелі материалдар беріледі.

Отбасы жіне мамандық туралы мәтінді өздері оқып, жұптаса отырып, талқылайды.

Әр топтан бір оқушы шығып өздеріне берілген мәтінді оқып таныстырады.

Оқушылар сыныптас-

тарымен қарым-қатынасқа түседі, бір-бірін тыңдайды, пікірлеседі.

Үлестірмелі материалдары

2

Мәтінде кездескен жаңа лексикамен таныстыру (глоссарий жүргізу)

Оқушылар түсініксіз сөздерді жазып алады. немере,шөпшек,немене

Интерактивті тақтада жазылған жаңа сөздер

5

Cергіту сәті

«Еркем-ай»

Оқушылар қимыл қозғалыс арқылы әуенді айта отырып бойларын сергітеді.

Интерактивті тақтада әннің мәтіні жазулы

5

Дәптерге 3-4-6-жаттығуларды орындау ұсынылады.

Мұғалім сынақтан өткізу сұрақ қояды:

-Тағы қандай туыстық атауларды білесіздер?

-Отбасы мүшелерінің мамандықтары қандай?

Дәптерлеріне жаттығулардағы тапсырмаларға жауаптар жазады.

Сынақтан өткізу сұрақтарына оқушылардың жауаптары тыңдалады.

Орындарында отырып, Топта жасалатын тапсырма.

2

Қорытындылау

а) Формативті бағалау тәсілін қолдану арқылы оқушыларды бағалау бағалау: белсенді қатысқан оқушыларды мадақтау, тиісті бағаларын қою. Сабаққа жауап беруге тырысқан оқушыларды ынталандыру.

ә) үй тапсырмасы:

Шағын топта оқушылар смайликтер арқылы өз өздерін бағалау.

Бағалау парақшалары

2

Рефлексия.Мұғалім кері байланыс парағын таратады.

Оқушылар сабақ барысында не ұнады, не ұнамады өз пікірлерін жазады.

Кері байланыс парағы



© 2010-2022