Ұлттық ойындар (5 класс)

Раздел Другое
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы

Ұлттық ойындар.

Сілтеме

Интерактивті тақта, слайд, оқулық, мұғалімге арналған нұсқаулық.

Сабақтың міндеті

Ұлттық ойындар туралы таным-түсініктерін кеңейту, сөйлеу мәдениетін жетілдіру.

Сабақтың мақсаты

Теориялық білімді меңгеріп, талдай білуге машықтану.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар теориялық білімдерін тереңдетеді, өздігінен іздену және талдау дағдылары қалыыптасады.

Негізгі идея

Ойында озған өмірде де озады.

Тапсырма көздері

1-тапсырма.

Глоссарий.

2-тапсырма.

Мәтінмен жұмыс.

Кластер <<Ұлттық ойындар>>.

3-тапсырма.

Сергіту сәті.

4-тапсырма.

Слайд қорғау.

5-тапсырма.

Жағдаяттық тапсырма.

6-тапсырма.

Топтастыру. <<Ойын неге үйретеді?>>

7-тапсырма.

<<Бәйге>> ойыны (қорытынды)



Бағалау

Топтық, жұптық, өзін-өзі бағалау.

Кейінгі тапсырма

Эссе. <<Менің сүйікті ойыным>>.

Рефлекс

Кері байланыс жүргізу.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру

Сыныппен байланыс орнату.

Оқушылармен амандасу. Көңіл күйлерін сұрау.

Мұғаліммен сәлемдесу. Сабаққа ынтасын аударады.

Өткен сабақты пысықтау.

Етістіктерді жіктеу.

Тимейді, қозғайды, соғады етістіктерін жіктейді.

Психологиялық ахуал.

Мұғалім оқушыларда жағымды көңіл күй болуын қамтамасыз етеді.

Қуанышты сәттердегі көңіл күйді көрсету.

Топқа бөлу.

Оқушыларды ойын түрлері арқылы топқа бөлу.

Оқушылар <<Ханталапай>>, <<Сақина салу>>, <<Тоғызқұмаақ>> топтарына бөлінеді.

Тұсаукесер. Сабақ тақырыбын ашу.

1. Слайд. <<Ұлттық ойындар>>. Қандай ойын түрлері бар? Кімдер ойнайды? Қалай ойнайды?

Оқушылар слайдқа қарап, ойланып жауап береді. Болжамды жауап. <<Асық>> ойыны. Бұл ойынды балалар ойнайды. Асықты иіреді, кезекпен ойнайды.

Негізгі бөлім. Түсінуге арналған тапсырмалар.

2. Глоссарий. Иіру-сбрасывать. Бояу керек-нужно покрасить. Тимей қалса-если не попадет. Кезек ойнау-играть по очереди. Алшы түскенде-в положении алчы.

Оқушылар кезекпен оқиды. Мағынасын түсіндіреді.

3. Мәтінмен жұмыс. 1.Мазмұны. 2.Етістік жіктеу. 3.Диолог құру. Мұғалім топ жұмысын бақылайды, өздігінен білім алуға бағыттайды.

Болжаммен жауап. <<Ханталапай>> ойыны туралы. Ойынды балалар ойнайды. Етістік жіктеу. Мен ойнаймын. Сен ойнайсың. Сіз ойнайсыз. Ол ойнайды. Диолог. -Ортаға кім шығады? -Ортаға бастауыш шығады.

Кластер <<Ұлттық ойындар>>.

<<Асық>>, <<Арқан тарту>>,<<Орамал тастау>>, <<Сақина салу>>.

4. Сергіту сәті.

<Сақина салу>ойыны ойнайды.

5. Слайд қорғау.

Әр топтан оқушылар дайындаған слайдтарын қорғайды. <<Асық ойыны>>, <<Асық ойынының түрлері>>, <<Қазақтың ұлттық ойындары>>.

6. Жағдаят. Ойында озған өмірде де озады. Ойнай білмеген ойлай да білмейді. Асығың алшысынан түссін!

Мағынаны түсіндіру. Болжамды жауап. Өмірде өз мақсатына жетеалады. Ойнағанкезде ойлану қажет. Істеген ісің сәтті болсын!

7. Топтастыру. <<Ойын неге үйретеді?>>

Болжамды жауап. Ептілік, жылдамдық, тапқырлық, адамгершілік, жеңіске жету, мақсат қою, тәртіптілік.

Қорытынды

<<Бәйге>> ойыны

1.Екі балуан бір-бірімен жекпе-жекке шығады. Жеңген жеңімпаз атанды. 2.Ойынға ұзын жіп немесе арқан керек..

Бағалау.

Топтық, өзара бағалау.

Кейінгі тапсырма.

Эссе. <<Менің сүйікті ойыным>>.

Рефлекс

Пікір жазу.




© 2010-2022