Урок по Казахскому языку на тему Күрделі (6 класс)

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Күрделі сөздерді қайталау

Сабақ тақырыбы:

Өткенді қайталау

6-сынып

Уақыты 9.00-9.45

Басқару жоспары

Жоспардың мазмұны

Сыныппен қалай сәлемдесемін?
Мен сыныппен кабинетке кіргенде сәлемдесемін.
Сабақты қалай бастаймын?
Психологиялық дайындықтан бастай -мын.

Мен оқушылардықалай топқа бөл- дім?

Кеспелерге қос сөздерді, тіркескен сөздерді, қысқарған сөздерді, біріккен сөздерді бөлу арқылы бөлдім.

Мақсаты: оқушылардың ойын дамыту, тапқырлық, ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыру.

«Тәртіпсіз» оқушылармен не істеу керек?

Ескерту жасай отыра тәртіпке шақыру.

Оқушылар нені біледі?

-Өткен сабақтарға байланысты сұрақтарға жауап беру
-Оқушылар күрделі сөздерді бір-бірінен ажырата алады

Сыныпта оқушылар мақсаты бірдей болып табыла ма?
Өткен тақырыпқа байланысты оқушылар дың алдына қойған мақсаттары бір болады.


Оқушылар сабақ соңында нені жасай алады және нені үйренеді?
- күрделі сөздерді бір-бірінен ажырата алады

-интерактивті тақтада жұмыс істей алады

-топта жұмыс істей алады

Мақсатым: сабаққа деген қызығушылы ғын арттыру,білім деңгейі төмен оқушыларды сабаққа деген белсенділігі мен қызығушылығын арттыру,

Сабақтың сәтті өткенін қалай білемін?

Белсенділік пен қызығушылық танытуы мен

берілген жауаптарына және іс-әрекетіне қарап

Мен оқуы қиын оқушыларды қалай оқытамын.
жеңіл тапсырмалар беріледі және топта ол оқушыны жетелей отыру.

Осы тақырыпта қандай тұжырымдамалық қиындықтар бар?
Білім деңгейлері төмен оқушылардың шеттеп қалмауы

Менің мақсатым: оқушыларды қызықтыра отыра, белсенділігін арттыру

Қандай келесі жұмыстарды оқу шыларға беремін?

-сөздерді морфологиялық тұлғасына қарай топтап жазу.

- Сөйлем мүшелеріне талдау және күрделі сөздерді табу







Сабақ тақырыбы: Күрделі сөздерді қайталау Уақыты:9.00-9.45

Уақыты


Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін?


Оқушылардың іс-әрекеті


Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдық және т.б. қажет?

5мин



2мин


10мин




20мин






3мин


3мин


2мин

Психологиялық дайындық жасалды.

Оқушылардан қаншалықтан дайын- далып келгенін сұралады.Көңіл -күйіне назар аудару.

Кеспелер арқылы топқа бөлу, ережені ұстану


Үй жұмысын тексеру:

Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойылады.

Оқушылардың алдына керекті құралдар, тапсырмалар таратылып, өткен сабақты 4 топқа өздігінен жұмыс істеуге берілді.

1-топ біріккен сөздерді, 2-топ қос сөздерді, 3-топ қысқарған сөздерді, 4-топ тіркескен сөздерді табу

Интерактивті тақтада семантикалық карта беріледі, сөздерді морфологиялық тұлғасына қарай топтап жазу керек.

Сабақтың қорытын- дысында 4 топқа сабақта не түсінгенін айтқызу.

Оқушылар өзін - өзі бағалайды

Сабақта не түсіндім және түсінбедім.

Оқушылар жауап береді



Кеспелер арқылы топқа бөлінді.Әр топта таймскипер,баяндаушы, хатшы тағайындау.


Оқушылар өткен тақырыптар бойынша мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.


Оқушылар оқулықтағы тапсырманы топпен талдайды. Алдарындағы плакаттарға өз ойларын салап, әр топ өз жұмыстарын талқылап, тақтада шығып, қорғайды.


4 топтың оқушылары берілген тапсырманы орындайды


Оқушылар өздерінің ойларын айтады.


Бағалау парағы арқылы бағаның қорытындысын айтады

Сабақтан алған әсерлері мен ойларын жазады.

жоқ



Бағалау парағы






Оқулық, плакаттар, маркерлер




Интерактивті тақта




Бағалау парағы


стикер



© 2010-2022