Занятие для дошкольников с использованием методики Палочки Кюизенера

Во всем мире широкую известность получил дидактический материал, разработанный бельгийским математиком X. Кюизенером – «Умные палочки», или как их еще называют – «Тросточки Кюизенера». Он предназначен для обучения математике и используется педагогами в работе с детьми, начиная с младших групп детского сада работ и заканчивая старшими классами школы. . Предлагаю занятие для старших дошкольников с использованием инновационной методики «Тросточки Кюизенера».
Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Заняття « Математична крамниця»


Програмовий зміст: продовжити вчити дітей оперувати з множинами предметів, навчити складати число 5 з двох менших чисел; здійснювати найпростіші обчислювання, викладати та вирішувати приклади зі знаком «+». Закріпити уміння класифікувати предмети та їх сукупність за якісними ознаками, розмірковувати, обґрунтовувати, відстоювати правильність свого міркування під час гри «Що зайве?»,тренувати дітей в називані днів тижня від заданого; розвивати мислення, уважність, мовлення. Виховувати вміння радіти своїм успіхам.

Матеріал та обладнання: набір кольорових паличок, набір цифр та знаків, картки з предметними малюнками (за кількістю дітей).

Хід заняття.

Педагог демонструє дітям рекламний буклет про відкриття нової крамниці і запрошення.

Дидактична вправа «Що зайве?»:

- Продавці нової крамниці розклали на полицях товар. Перевірте чи немає на полицях чогось зайвого.

Діти знаходять спільні та відмінні ознаки, узагальнюють назви предметів і вилучають зайві.

Дидактична вправа «Кондитерська крамниця»:

Педагог повідомляє, що нещодавно у місті відкрилась кондитерська крамниця «Вацак». Пропонує завітати туди і придбати смачні мармеладні палички.

На початку гри потрібно розподілити ролі: продавець (спочатку дорослий, а потім і діти ), покупець; викласти палички (мармеладні палички), набір карток із цифрами і знаками.

Продавець повідомляє, що в крамниці можна придбати мармеладні палички на суму не більше ніж 5 гривень. Ціна палички визначається ім'ям кольорової палички. Покупець називає колір двох мармеладних паличок. Продавець визначає вартість покупки: для цього кладе палички одна за одною в одну лінію та знаходить паличку однакову за довжиною з двома покладеними. Ім'я знайденої палички визначає вартість покупки. Покупець розплачується карткою з відповідною цифрою. Спочатку покупець замовляє: світло-зелену мармеладну паличку і червону. Діти визначають вартість покупки (виконують дії з паличками і викладають приклад 3+2=5), покупець дає картку з цифрою 5. Потім інший покупець замовляє: коричневу мармеладну паличку і білу мармеладну паличку (4+1=5; 1+4=5) і т. д.

Гра з м'ячем:

Діти шикуються в одну лінію. Педагог кожному по черзі кидає м'яч та ставить запитання. Якщо відповідь правильна, то дитина робить крок вперед, а якщо ні - залишається на місці. Перемагає той, хто опиниться попереду всіх.

Запитання:

- Скільки всього днів тижня?

- Назви усіх по черзі.

- Який день тижня сьогодні?

- Який день тижня завтра?

- Який день тижня був учора?

- Який день тижня буде після середи (перед суботою, за вівторком, між суботою та понеділком)?

- Назви вихідні дні.

- Назви робочі дні.

Підсумок:

  • Що ми робили на занятті?

  • Яка гра найбільше сподобалась? Чому?

  • Хто краще справився з завданням?


© 2010-2022