Урок з медіакультури: Реклама. Види реклами

Сформувати в учнів поняття ,, реклама’’;             визначити причини виникнення реклами; познайомити з видами реклами, етапами її розвитку; вивчити літературу по темі ,,Реклама’’; формувати в учнів критичне мислення при сприйнятті рекламних медіа текстів;   вчити аналізувати рекламні продукти з точки зору використання в них маніпулятивних прийомів взаємодії  на аудиторію, знаходити та відбирати необхідну інформацію з різноманітних джерел.   Сучасний світ важко собі уявити без реклами. Реклама...
Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема. Реклама. Види реклами

Мета. Сформувати в учнів поняття ,, реклама'';

визначити причини виникнення реклами;

познайомити з видами реклами, етапами її розвитку;

вивчити літературу по темі ,,Реклама'';

формувати в учнів критичне мислення при сприйнятті рекламних медіа текстів;

вчити аналізувати рекламні продукти з точки зору використання в них маніпулятивних прийомів взаємодії на аудиторію, знаходити та відбирати необхідну інформацію з різноманітних джерел.

Обладнання. Мультимедійна двійка, аудіо та відеоролики, завдання - картки для груп, тлумачні словники.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Формуються кілька груп (по 5 - 6 учнів)

Розминка

  • Назвіть, не задумуючись, 3 - 4 рекламних ролика, що найбільше запам'ятались.

Проаналізуємо:

  • Чому саме ці ролики вам запам'яталися?

  • На кого з рекламних героїв ви хотіли б бути схожими?

  • Хто з відомих людей знімався в рекламних роликах?

  • Згадайте найсмішнішу та найнезрозумілішу на ваш погляд рекламу.

  1. Вступне слово вчителя

Сучасний світ важко собі уявити без реклами. Реклама стрімко вривається в наше життя, заповнюючи телеекрани та радіоефіри, постійно зустрічається на сторінках періодичних видань, в транспорті, магазинах, на вулицях міста та вздовж автострад. А ще зовсім нещодавно ми не знали, що таке реклама на телебаченні та радіо. Ми стикаємося з рекламою всюди: сидячи дома перед телевізором, слухаючи радіо, по дорозі на роботу чи навчання. Скрізь, де б ми не знаходилися ми бачимо або чуємо рекламні оголошення, що повідомляють про нові товари чи послуги. Стрімкий прорив реклами в громадське життя людей обумовлений збільшенням товарів ринку збуту та необхідністю їх реалізації.

3. Оголошення теми та мети уроку

Діти сприймають рекламу буквально та емоційно, довіряють брендам. Вони з радістю цитують слова та пісні з яскравих рекламних роликів. А чи дійсно можна вірити будь якій рекламі? Знання про виникнення та види реклами допоможуть вам орієнтуватися різноманітності реклами та навчитися відрізняти якісний товар.

4. Подача нового матеріалу

4.1. Робота над поняттям ,,Реклама''

Урок з медіакультури: Реклама. Види реклами

- А що таке реклама?

- Що ви знаєте про рекламу?

- У вас на партах лежать тлумачні словники різних авторів. Знайдіть в них тлумачення слова ,,реклама''

4.2. Слово ,,реклама'' утворилося від латинського слова r e c l a m a r e та означало ,,поновлювати крик, знову кричати, кликати, голосно заперечувати'' - спеціальна інформація про осіб чи продукцію, що розповсюджується в будь - якій формі та в будь - який спосіб з метою прямого чи опосередкованого одержання прибутку.

- Яку роль займає реклама у вашому житті?

- Чи запам'ятовуєте ви рекламу?

- Чи подобається вам реклама? Яка подобається?

- Чи помічали ви помилки в рекламах?

- Чи потрібна реклама взагалі?

- Чи використовуєте ви в своїй мові слова з улюбленої реклами?

Урок з медіакультури: Реклама. Види реклами4.3. Появу реклами пов'язують з діяльністю глашатаїв ( оповісників) Оповісник - спеціально найнята торговцем людина, в завдання котрої входило зазивання покупців і розхвалювання товару наймача. Оповісники спочатку з'явилися у стародавніх єгиптян, а потім у стародавніх євреїв, греків і римлян. Давньоримський мислитель Лоція Анней Сенека у своїх листах Луцилію скаржився на те, що навколо його помешкання, що межує з лазнею, торговці щодня здіймають нестерпний галас, безперервно викрикуючи про свій товар. Професія оповісника була дуже поширена та мала високий статус, зокрема функціями оповісника наділений бог торгівлі Меркурій.

4.4. На ранніх етапах розвитку культури реклама починає виступати у формі писемного тексту. Цей процес розвивається по мірі винайдення самого письма. Найдревніший з нині відомих рекламних текстів, знайдено в єгипетському місті Мемфісі. Напис запрошує відвідати тлумачника снів на ім'я Рино з острова Крит. (3століття до н.е.)

Урок з медіакультури: Реклама. Види реклами

4.5. Реклама в історії людства пройшла доволі довгий шлях. Вона завжди була важливою для людей. А чому? Щоб відповісти на це питання потрібно визначити, які функції виконує реклама.

* Інформування про нові товари, послуги, місця продажу - функція залучення клієнтів.

* Коли клієнт спробує зв'язатися з об'єктом, для нього буде не тільки те, що йому обіцяла реклама, але й те, чи правдиві ці обіцянки. Якщо це так - відбувається збільшення продажу.

* Слід пам'ятати про те, що наявність товару повинно відповідати очікуванням від рекламної кампанії. Наприклад, якщо літня колекція взуття розпродана, то слід знімати рекламу - функція регулювання збуту.

Таким чином, реклама - залучає клієнтів, збільшує продажі, регулює збут.

Урок з медіакультури: Реклама. Види рекламиУрок з медіакультури: Реклама. Види рекламиУрок з медіакультури: Реклама. Види реклами


4.6. Джерела рекламної інформації

- Діти! Як ви вважаєте, що є найбільш розповсюдженим джерелом рекламної інформації?

Методом ,,скриньки думок'' заповнимо таблицю

Контрольовані виробниками та продавцями

Інші джерела інформації

Реклама ( ЗМІ, Інтернет )

Оточуючі люди

( батьки, друзі, консультанти служби захисту прав споживачів )

Вивіски

Шоппінг

Етикетки

Незалежні спеціалізовані джерела

Інформація на упаковках

Гарантійні талони

Інструкції по використанню

В залежності від джерела реклама може мати різну форму: усну, писемну, аудіовізуальну, графічну. Реклама існує у вигляді рекламного повідомлення, або ролика, або ж заказаного фільму.

4.7. Види реклами

* СОЦІАЛЬНА - орієнтована на залучення уваги населення до найбільш важливих суспільних проблем та морально - духовним цінностям.

* КОМЕРЦІЙНА( СПОЖИВЧА ) - головна мета підштовхнути покупця зробити покупку, перетворити потенційного покупця на реального.

* ПОЛІТИЧНА - ефективно донести інформацію до виборця про певну політичну силу, підштовхнути для прийняття потрібного вибору.

За фінансовим принципом:

активна - оплата здійснюється потенціальному клієнту;

пасивна - клієнт не приймає участі в розподілі рекламного бюджету.

За місцем та способом розміщення:

телевізійна;

радіо - реклама;

друкована;

Інтернет - реклама.

5. Психологічні маніпуляційні технології в рекламі

- Що робить рекламу популярною та такою, що швидко запам'ятовується?

Перегляд рекламних роликів.

Обговорення в групах.

6. Домашнє завдання

За власним вибором:

  • Проаналізувати рекламу на ТБ, в пресі, в Інтернеті. Знайти найкращу, на ваш погляд, рекламну інформацію; найгіршу, найсмішнішу та найкрасивішу.

  • Визначити, чи зустрічаються в нашій пресі, на телебаченні, в Інтернеті недопустимі або некоректні види рекламної продукції та чому.

7. Підсумок уроку

В наш час дуже різноманітна сфера товарів та послуг. Без реклами взнати про них та розібратися дуже складно. Тому слід вчитися визначати позитивні та негативні сторони реклами.

Використовуючи отриманні сьогодні знання, зробіть висновок, як відноситися до різної рекламної продукції?

І кілька порад наостанок ,,Як вберегтися від шахраїв'' (слайд презентації 7)

# Щедрі обіцянки - лотерея (З 1000 - виграє 1).

# Не піддавайтесь першому імпульсу.

# Реклама часта - не значить фірма надійна.

# Сумнівно - надішлемо товар поштою з передоплатою (перевірити реєстрацію фірми).

# Сумнівно - замість адреси лише електронна адреса.

# Чим заманливіше - тим обережніше.

Список використаних джерел:

  1. festival.1september.ru/artikle/415372

  2. http:/webkursovik.ru/kartgotrab

  3. 900igr.net/kartinki/ekonomika/Reklama/007-Sovety.html

  4. Практична медіаосвіта: авторські уроки. Збірка/Ред. - упор. В.Ф. Іванова, О.В. Волошенок; За науковою редакцією В.В. Різуна та В.В. Літославського. - Київ: Академія української преси, 2013. - 164-172с.



© 2010-2022