- Преподавателю
- Дошкольное образование
- Коучинг Критерий арқылы бағалаудың тиімділігі
Коучинг Критерий арқылы бағалаудың тиімділігі
Раздел | Дошкольное образование |
Класс | - |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Тубитова Д.М. |
Дата | 30.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Коучинг тақырыбы: | Критерий арқылы бағалаудың тиімділігі
|
Сілтеме: | Мұғалімге арналған нұсқаулық. 41-49 беттер Интернет желісі |
Коучинг мақсаты | Мақсаты:Критерий арқылы бағалаудың маңызын түсіндіру Мұғалімдерді критерий арқылы бағалаумен таныстыра отырып, оқушылар білімін нақты бағалай білуге үйрету
|
Оқу нәтижесі: | 1.Критерий арқылы бағалаудың маңызын түсінеді 2.Критерий арқылы бағалау жүйесінде қолданылатын терминдермен танысады 3.Бағалау критерилерін жасау жолдарын меңгереді. 4. Өз сабақтарында бағалау түрлерін пайдаланады
|
Түйінді идеялар: | Критериймен бағалауға үйрeту жoлдaры aрқылы тaбыcты оқытуға қол жеткізу |
Сабақта қолданылатын материалдар: | Үлестірмелі материалдар, А3 қағазы, стикер, АКТ,түрлі-түсті магниттер, ИНСЕРТ әдісі, постер |
Оқыту әдістері: | Психологиялық тренинг Миға шабуыл Жеке жұмыс Өзін-өзі бағалау Топпен жұмыс Топтық бағалау Рефлексия
|
Уақыты
Коучтың іс-әрекеті
Мұғалімнің іс-әрекеті
5 мин
Психологиялық тренинг
Саусақ арқылы мінез анықтау
(тест)
Мұғалімдер өз саусақтары арқылы сәйкес келетін мінез-құлықтарын тест арқылы анықтайды
2 мин
Топқа бөлу.
1-5 санау әдісі арқылы қатысушыларды топқа бөлу
Мұғалімдер саналу реті бойынша топқа бөлінеді
2 минут
"Миға шабуыл" әдісі арқылы коуч бірнеше сұрақтар кояды.
1.Осы сандардың оқытуға қандай қатысы бар?
2. Бағалауды қалай түсінесіздер?
Мұғалімдер өз ойларын ортаға салады
3 минут
Тақырыпты ашу
Критерий арқылы бағалаудың тиімділігі
Критерий арқылы бағалау жүйесінде қолданылатын терминдер
Критерий - оқу мақсатының нақты тұжырымдамасы
Рубрикатор - оқушылардың әрбір критерий бойынша жетістіктерінің толық түсіндірмесі және оларға сәйкес ұпай саны
Дескриптор - нақты ұпайдың жетістік деңгейі туралы түсіндірме
Слаид көрсетіледі
Критерий арқылы бағалау жүйесінде қолданылатын терминдермен танысады
5 минут
Тапсырма
Көбелектің суретін салыңыз
Мұғалімдер көбелектің суретін
салады
Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалайды
7 минут
Топтық жұмыс
-
топ Алпамыстың Байшұбары
-
топ Қобыландының Тайбурылы
Топ критерий құру арқылы бірін-бірі бағалайды
3 минут
ИНСЕРТ әдісі арқылы қорытындылау
Білдім
Білемін
Білгім келеді
Мұғалімдер кестені толтырады
3 минут
Рефлексия «Екі жұлдыз бір тілек»
Қатысушылар стикерге жазып, күлегештерге іледі