• Преподавателю
  • Другое
  • Інтегрований урок розвитку мовлення ( мова. музика. література, малювання) в5 класі

Інтегрований урок розвитку мовлення ( мова. музика. література, малювання) в5 класі

          ІНТЕГРОВАНИЙ   УРОК  З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ  ( МОВА, ЛІТЕРАТУРА,  МУЗИКА,МАЛЮВАННЯ )                                                В 5 КЛАСІ       ЦІ КВІТИ МИЛІ ТА ЛАСКАВІ МЕНІ ВСМІХАЮТЬСЯ Й ТОБІ , ЇХ ЦВІТ РЯСНИЙ В ЗЕЛЕНИХ ТРАВАХ – МОВ ОЗЕРЕЧКА ГОЛУБІ.                    С.ЖУК       УРОК РОЗРОБЛЕНО ОЛІЙНИК О. В. ЗОРЯНСЬКА ЗШ І – ІІІ СТ.                                                           МЕТА УРОКУ: навчати учнів складати текст , використовувати різні типи мовлення, готувати і...
Раздел Другое
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК

З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ( МОВА, ЛІТЕРАТУРА, МУЗИКА,МАЛЮВАННЯ )

В 5 КЛАСІ

ЦІ КВІТИ МИЛІ ТА ЛАСКАВІ

МЕНІ ВСМІХАЮТЬСЯ Й ТОБІ ,

ЇХ ЦВІТ РЯСНИЙ В ЗЕЛЕНИХ ТРАВАХ -

МОВ ОЗЕРЕЧКА ГОЛУБІ.

С.ЖУК




УРОК РОЗРОБЛЕНО

ОЛІЙНИК О. В.

ЗОРЯНСЬКА ЗШ І - ІІІ СТ.
























МЕТА УРОКУ:

навчати учнів складати текст , використовувати різні типи мовлення, готувати і презентувати міні - проекти, розвивати виразне мовлення , формувати уміння чітко висловлювати свою думку, бачити і цінувати прекрасне, виховувати любов до природи та мистецтва.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу . Мотивація навчання.

ІІ. Робота над темою уроку.

1 ( підготовлений учень)

Весна - чарівниця, неначе цариця ,

Наказ свій послала , щоб краса вставала,

І проліски , й травка, й зелена муравка,

І кульбаба рясна , й фіалочка ясна.

Всі квіти весняні, веселі, кохані

З- під листя виходять , голівки підводять

Од сну зимового до сонця ясного.

  1. Учнівський міні - проект « Перша квітка весни»

    • Як тільки зійде сніг , виринають з-під землі сріблясто - пухнасті клубочки. День - другий і пухнастими вищають , розкриваються. Ця квітка дуже квапиться зустрітися з сонцем і небом, вона не може дочекатися поки з'явиться листя . Спочатку вона розквітає , а вже потім виростає листя . Квітка вся вкрита густим сріблястим пушком - ця шубка гріє квітку і стебло вночі, коли трапляються весняні заморозки.


  • Про неї складено чимало казок і легенд. Вона може не лише приспати, а й провіщати. Її зривали рано вранці, до вечора тримали в холодній воді. А ввечері клали під подушку й лягали спати, що людині снилося , те, вважали, чекало її в майбутньому . А ще кажуть, що жодна зла сила не зашкодить людині , якщо висушену квітку носити з собою . Нині цю квітку занесено до Червоної книги України.

3. Завдання учням : знайти квітку сон - трави на слайді, усно описати її.

- Які ще перші квіти зображені на малюнку? Чи знаєте ви, що їх не можна бездумно рвати? Чому треба берегти первоцвіти?

4.Учнівський міні - проект « Гарно в нашому садочку»

- Гарно в нашому садочку ,

Як дівчині у віночку,

Лиш дивись - де травичка, де метелик ,

А де квітка , там і джмелик .

Любо скрізь.


  • - Квіти - радість , краса. Завжди на Україні дівчата плели вінки, квітами

вишивали сорочки, розмальовували посуд. Все життя людину супроводжують квіти. Кожна жінка намагалася прикрасити своє житло , двір, на якому сіяла і чорнобривці , і мальву. Садила любисток.

  • - Хата моя, рідна хата, рідна моя сторона .

  • Пахне любисток і м'ята , мальви цвітуть край вікна.

  • Хата моя, біла хата, казко тепла й доброти,

  • Стежка від тебе хрещата в'ється в далекі світ

  • 5. Методом « снігова куля» обговорюємо питання « Для чого люди прикрашають квітами одяг, посуд, житло, подвір'я ?»

6. Розповідь учителя.

Люди завжди мріяли про щастя . Вони наділяли рослини магічною силою, оточували їх легендами . А ви чули легенду про щастя . Стверджують, що воно перебувало в пуп'янку тюльпана. Ніхто не міг дістатися до нього , хоча й намагалися: хто силою, хто - хитрощам квітки щастя, хто - заклинаннями . І йшли до тієї квітки старі й молоді, здорові й каліки, ішли царі й жебраки. Щастя нікому не давалося до рук. Та ось одного разу луками , де росла вітка, йшла натомлена бідна жінка , яка вела за руку маленького сина. Їй хотілося хоча б подивитися на пуп'янок чарівної квітки щастя, якого вона так і не побачила за своє життя. Жінка тихенько із замиранням серця наблизилась до квітки. Раптом її хлопчик , побачивши пуп'янок дзвінко і голосно розсміявся , так як може тільки дитина . І сталося диво: тієї самої миті пуп'янок розкрився. Те , що не вдавалося зробити ні силою, ні хитрощами, зробив веселий безтурботний сміх. Дорослому часом важко

збагнути , що не все можна здобути хитрощами. По - справжньому щасливою може бути тільки дитина . їй так небагато для цього треба.

7. Перевірка випереджувального домашнього завдання : намалювати й розповісти про квітку, яка може бути для вас квіткою щастя, думку обґрунтуйте.

8. Розповідь учителя .

Кожна квітка має свою мову. Так айстра - це сум, волошка - простота, гвоздика - мужність, дзвоник - вдячність, лілія - чистота, нарцис - гордість, пролісок - ніжність, ромашка - кохання і мир, фіалка - сором'язливість. Все, що було в хаті ,

Було оберегом від усього злого . Це рушники, і сорочки, і квіти, і трави. Для дівчат оберегом був вінок , який мав форму кола , був символом сонця. Всього у ньому було 12 квіток, кожна з яких була символом і оберегом . Так безсмертник був символом здоров'я , цвіт вишні та яблуні - символом материнської відданості, любисток і волошка - вірності.

9. Учнівський міні -проект « Легенди про квіти»


- Ось, що розповідає легенда про волошку. Жив на світі хлопчик Васильок і покохав він русалку. Все у них було добре , але вони не могли домовитися , де їм жити. Василь умовляв дівчину залишитись на землі , а вона кликала його на дно

озера. А коли зрозуміла, що не може вмовити хлопця перетворила його в скромну квітку , яка нагадує кольором голубу гладь води.

Поширений на Україні і мак - символ крові, мак вплітають у вінок ті у кого хтось загинув на війні.

- Однією з найулюбленіших квітів є айстра . Її саджають у кожному дворі, про неї поети складають вірші.

Опівночі айстри в саду розцвіли,

Умились росою , вінки одягли

І стали рожевого ранку чекать ,

І в райдуги барвів життя убирать.

10 . Учитель:

Але найголовніший символ України - барвінок.

Недавно ще гула метелиця.

Ще в вибалках не танув сніг ,

А вже барвінку листя стелиться

Зеленим килимом до ніг.

З давніх - давен барвінок увійшов у життя нашого народу , про нього складено багато легенд, пісень . Немовлят купали у барвінку - на здоров'я , дівчата прикрашали його квітами коси , вплітали у вінок на щастя, пучечки вішали над дверима, щоб оберігав від нечистої сили. Кущики барвінку садили біля будинку , щоб родина жила довго у злагоді й щасті.

Барвінок - точний годинник : він розкриває пелюстки о 6 ранку, а закриває їх о 17 годині. А ще вважають , що барвінок безсмертний , його називають хрещатим , бо 4 листочки утворюють хрестик. От і співається в пісні «Не стелися ,хрещатий барвінку, по крутій горі…».

Художники часто малюють на своїх картинах квіти. Однією із відомих художниць є Катерина Білокур - народна майстриня, яка ніде не вчилася малювати, а мала дар від природи. Вона дуже любила малювати квіти, могла годинами сидіти біля квітки і вимальовувати кожну її пелюстку. Фарби виготовляла сама із природних матеріалів. Давайте подивимось на її картини.

ІІІ. Рефлексія . Перегляд відео

відео@mail.ru

« Вальс квітів» П. Чайковського ( квіти розпускаються під музику).

- Чи сподобалось вам відео?

- Яке враження справило воно на вас?

- Чи відомий вам автор музики? ( якщо ні, учитель пояснює)

- Що дізналися нового ?

- Що сподобалось найбільше?

- Про яку українську художницю ви дізналися?

-Чи сподобалися вам її картини?

  • Які типи мовлення ми сьогодні використали?

IV. Підсумки. Оцінювання.

V.Заключне слово учителя.

Різні є на світі країни,

Різні люди є на світі ,

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти.

Є з усіх одна країна -

Найрідніша нам усім ,

То - прекрасна Україна -

Нашого народу дім.

Як рідну матір бережіть , плекайте,

І хай на ній завжди цвіте весна.

Любіть її , шануйте , добре знайте,

Вона вам рідна і вона одна.

VI . Домашнє завдання .

Скласти усну розповідь про квітку, яку б ви подарували мамі, використавши різні типи мовлення.






















© 2010-2022