«Бағалау: формативті, жиынтық, критериалды, дискриптор»

"Описание материала: "Коучинг "тақырыбының : «"Бағалау: "формативті, "жиынтық, "критериалды, "дискриптор» "Мақсаты: "мұғалімдерге "формативті, "жиынтық, "критериалды, "дискриптор "бағалау "түрлері "туралы "ақпарат "беру.  "Критерилер "қоя "отырып "критериалды "бағалау "және "формативті "бағалау "жиынтық "бағалау "жасауға "және "болашақта "сабақтарда "қолдана "білуге "үйрету.  "Күтілетін "нәтиже: "Мұғалімдер "бағалау "туралы "ақпарат "алады, "күнделікті "өздері "бағалап "жатқан "түрлерімен "салыс...
Раздел Другое
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Бағалау: формативті, жиынтық, критериалды, дискриптор»

Коуч: Абдикаримова Орынкуль Қурманбекқызы

ОҚО Шымкент қаласы

№4 Х. Досмұхамедов атындағы жалпы орта мектеп кмм

Бастауыш сынып мұғалімі

Коучинг тақырыбының : «Бағалау: формативті, жиынтық, критериалды, дискриптор»

Мақсаты: мұғалімдерге формативті, жиынтық, критериалды, дискриптор бағалау түрлері туралы ақпарат беру. Критерилер қоя отырып критериалды бағалау және формативті бағалау жиынтық бағалау жасауға және болашақта сабақтарда қолдана білуге үйрету.

Күтілетін нәтиже: Мұғалімдер бағалау туралы ақпарат алады, күнделікті өздері бағалап жатқан түрлерімен салыстырады, топтық бағалау арқылы критерий жасауды үйренеді, бағалау парақшасын жасайды, болашақта сабақта қолдануға бейімделеді7

Негізгі дерек көздері: Мұлімдерге арналған нұсқаулық үшінші (негізгі) деңгей.

А.Әлімов Интербелсенді әдістемені ЖОО-да қолдану мәселелері

Көрнекіліктер: интерактивті тақта, слайдтар, ватман, маркер, стикер, пікір ағашы, магниттік тақта

уақыт

Коучтың іс әрекеті

Мұғалімдердің іс әрекеті

5 мин

Психологиялық сәт

АКТ арқылы мұғалімдерге «Мен қандаймын» тренингін өткізу. Аудиторияда психологиялық ахуал тудыру

Интерактивті тақтадағы геометриялық фигураларды таңдап және сол фигураға қатысты өзінің мінез-құлқы туралы ақпарат алды.

3 мин

Топқа бөлу

Жеміс жидектерді үлестіру арқылы топқа бөлу

4 топқа бөлінді

2 мин

Ой қозғау

Топта шулап отырған оқушыны назарын, зейінін сабаққа аудару үшін және басқанаың пікірін тыңдап оны талқылату үшін не істер едіңіз?

Мұғалімдер сабақтағы бағалау түрлерін талқылап өздерінің ойларын айтты

15 мин

Коучтың ақпараты

Ана тілі пәнінен «Шыбын мен көбелек» , қазақ тілі пәнінен «Сын есім » тақырыбында өткізілген сабатың презинтациясымен танстыру.

Мақсаты: мұғалімдерге сабақ барысында оқушылардың критериялды , формативті , жиынтық бағалауды қалай қолданғаны туралы көрсету.

Зейін қойып тыңдады. Сұрақтар қойды.

10 мин

Топтық жұмыс: «Жыл мезгілдері»

1 топ көктем

2 топ жаз

3 топ күз

4 топ қыс

Мұғалімдер тапсырмаларын топтарында бірлесіп орындады. Әр топтан көшбасшы шығып өздерінің жобаларын қорғады

5 мин

Топтық бағалау: коуч бағалау критерийді жасауды ұсынады

Топтар бірлесе отырып бірінші критерилер құрып. Осы критерилерге сүйене отырып , топтық бағалауды жүзеге асырды. Сонымен қатар өзін өзі бағалау кестесінде ұпай жинай отырып, соңында жиналған ұпайларын санап өзін өзі бағалады.

5 мин

Коучтың сұрақтары:

Формативті мен жиынтық бағалаудың айырмашылығы неде?

Критериялды бағалаудың маңызы? Дискриптор дегеніміз не, қандай мақсаттарда қолданылады?

Сұрақтарға жауап бере отырып өз сабақтарындағы бағалаумен салыстырады, критерий міндетті түрде қою керектігін түсінді, формативті бағалау жүргізу керектігін түсінді Дискриптор туралы мағлұмат алды.

5 мин

Бүгінгі өтілген коучингке дискриптор жасауды коуч ұсынады

Мұғалімдер дискриптор жасау арқылы өзін-өзі реттейтінін және үнемі қолданса сабақта жүйелі түрде білім сапасының көтерілетінін байқады.

5 мин

Кері байланыс:

Бүгін мен не білдім?

Сізге бағалау түрлері ұнады ма?

Сізге не ұнамады, не түсініксіз болды?

Сіздің ұсыныстарыңыз

Стикерлерден алған ақпарат: жиынтық бағалауды үнемі мұғалімдер қолданады бірақ оны күнделікті және тоқсандық т.б. деп атайды, критерийді оқушылар міндетті түрде білу керектігін жазған, кейбір мұғалімдер бағалау парақшасы ұнағаның және жұптық, топтық, өзін-өзі бағалау ұнағаның айтқан, дискрипторды қалай химия сабағында қолдануға болады деген сауал түсті.

infourok.ru/material.html?mid=10404


«Бағалау: формативті, жиынтық, критериалды, дискриптор»«Бағалау: формативті, жиынтық, критериалды, дискриптор»«Бағалау: формативті, жиынтық, критериалды, дискриптор»











© 2010-2022