Орта мерзімді жоспар 8-сынып

Раздел Другое
Класс 8 класс
Тип Тесты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін_________ Келісемін________

№169 мектеп - лицейінің директордың оқу ісі жөніндегі

директоры: орынбасары:

Г.М. Бекенова Д.Г. Искакова

«____»______ _________ «____» _______ _________


Алматы қаласы Алатау ауданы №169 мектеп - лицейінің

қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі - Сулеева Шарбану Мадхановна


Орта мерзімді жоспар

3- деңгей


Ортақ мақсат

Күтілетін нәтиже

Табыс критерийлері

Оқушылар құрмалас сөйлемнің түрлерін ажырата біледі, тыныс белгінің қойылу ережесін меңгереді және сыни көзқарас қалыптастырады, шығармашылық жұмыс жасауға дағдыланады.

1.Топпен жұмыс істеуге үйренеді.

2.Әр оқушы өз пікірін айтады.

3.Шығармашылық жұмыс жасауға дағдыланады.

4.Топтан дарынды балалар анықталады.

5.Ой- өрісі дамиды.

6. Алған білімдерін өмірде қолдана біледі.

7.АКТ-ні қолдану жолдарын меңгереді.

8. Өз білім деңгейлерін біледі.

Құрмалас сөйлемнің түрлерін ажырата біледі. Сауатты жазуға қалыптасады. Алған білімдерін басқа жерде де қолданады.

Сабақтың тақырыбы

Мақсаты

Табыс критерийі

Пед. құралдар

Стратегия

Күтілетін нәтиже

Бағалау

Ресурс

1.

Мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем

  • Сабақтас құрмалас сөйлемнің мағыналық түрлерін ажырата біледі;

  • Мақсат бағыныңқы

лы сабақтас құрмалас сөйлемнің жасалу жолын меңгереді;

  • Оқушылар

дың білімі мен дағдылары сыни тұрғыдан ойлау қабілетері дамиды, топтық және жұптық жұмыста белсенділік көрсету қасиеттері артады;

  • Топ ережесін ұстануға, пікір алысуда өз тұжырымда

масын дәлелдеуге үйренеді .

Мақсат бағыныңқы

лы сабақтас сөйлемді сабақтас құрмалас сөйлемнің түрлерінен ажырата біледі. Топпен жұмыс жасап үйренеді.

СТО, АКТ, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер: диалогтік оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау.

1.Сыныпта ынтымақтастық орта қалыптастыру.

2.Топқа бөлу (үш мезгілдегі түстер бойынша)

3. «6 W?» әдісі арқылы өткенді шолу.

4.Жаңа тақырыпты оқушылар Джиксо әдісі арқылы түсінеді.

5.Электронды оқулықтағы тақырыпқа байланысты айтылымды тыңдай отырып білімдерін дамытады.

6. Мақсат бағыныңқылы сабақтас сөйлемнің жасалу жолына байланысты әр топ постер дайындап, қорғайды.

7. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы оқулықтағы берілген жай сөйлемдерді мақсат бағыныңқылы сабақтас сөйлемге айналдырып, толықтырады.

1.Топта жұмыс істеуге үйренеді.

2.Әр оқушы өз пікірін айтады.

3.Шығарма

шылық жұмыс жасауға дағдыланады

1.«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау.

2.Форма

тивті бағалау сабақ барысында жүргізіліп отырады.

3.Стикерге жазып, кері байланыс жасайды.

8- сынып электрон

ды оқулық, таныстыры

лымдар,

постер

2.

Мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем

  • Мақсат бағыныңқы

лы сабақтас құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын меңгеріп, сабақтастың түрлерінен ажырата алады;

  • Сыни тұрғыдан ойлау, дарындылық қабілеттері дамиды;

  • Жеке оқушылар

мен жұмыс жүргізіледі.

  • Пәнге деген қызығушы

лықтары артады.

Сөйлемдерді өмірде қолданады.

Білім алуға деген қызығушы

лықтары артады.

СТО.

Талантты және дарынды балаларды оқыту.

Оқытуды басқару және көшбасшы

лық.

Оқушылардың жас ерекшелік

теріне сәйкес оқыту және оқу

1.INSERT әдісін қолдану.

2. Визуалдық тапсырмалар арқылы топтардан көшбасшыны анықтау.

3.«Кім көп жазады?» әдісі арқылы белгілі бір уақыт ішінде Абайдың қара сөздерінен СD дисктен тыңдап, бірнеше мысалдар жазу, синтаксистік талдау жасайды.

4.Дарынды балаларға күрделендірілген тапсырмалар беру.

( сөйлемдерді үш тілге аударады)

5.Топтастыру стратегиясын қолдану арқылы флипчарт дайындау.

1.Топтан дарынды балалар анықталады.

2.Ой- өрісі дамиды.

3. Алған білімін өмірде қолдана біледі.

1.Өзара бағалау. (критерий бойынша)

2.Форма

тивті бағалау сабақ барысында жүргізіліп отырады.

3.Парақшаларға жазу арқылы өткен сабаққа кері байланыс жасайды.

Таныстырылым,

8- сыныпқа арналған электронды оқулық, визуалдық құралдар, Абай өлеңдері СD диск, флипчарт

3.

Аралас құрмалас сөйлем

  • Аралас құрмалас сөйлемнің өзіне тән ерекшелікте

рін үйренеді.

  • Құрмалас сөйлемнің басқа түрлерінен аралас құрмалас сөйлемді ажырата біледі.

  • Сыни ойлау қабілеті дамиды.

  • Диалогтік қарым -қатынасқа түседі.

Аралас құрмалас сөйлемнің ерекшелікте

рін біледі. Сыни көзқарас қалыптасты

рады.

Сыни тұрғыдан ойлау.

Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау.

АКТ.

1. .ВЕНН диаграммасын толтырып, жаңа тақырыпты өткен тақырыппен салыстыра отырып ашады.

2. «Таза тақта» ойыны арқылы аралас құрмалас сөйлемге байланысты жазылған сөйлемдерді талдап, тақтаны тазалайды.

3. Видеороликті көріп, мәтін құрайды.

4.Топтастыру стратегиясын қолдану арқылы алған білімдерін жинақтайды.

1.Ой- өрісі дамиды.

2. Өмірде қолдана біледі.

3.Өзін -өзі реттеуге үйренеді.

4.АКТ-ні қолдану жолдарын меңгереді.

1.Даналық ағашы арқылы бағалау.

2.Форма

тивті бағалау сабақ барысында жүргізіліп отырады.23. «Бір ой» әдісі арқылы рефлексия жүргізеді.

Электрон

ды оқулық.

Видео

ролик.

Сергіту сәті

4.

Құрмалас сөйлемнің тыныс белгілері

  • Құрмалас сөйлемге қойылатын тыныс белгілерді меңгереді.

  • Сауатты жазуға дағдыланады.

  • Құрмалас сөйлем туралы білімдерін одан әрі толықтыра

ды және өмірде қолданады.

Сауатты жазуға дағдыланады. Ой - өрісін дамытады.

Сыни тұрғыдан ойлау.

Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау.

1.Сократтық оқыту әдісі арқылы оқушыларға сұрақ қойып, жасырын білімдерін шығарады. («Сұрақты қағып ал» әдісі)

2. «Джиксо» әдісі. Оқушылар құрмалас сөйлемнің тыныс белгілеріне постер дайындайды.

3. «Үздік мақала» тақырыбына шағын мақала жазады.

3. «Алып шығу тәжірибесі» әдісі арқылы тест жұмысын дайындайды, келесі топтарға береді.

1.Алған білімдерін дамытады.

2.Топпен ынтымақтас

тық орнатады.

3. Өз білім деңгейлерін біледі.

1.«Басбармақ» әдісі арқылы өзін -өзі бағалайды.

2.Форма

тивті бағалау сабақ барысында жүргізіліп отырады.

3. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жүргізеді.

Тест материалдары, электронды оқулық,


© 2010-2022