Краткосрочное планирование по казахскому языку на тему Природа и человек 6 класс

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мерзімі: 24.02.2016ж пәні: қазақ тілі сыныбы:мұғалім: Досмухамбетова А.М.

Сабақтың тақырыбы:

Таза болса табиғат - аман болар адамзат

Сабақтың мақсаты:

Блум таксономиясы бойынша мақсаттар жүйесі:

Білу (тану): Табиғат туралы толық мағлұмат білуі керек

Түсіну: Табиғатқа байланысты сөздердің мағынасын ұғынуы керек

Қолдану: Таза табиғат тақырыбы бойынша жобаны қорғай білулері керек

Талдау: «Өкіл тағайындау» әдісі, дарынды балалармен мюнстенберг әдісі арылы сыни тұрғыдан ойлата отырып, талдау жасау дағдыларын қалыптастыру керек

Жинақтау: «Дұрыс-бұрыс» ойыны арқылы жинақтау керек. Әр оқушы.

Бағалау: Оқушылардың алған білімін бағалау мақсатында кері байланыс, жиынтық бағалау, мұғалім бағасы жүргізілуі керек

Күтілетін нәтижелер:

Табиғат туралы мағлұмат терең біледі

Тақырыпқа байланысты сөздік қорлары ұлғаяды

Табиғатқа байланысты сөйлемдерді аударады

Өкіл тағайындау тапсырмасы арқылы, әріптерден сөздер құрату арқылы талдау дағдылары қалыптасады

Дұрыс-бұрыс ойыны бойынша материалдың маңыздылығын аша біледі

Таза табиғат тақырыбында түрлі бағалау жұмыстары жүргізілді.

Белсенді сабақ беру тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрі:

Жұптық, топтық, жекелей

Оқушыларды оқыту үшін бағалау түрлерін кіріктіру:

Өзін-өзі бағалау, формативті бағалау

Қажетті ресурстар:

Презентация, постер, маркер, интерактивті тақта, стикер

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы әрекеті

Әдіс -тәсілдер

Ресурстар

2 мин

Оқушылармен «Тілектер бұрқасыны» тренингі

шеңберге тұрғызып, бір-біріне үш тілде тілектер айтады, сабаққа деген көңіл күйлері көтеріледі.

«Тілектер бұрқасыны» тренингі

2 мин

Топқа бөлу

Көңіл-күйлерін анықтау

«Табиғат суреттері» арқылы

3 топқа бөлінеді

Стикер көрсетеді

Табиғат суреттері

Суреттер

Стикер көңіл күй

5 мин


1мин

Үй тапсырмасын тексеру


Фонетикалық, тілдік жаттығу

Сұрақ қою әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру 121бет 2-тапсырма.

Бүгінгі күнді атау, тақырыпты тауып, жазады. Жаңа сөздермен танысады. Модульдің атын атайды. Қандай тән дыбыстары бар, анықтамасын айтады. «Табиғатты қорғайық!»

-шы,-ші(балықшы)

-қы,-кі(қысқы)

-шық,-шік(көлшік)

-ша,-ше(сандықша)

Сұрақ қою әдісі


Интерактив тақта

8 мин





2мин

1мин



3мин

Мәтінмен жұмыс

1-топ өкілі 1 бөлік (оқиды, түсіндіреді, аударады, топқа ұсынады)

2-топ өкілі 2 бөлікті (оқиды, түсіндіреді, аударады, топқа ұсынады)

3-топ өкіл 3 бөлік (оқиды, түсіндіреді, аударады, топқа ұсынады), басқа топтарға түсіндіреді соңында өз тобында талқылайды

Мюнстенберг әдісі арқылы тапсырма орындау.

АКТ презентация.

Табиғатты біз де аялап, жақсы көруіміз керек, қамқорлық жасауымыз керек.

Балалар сендер қандай қамқорлық жасай аласыңдар?

«Еңбекқор ара» тренингі арқылы ара ұяшықтарын интерактив тақтаға жабыстырады. Табиғатқа қандай қамқорлық жасайтынын айтады.

Сатылай кешенді талдау жасайды.

Қалай түсінгендерін слайдтағы сөйлемде бос орындарға керекті сөздерді дәптерге жазады.

Сөз түрлендіруші жұрнақтарды анықтау сөйлемдерден, сөз түрлендіруші жұрнақтарды талдап, дәптерге жазады. (түбір, жұрнақ, жалғау анықтайды)

Сөздерді табады үлестірмеден табиғатқа байланысты.

Табиғат -адамзатқа аманат! Видеоролик көрсету.





«Өкіл тағайындау» әдісі

Бағдаршамды көрсете өздерін бағалайды

1 мин

2мин


2мин


29мин

Сергіту сәті

«Қыс туралы ән» орындау,билеу.

Аймақтық компонент


Проблемалық сұрақ

Скайпта хат келеді

«Қарабалықтағы қардың көптігінің пайдасы мен зияны неде?» (1топ пайдасы, 2топ зияны, 3топ сарапшы)

Іс-қимыл жасайды

Қарабалық табиғаты

Темирбаев Данияр(презентация)

Алдын-ала тапсырмасы

Қарабалықта қар көп болса пайдасы - егін, нанымыз болады, яғни молшылық болады. Ал, зияны - көп болса Қарабалық шетіндегі үйлер су тасқынының астында қалуы мүмкін, сол себептен өзенді жарып, құтқару жұмыстарын атқару керек.

Интерактивті тақта

Музыка

презентация

8 мин

«Таза болса табиғат - аман болар адамзат» тақырыбы бойынша постерлік жобаны қорғай білулері керек.

өз ойларын айтады,толықтырады

1топ сөйлем құрастыру,

2топ суреттерді сөйлету

3топ сөзжұмбақ құру

«Жобалау» әдісі

Флипчарт, маркер


2 мин


2мин

Дұрыс-бұрыс ойыны

Сөйлемдер оқылады, қызыл және көк сигнал таяқшаларын көтереді.

ОЖСБ-ға дайындық! Тест орындау(жұрн. түр)

5сұрақ

Ауызша жұмыс


Дәптерде орындайды


Дәптер

1 мин

121 - бет, 4-тапсырма.

Үй тапсырмасын жазады.

Қалам, дәптер

2 мин

Сабақтан алған әсерлері туралы ой бөліседі.

Оқушылар өз ойларын жазады

Кері байланыс

«Смайлик арқылы»

Стикер


© 2010-2022