- Преподавателю
- Дошкольное образование
- Воспитатель Урок Геометриялық пішіндер
Воспитатель Урок Геометриялық пішіндер
Раздел | Дошкольное образование |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Аблишева А.М. |
Дата | 14.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Тақырыбы: Ертегілер еліне саяхат.
Мақсаты: 1.Геометриялық пішіндер ,айналадағы заттардың көлемін, формасын
тікелей бақылата отырып меңгерту ,логикалық ойындар.
2.Дамытушылық:өздігінен жұмыс істеуге машықтандыру,ойлау қабілетін
байқампаздығын сабаққа қызығушылығын дамыту, өздігінен талдау
жасауға үйрету.
3.Тәрбиелік:Білім мен байланысын түсіндіру ұжымммен жұмыс істеуге
Тәрбиелеу,денсаулық шараларын дамыту.
Сабақтың түрі: «Саяхат»
Әдіс -тәсілдері: сұрақ-жауап,көрініс,ертегі кейіпкерлерін жандандыру.
Қажетті-құрал жабдықтар:магнитті тақта геометриялық пішіндер.
Пән аралық байланыс тіл дамыту,дене шынықтыру,математика,сенсорлық тәрбие,
Өзін-өзі тану.
Сабақтың барысы:1.Ұйымдастыру кезең.
2.Жылулық шеңбер:Армысың асыл күн
Армысың жер Ана
Армысың Аспан-ата
Армысың балабақша дос жаран
Армысыңдар құрметті қонақтар.
Тәр:Балалар бүгін бізде математика сабағы.Өткен сабақта геометриалық пішіндермен
Таныстық.Бүгін қайталау сабағы.Біз бүгін саяхаттқа шығамыз.Бізге қонаққа бауырсақ
келіп қалыпты. (бауыр муз-н кіреді)
Бауырсақ сөзі: Менің атым бауырсақ мені пышақпен қырып алды,қанатпен сыпырып алды қаймаққа иледі,майға пісірді. Мен апамнан кеттім,мен атамнан кеттім.
Мен атамды,апамды,үйімді сағындым маған көмектесіңдерші балалар.
Тәр:Бауырсақ қай ертегінің кейіпкері?
Балалар:Бауырсақ ертегісінің кейіпкері.
Тәр: Бауырсақтың түсі қандай?
Бал: сары
Тәр: Бауырсақтың пішіні қандай?
Балалар:домалақ,шеңбер.
Тәр: Балалар біз бауырсақты атасы мен әжесіне апаруға көмектесейік.Енді орманға
Серуенге барайық .
Балалар бір шыршаның түбінде жылап тұрған қоянды көреді.
Тәр:Сәлеметсіз бе қоян.Сен неге жылап тұрсың?
Қоян:Менің тұратын үйім жоқ, маған көмектесіңдерші.
Тәр: Біз саған көмектесейік.Мынау геометриялық пішіндер .Балалар мынау қандай пішін?
Балалар:Төртбұрыш өйткені оның төрт бұрышы бар,мынау шеңбер т.б
Балалар қоянның үйін құрастыруға көмектеседі
Қоян:Балалар сендерге көп-көп рахмет менің енді баспанам бар.
Орманда келе жатқанда қасқыр кездеседі.
Қасқыр:мен бауырсақты жеймін,қарыным ашып тұр
Балалар:жоқ жемеші біз оны атасы мен әжесіне апара жатырмыз.
Қасқыр:Олай болса сендер мені сиқырлы көпірден өтуіме көмектесіңдерші.
«Не көп,не аз» тапсырманы орындауға.
Тапсырма: суретте жапырақ,шарлар,күн,ай және түлкінің суреті салынған.
Балалар тапсырманы орындайды
Қасқыр: рахмет балалар мен сендерден көп нәрсе үйрендім Мені сиқырлы көпірден
Өткізуге көмектестіңдер,мен енде өз жолыммен кетейін.
Сергіту сәті:
Балалар саяхатты жалғастырады.Орманда геометриялық пішіндерден құралған екі
Тапсырма:(түс пен пішіндерді ажырата білу.қызыл шеңберге секір,жасыл төртбұрышқа аяқ қой,көк үшбұрышты атта.Түлкіге кездеседі.
Түлкі: Бауырсақ мен сені жеймін
Бауырсақ: Сен мені жемеші мен балалардан көп нәрсені үйрендім,сен бізді бір сынап
көрші
Түлкі(қолында бір бума қағаз)
Міне менің тапсырмам ,логикалық тапсырма
Дәптермен жұмыс. Дөңгелектерді боя
Түлкі: Сендер менің тапсырмамды орындадыңдар мен сендерге ризамын,мен бауырсақты жемеймін.
Балалар:Бауырсақ мына жолмен жүрсең атаң мен әжеңе барасың. Сау бол.
Бауырсақ: Рахмет сендерге мен көп нәрсені үйрендім. Сау болыңдар.
Сабақты бекіту: Бүгін сабақта кімге көмектестік?
Балалар : Бауырсаққа,қоянға,түлкіге қоянға
Рефлексия:балалар сабақты қанағаттана біліп бекіту.Алған әсерін түс арқылы білдіру.
Музыкамен тақтадағы сары күнді алып қонақтарға сыйлайды.
Тәрбиеші:Барлықтарың ашық түсті сары күнді таңдадыңдар.Біздің сабақ өте қызықты
Әсерлі болды.Олай болса біз бұгінгі сабағымызды жақсы көңіл күймен аяқтаймыз.