Ә Кекілбай. Тасбақаның шөбі

Тасбақаның шөбі әңгімесін  оқи отырып әңгіменің мазмұнын ашу. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер арқылы зерттеушілік әңгімеге төселеді.Әңгіменің мазмұны мен негізгі идеясын түсінеді. Ырымдарды салыстырады, зерттейді қолданады . Ынтымақтаса жұмыс істеуге дағдыланады. Аудио жазбаны тыңдау арқылы меңгереді. Сыр сандығым ашылды,.. Сандық ішінде не бар? Тасбақа суретін жасыру. Мағынаны ашу. Аудио жазбаны тыңдау.  (Мұғалімнің түсіндіруі.) Жазылым:Сөздікпен жұмыс: Сабаққа белсенді араласпай отырған оқушы...
Раздел Другое
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


Сабақ тақырыбы:

Ә Кекілбай. Тасбақаның шөбі

Мақсаты:

Тасбақаның шөбі әңгімесін оқи отырып әңгіменің мазмұнын ашу.

Оқу нәтижелері:

Сөздік қорын дамыту; адалдыққа,мейірімділікке табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу.

Сілтеме:

Жалпы білім беретін мектептің 4 - сыныбына арналған «Ана тілі» оқулығы Алматы «Атамұра» 2011 жыл

Негізгі идеялар:

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер арқылы зерттеушілік әңгімеге төселеді.Әңгіменің мазмұны мен негізгі идеясын түсінеді. Ырымдарды салыстырады, зерттейді қолданады . Ынтымақтаса жұмыс істеуге дағдыланады. Аудио жазбаны тыңдау арқылы меңгереді.

Сабақта қолданылатын материалдар:

1.А-3, А-4 парақтары 2.Стикерлер 3. Желім 4.Оқулық 5. Маркерлер, қарындаштар. 6. АКТ.

Оқыту әдістері:

Жаңа әдістер, СТО, АКТ, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Талантты және дарынды балаларды анықтау.

. Топтық жұмыс.

Дерек көздері:

4 - сыныпқа арналған «Ана тілі» оқулығы, ғаламтор мәліметтері.

Тапсырмалар:

Бағытталған оқу, топтастыру, түртіп алу.

Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

І. Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 минут.

1. Психологиялық дайындық.

1.Қандай ырымдарды білесіңдер?

2. Шөптің атымен топқа бөлінеді.1) Жусан, 2) Ебелек, 3) Мортық.

3.Әр топтың топ басшысын сайлату.

4. Топтық жұмыстағы ережені еске түсіру.

1.Оқушылар мұғалім тапсырмасына жауап береді. -Шөптердің атауы туралы айтады, т.с.с.

2. Таңдау арқылы ауызша үш топқа бөлінеді.

3. Оқушылар бағалау парағымен танысады.

4.Топ ережесін еске түсіреді.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сұрақ - жауап:

5 минут.

О Бөкей. Апамның астауы.

Тыңдалым. Апамның астауы әңгімесін «Ортадағы қалам сап» ойыны арқылы сұраймын.

Бағалау. «Бағдаршам» түстері арқылы бағалаймын(формативті бағалау)

Кімнің қалам сабын алсам сол оқушы шығады да мәтін бөліктері бойынша әңгімелейді(2 оқушы) Балалардың әңгімелеуі мұғалім және оқушылардың ақылдасуымен «Бағдаршам» түстері бойынша бағаланады.

ІІІ. Жаңа тақырып

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 минут.

5 минут.

3 минут.



5 минут

Топтық жұмыс:

Постер қорғау.

15минут.

Қызығушылықты ояту.

Сыр сандығым ашылды,.. Сандық ішінде не бар? Тасбақа суретін жасыру.

Мағынаны ашу. Аудио жазбаны тыңдау.

(Мұғалімнің түсіндіруі.)

Жазылым:Сөздікпен жұмыс:

Сабаққа белсенді араласпай отырған оқушыларды білдіртпей орындығына стикер жабыстыру арқылы тарту.

Көсік- далада, құмдақ жерде өсетін сәбіз тәрізді жабайы өсімдік.

Сергіту сәті. Қара жорға.

Оқылым. Сөздік жұмыста кездесетін қиын сөздерді мәтіннен оқиды.

Айтылым: Постер құру, әңгімелеу.

Тыңдалым: Жусан тобы: Қарабаланың орнында болсаң не істер едің?

Ебелек тобы: Әңгіменің соңғы абзацын қайталап оқы. Суретін сал.

Мортық тобы: Әңгімені бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қой.

Оқушылар өздігінен ізденеді, бір-бірін бағалайды.

Тапсырмаларды өз деңгейінде орындайды.

Постер құру және қорғауға қол жеткізеді. Пікірін бүкпей еркін айтуға, өзгелер пікірін құрметтеуге үйренеді.

Шығармашылық тапсырма.

Өзің білетін ырымарды кестеге қарап жазып шық.

Қандай ырымдар бар? Неге?

Оқушылар өз пікірлерін білдіреді, қаншалықты дұрыс жауап бергені анықталады.

Орындығының арқасына стикер жабыстырылған оқушы сөздік жұмысын жүргізеді.

Оқушылар билейді.

Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды.

Әңгіме мазмұнына сай өз түсініктерін суреттейді.

Әр топ өз постерін қорғайды.

Оқушылардың ойлау қабілеттері, әрбір оқушының белсенділігі мен дұрыс жауабы бағалау парағына бағаланады.


Талантты және дарынды оқушыларды анықтау

Үй жұмысын беру

3 минут

Тасбақаның шөбі әңгімесін оқу.

Ырым сөздер жазып келу

Оқушылар түртіп, белгілеп алады.

VI. Бағалау

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

3 минут

Формативті бағалау.

Бірін-бірі критериалды бағалауға

мүмкіндік беру.

Критерийлер бойынша барлық топтың оқушыларының ұпайсанын есептеліп, бағаланады.

Оқушының аты

Оқылым

Жазылым

Айтылым

Шығарма

шылық тапсырма








4 т - 5бағасы, 3т - 4 бағасы, 2 т- 3бағасымен бағаланады.

VII. Рефлексия

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 минут

Бүгінгі сабақта алған өз білімдерін Күн және бұлттұсына стикермен белгілеуді тапсырылады.

Стикерлерді неліктен олай жабыстырғанын бірнеше оқушыға дәлелдету.

3


© 2010-2022