Сабақ жоспары 6 сынып

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары

Пәні: Қазақ тілі Мерзімі: _______________

Сынып: 6

Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті ісім - сурет салу

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Өткен тақырыптарды қайталап, пысықтап, жаңа тақырыпты түсіндіру.

Дамытушылық: Әр түрлі әдіс-тәсілдер арқылы балалардың ойлау қабілетін сөздік қорын молайту, дамыту. Қазақша сауатты жазуға үйрету.

Тәрбиелік: Алған білімінің өмірде алатын орны зор екендігі ұғындыра отырып, ой қорыта білуге, оны жүйелі жеткізе білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа білім үйрететін сабақ.

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: Әңгіме әдісі. Мәтінмен жұмыс. Түсіндірмелі. Сұрақ-жауап.

Сабақта колданылатын көрнекіліктер: Үлестірмелі карточкалар, сурет дәптері, бояулар, түрлі түсті қарындаштар, қылқалам.

Сабақта колданылатын материалдар: 6 сынып «Қазақ тілі» оқулығы, «Атамұра» 2015 ж.

Сабақтың барысы:

І.Психологиялық кезең: 1. Амандасу, оқушыларды түгендеу.

2. Сынып бөлмесінің тазалығын, оқу құралдарының орнында болуын қадағалап,

оқушылар назарын сабаққа аудару.

ІІ.Үй жұмысын тексеру: Өткен тақырыптарды қайталап, пысықтау.

ІІІ.Жаңа сабақ:

Сурет саламын


Сурет сабағында сурет саламын. Менде қылқалам, түрлі- түсті қарындаштар, сурет дәптер, бояулар бар.

Қылқаламмен, түрлі түсті қарындашпен сурет саламын. Бояумен бояймын. Маған сурет сабағы ұнайды.

ІV. Жаңа сөздер:

жақын-близкий

шыдамдылық-терпение

арнайы-специальный

сурет - рисунок, картина

сурет дәптер - тетрадь для рисования

қағаз - бумаға

өшіргіш - ластик

қылқалам - кисточка

бояу - краски

түрлі - түсті - разноцветный

сурет сал - ты рисуй

V. Сергіту сәті: Бала, бала, балақан,

Кәне, қайсы алақан.

Саусақтарың әйбәт,

Былай, былай ойнат.

Көсемше-бірде үстеудің, бірде етістіктің қызметін атқаратын етістіктің түрі.

Жұрнақтары: а,е,й

ып,іп,п

ғалы, гелі, қалы, келі

Мысалы: сыз -а, жүр-е, берме-й

көр-іп, сана-п

кел-гелі, көрсет-келі, сат-қалы.

  1. Мәтінді оқып, сурет салатын адамға қандай қасиеттер қажет екені туралы өз ойларыңды бөлісіңдер.

Менің сүйікті ісім

Адамның өзінің жүрегіне жақын, шын айналысқысы келетін ісі болады. Шынайы ұнататын ісіңмен шұғылдансан, демалып қаласың. Сол сияқты менің де сүйікті ісім бар. Ол-сурет салу. Сурет салу барлық адамның қолынан келеді. Сурет салу кезінде шыдамдылық қажет. Мен сурет салуды бейнелеу өнері сабағында үйрендім. Анам арнайы альбом сатып алып берді. Біз бос уақытта отбасымызбен табиғатқа жиі шығамыз. Сондықтан менің альбомымда табиғат туралы суреттер көп.

Жалаң сөйлем: тек тұрлаулы мүшеден тұратын сөйлем. Мысалы: Ол келді.


  1. Берілген жайылма сөйлемдерді жалаң сөйлемге айналдырыңдар.

Үлгі: Көрме ұйымдастырылды.

Мен суреттерімнен өз туған өлкемнің табиғатын сүюге, оны аялай білуге, қорғауға, өзімді табиғатпен бірге сезінуге үйренемін.

Біздің мектепте «Табиғат әлемі» көрмесі ұйымдастырылды.

Мен суреттерімді көрмеге ұсындым.

Көрмедегі суреттерде қоршаған ортаның сұлулығы бейнеленген.

Сабақты бекіту: - Мынау не?

  • Мынау бояу.

  • Мынау қандай бояу?

  • Мынау көк бояу.

  • Мынау нелер?

  • Мынау қарындаштар.

  • Бұл қандай қарындаштар?

  • Бұл түрлі түсті қарындаштар.

  • Саған қылқалам керек пе?

  • Жоқ, маған қылқалам керек емес.

Сұрақ - жауап: - Бүгін сабақта қандай сурет салдың?

- Көсемше, жұрнақтарын айтып беріңдер?

Сабақты қорытындылау: Оқушылардың еңбегін бағалау.

Үй тапсырмасы: 3-тапсырма, жаңа сөздерді жаттау. Көсемше ережесін жаттау.


© 2010-2022