Інтегрований процес: Нежива природа. «Вода-водиця, водиця-чарівниця» (старший дошкільний вік)

Раздел Дошкольное образование
Класс 13 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Інтегрований підхід до логіко - математичного розвитку

дітей старшого дошкільного віку через наочно - практичну діяльність пізнання світу



Тема: Нежива природа. «Вода-водиця, водиця-чарівниця»

Мета: Формувати уявлення дітей про одну із поширеніших речовин у природі - воду; про поняття «море,океан», уявлення про морську воду, про її властивості. Вчити дітей дослідницьким шляхом визначати властивості прісної та морської солоної води. Викликати радість при спілкуванні з природою. Формувати у дітей основи еколого - дослідницької поведінки, виявляти інтерес до невідомого в навколишньому середовищі; робити припущення та гіпотези; робити висновки.

Вчити вимірювати об'єм рідких речовин, використовуючи умовну мірку. Закріплювати послідовність ряду величин,цифри,вміння виконувати математичні та завдання на логіку мислення при роботі на комп'ютері.

Розвивати творчу уяву,пам'ять, мислення шляхом міркувань відповідно законам логіки.

Виховувати дбайливе ставлення до води, закріплювати знання дітей про значення води для життя всіх живих об'єктів на Землі; дружні взаємовідносини, формувати вміння емоційно відгукуватись на прояви естетичного в діяльності

Обладнання: крапельки, пластикові склянки для води, ложка, сіль, пісок, вода, запис шуму моря, умовні мірочки для води, комп'ютери.

Хід заняття.

Вихователь. Діти, гості до нашої групи завітали вперше, а ви, діти, знаєте про кожну річ у нашій групі і для чого вона потрібна. То ж сьогодні я пропоную вам уважно роздивитися навкруги і помітити, що не так у групі і знайти хоча б 6 відмінностей

Завдання: «Знайди 6 відмінностей»

На таблиці друдлів з'явився новий знак - крапелька.

Завдання: «Скласти різні зображення з крапельки».

Вихователь. Бліц - запитання, завдання: розкласти крапельки від самої великої до самої маленької; порахувати, скільки маленьких, скільки великих; якою за порядком від білої - жовта. Назви сусідів 4- тої крапельки; додати 1; подарувати 1.Скільки залишилось?

Вихователь. Чому краплі великі, маленькі? Чому краплі різного кольору? Діти. Дощ ллє,як з відра, водоспад, туман, роса, мрячка.

Вихователь. Як на макеті Землі - глобусі позначається вода? Де живуть крапельки?

Діти. Голубим, синім. Крапельки живуть в річках, морях, океанах, озерах, ставках, колодязі, струмках…

Вихователь. Як ви гадаєте, на інших планетах живуть крапельки?

Діти. Якщо нема води,то нема і життя.

Вихователь. Діти, а ви знаєте, хто такі дослідники? Ми вже працювали у нашій дослідницькій лабораторії і визначали властивості води. Назвіть, які визнаєте властивості води?

Діти. Вода немає ані смаку, ані запаху, набуває форми того сосуду, в яку її наливають, в воді розчиняються різні речовини:сіль, цукор, фарби. Пісок та каміння не розчиняються.

Вихователь. Яка на смак вода у річках, озерах, колодязі, джерельці? Чи можна її пити?

Діти. Можна,вона прісна.

Загадати загадку: шириною широко, глибиною глибоко, день і ніч о берег б'ється, а вода з нього не п'ється. Це тому, що не смачна - і солона і гірка (море)

Вихователь. Чому з моря не можна води напитися? Яка вода на смак? Давайте поміркуємо, звідки беруться солі у морській воді! Хто її туди насипав?

Ми сьогодні знову будемо працювати в нашій лабораторії - ми дослідники. Я навчу вас робити морську воду, і ви самі зробите висновок - чому у морі вода солона. Але для досліду потрібен один літр води. Ось у мене є банка мірою в один літер, треба її наповнити. Я візьму, наприклад, ложку і буду нею носити воду, дуже повільно і дуже обережно щоб її не розплескати. Скажіть мені, діти, чи довго я так буду носити воду? Що треба зробити, щоб скоріше наповнити банку?

Діти. Треба носити всім разом. Разом - це велика сила!

Завдання: Знайти кожній дитині свою умовну мірку для води з різних предметів у групі.

Вихователь. Пропоную дітям знайти предмети, чим можна носити воду і виливати в банку ємкістю один літр. Порахувати фішки, скільки умовних мірок вмістилося в банку один літр.

Запрошую дітей у дослідницьку лабораторію.

Дослід:

  1. Змішати в стаканчику одну ложку солі з двома ложками піску (на дні стаканчика дірочки та фільтрувальний папір)

  2. У глибокій посудині налита вода. Яка вона на смак?(вода прісна)

  3. Стаканчики з сіллю розташувати над посудиною з прісною водою, повільно лити воду у стаканчик. Спостерігати, як вода (солона) буде стікати у посудину з прісною водою. Скуштувати воду. Яка вона на смак? Чому вода стала солоною?(вода розчинила сіль і вона потрапила в інший сосуд, так вода протікає по земній поверхні , розчиняє різні речовини у вигляді солей і несе їх до моря. Поступово у морях накопичилась сіль, що надала воді гірко - солоного смаку ).

  4. Пропоную дітям зробити висновок.

Вихователь. Які прислів'я про море, ви діти знаєте?

Діти. В морі води не зміряєш

  • Із маленьких крапель утворюється море

  • Море - рибальське поле.

  • Море переплисти - не шматок хліба з'їсти.

  • Кругом вода, а з питвом біда.

Звучить запис шуму моря. Що нагадує?

Психогімнастика: «море».

Вихователь. Пропоную дітям уявити,що вони опинилися на березі моря, пограти в гру «Малюємо на піску». Які букви ви побачили у малюнку? Цифри?

Г,О,А,Л,И,П,У,Х,З, 1,2,3,6,9,8,0, Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти, треба нам вже відпочити. Ось до річки всі йдемо, (крокують на місці.) Роздяглися, пливемо. (колові рухи руками вперед.) Раз і два - усі пірнають, (Присідають. Три, чотири - виринають, (Встають. П`ять та шість - усі щосили вже до берега приплили, (Імітація плавальних рухів.) Сім та вісім - потягнулись Обсушились, одягнулись (Потягування.) І додому повернулись.

Робота на дитячих ігрових комп'ютерах. Завдання індивідуальні Корегуюча гімнастика для очей.

Підсумок заняття





© 2010-2022