Открытый урок на тему Астана – Отанымыздың Елордасы

Раздел Другое
Класс 3 класс
Тип Видеоуроки
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Айнабұлақ» негізгі орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Ахмедниязова Ш.И.

Сыныбы: 2 "А"

Пәні: Дүниетану

Күні: 12.03.2014

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:

Астана - Отанымыздың Елордасы

Сабақ мақсаты:

Оқушыларға Астана туралы түсінік беру, өткенге шолу жасау .

Сабақ әдісі:

«Миға шабуыл»әдісі,

« Рақамдар сөйлейді», «Кластер»стр, «Ақлды доп» дидактикалық ойын, Кері байланыс: БББ

Күтілетін нәтиже:

Астана туралы түсініктері кеңейеді.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ресурстар

І. Кіріспе

Топқа бөлу


Үй тапсырмасын пысықтау

Тұсау кесер



ІІ. Негізгі бөлім





ІІІ. Қорытынды


Рефлекция

3 мин

2 мин

5 мин

7 мин

24 мин





2 мин

2 мин

Кеспе қағаздар мен топқа бөлу, психологиялық дайындық жасау.

Бағдаршам түстері арқылы әр оқушы өзіні бағалап баруын тапсыру.

«Ақылды доп» ойыны арқылы өтілген сабақтан сұрақтар қою, берілген деңгейлі тапсырмаларын сұрау. Құрастыру, сызған суреттерді сұрау.

«Миға шабуыл» әдісін пайдаланып «Кроссворд» таратып, шешуін және айтуын тапсыру


Астана туралы бейнефильм көрсету..

«Рақамдар сөйлейді» ойынын пайдаланып оқулықтағы мәтінді оқуға, әр топ өзіне берілген рақамдар қандай тарихи нәрселерді білдіретіндігін топта талқылып, әр топтың бір мүшесі рақамдар бойынша түсініктерін талқылауды тапсыру.

Сергіту сәті: «Астана» өлеңін айттыру

«Кластер» әдісін пайдаланып: ұлттар, ғимараттар және мамандықтарды топтастыруын топтарға бөліп тапсыру.


Оқушыларды бақылауым бойынша белсенділігіне қарай, өздері пайдаланған «Бағдаршам» түстерін салыстыра отырып қорытынды бағаларын «бағалау экраныға» қою.

Кер байланыс орнату: БББ

Топқа бөлінеді. Топтар бір-бірлеріне доп лақтырып жылы ләбіздер айтады.


Доп алған оқушы сұрақтарға жауап береді, деңгейлі тапсырмаларына орындағанын көрсетеді.

Әр топ өзіне берілген кроссворд жауаптарын айтады.

Сол арқылы тақырыпты ашады.

Әр бір топ мүшесі белсенділігіне қарай өздерін бағдаршам түстерімен бағалап барады

Тақырыппен танысады

Бейнефильм тамашалайды, пікірлерін айтады,ой- орысы дамыйды.

Мәтінді топта оқиды, берілген рақамдарды жұпта, топты талқылып ашады. Әр топтың бір мүшесі бір оқушы сол рақам бойынша түсінік береді.

Өлең айтады, соған қарай іс-қимыл жасайды.

Әр топ мүшелері бірлесе отырып өзіне берілген сөзді топтастырады және тақтаға іледі. Постерді қорғайды.

Оқушылар өз бағалары мен танысады.


Сабақтан алған әсерлерін БББ кері байланысы.

Кеспе қағаздар


Доп


Кроссворд


Ноутбук

Оқулық

А4 парағы


Флипчарт,маркер

Бағалау парағы

Стикер


© 2010-2022