Конспект занятия Путешествие в мир здоровья

Раздел Дошкольное образование
Класс 13 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ортаңғы тобындағы дене шынықтыру-білім беру қызметінің ұоә конспекті.

Тақырыбы: «Денсаулық әлеміне саяхат»

Мақсаты: Денсаулық сақтау технологияларды пайдалану арқылы балаларды салауатты өмір сүруге қатыстыру.

Қол және аяқ қимылдарын бақылап,жүруде және жүгіруде жаттықтыру.

Жылдамдығын және шапшандылығын дамыту.Дене шынықтыру сабағына қызығушылығын ояту.

Әдістер:Репродуктивті,түсіндіру,шығармашылық тапсырмалардың әдісі,көрнекілік,сөздік.

Тәсілдер:Мәселелі-ойын жағдаятты туғызу,дыбысы және мультимедиялық жабдықтауды пайдаланып,практикалық іс-әрекетті көрсету,балаларды ұйымдастыру тәсілі.

Адын ала жұмыс:

Денсаулық сақтау технологиялар.Өзін-өзіне массаж жасау тәсілдері; дем алу жаттығу,саусақ жаттығу,релаксация,көзге арналған жаттығу.

Жабдықтау:массаждық жолдар,сыйлықхат.

I Сабақтың барысы:

Тәрбиеші балалармен қонақтармен сәлемдеседі:

-Біз әдепті баламыз

Айтқан тілді аламыз

Қонақтар көргенде

Қуана қарсаламыз

Сәлеметсізбе!

Тәрбиеші:Сәлеметсіңдер ме,балалар!Балалар,біздің балабақшаға сыйлық хат келді.

Бұл кімнен келді?Ішінде не бар екен?

(оқиды:Спорт ханшайымы Денсаулық қаласынан «Бөбек» балабақшаның «Ақбота» тобына).Қазір,ашып қараймыз.

Балалар,бұл жай хат емес,бұл видео хатты оқимыз.

Хат: «Ақбота» тобының балалары.Мен Спорт ханшайымы Денсаулық қаласынан,сендерді Денсаулық әлеміне шақырамын.Бірақ Денсаулық әлеміне келу үшін сендерге бір-неше тапсырмаларды беремін.

Тәрбиеші:Балалар,Денсаулық әлеміне барғасын біз қандай боламыз?(күшті,ауырмаймыз).Когда побываем в стране здоровья,какими мы будем?

(сильными,здоровыми,не будем болеть).

-Саяхатқа шығамыз ба?

Балалар: Ия!

Тәрбиеші:Балалар,Денсаулық әлеміне жету үшін біз бірнеше қиындықтан өтеміз.Нам предстоит нелегкий путь с препятствиями.

Бәріміз дайындаламыз.Ыңғайлы тұрып,бәріміз массаж жасаймыз.

Өз-өзіне массаж жасау.

1.алақанды

2.мойынды

3.иықтарды

4.тізелерді

5.аяқтың ұшын,өкшесін сипап массаж жасаймыз.

Тәрбиеші:Енді,достар дайындалып.

Бәріміз жолға шығамыз!

Жол бойы жүріп балалар хормен айтады.

«Теп-тегіс жолменен

Теп-тегіс жолмене

Аршандап келеміз

Бір,екі,үш,төрт

Ойлы,қырлы жерлермен

Ойлы,қырлы жерлермен

Секіріп өтеміз»

Балалар,Денсаулық әлеміне жету үшін тапсырманы орындайық.

Қарандар,біздің басқа тапсырма.

1)Біздің көзіміз жақсы кору үшін,біз көзге жаттығу жасаймыз.Көзге арналған жаттығу:

Презентация көрсету:Балалар мұқият қарап,көздге жаттығу жасайды.

Жол бойы жүріп хормен айтады:

«Теп-тегіс жолменен

Теп-тегіс жолмене

Аршандап келеміз

Бір,екі,үш,төрт

Ойлы,қырлы жерлермен

Ойлы,қырлы жерлермен

Секіріп өтеміз»

  • Балалар,қарандар,тағы бір тапсырма.Енді біз мұрын және ауыз достарына келдік.Қандай тамаша таза ауа.Бәріміз демалайық.

2)Тыныс алу жаттығу: Он жақ мұрынмен тыныс алып,сол қолдың саусағымен сол жағын жабамыз.Енді сол жақпен ауыздан дем шығарамыз.Он жағын саусақпен жабамыз.(жаттығу 4 рет қайталанады)

-Жарайсындар,балалар,ал енді күшті болу үшін «біздім көмекші қолдарға» жаттығу жасайық.

3)Саусақ жаттығу.

Кішкентай Айслу ақылды болды

Өз бөлмесінде аңдарға жұмыс тапты

Құшық тілмен ыдысын жуады

Тышқан қоқымдарды жинайды

Мысық тырнап отырады

Қүрке тауық полды қанатымен сыпырады

Айслу андарға ботқа пісіреді.

Жұмысқа риза болып,қасықпен оларға тамақ береді.

-Жарайсындар,балалар.Біз Денсаулық әлеміне жақындап қалдық.

II ЖДЖ. Негізгі бөлім. (жалпы дамыту жаттығу)

Қалыпсыз жабдықтаулармен жалпы дамыту жаттығулар жасау:

1.Б.қ.:киндер екі қолда төменде: Қолды алға, жоғары, төмен. (6 рет)

2. Б.қ.:аяқ алшақ, қолды жоғары көтеру: оңға, солға . (6 рет)

3. Б.қ.: киндер кеудеде, алға созу, кеудеге.(6-8 рет)

4. Б.қ.: аяқ бірге қол төменде: отыру, қолды алдыға созу, б.қ. келу (8 рет).

5. Б.қ.: Отыру, қол артқа қою,: бір аяқты көтеру,киндермен табаны тигізу массаж жасау.

6. киндерді қою, секіру. (2 рет әр жаққа)

Негізгі қимылдардың түрлері өткізіледі.

-Балалар,назар аударындар:-бізге Денсаулық әлеміне жету үшін,гимнастикалық тақтайда өту керек және тікен жолмен өту керек.

-Өте аламыз ба?

Балалар: Ия

Тәрбиеші:Балалар,байқандар,бүл тікен жол,ерекше,бүл жолмен аяқ қиймсіз жүру өтеміз,аяғымыз ешқашан ауырмайды.

Балалар гимнастикалық тақтайда жүріп,массаждың кілемшелерге көшеді.

Қимыл-қозғалыс ойын: «Мысық пен тышқан»

Щурит глазки и молчит,по-казахски кот-мысық,мысық-мысық ұйықтама,тышқандар

Жүр қасында.

Тыныс алу жаттығу,дұрыс дем алу үшін мұрынмен тыныс алу,ауызбен демін шығару-3 рет

III Релаксация «Сиқырлы түс»(баяу әуен арқылы өтеді)

Б.қ. кілемшеде жаттып демалу 3-5минут

Балалар,кілемге жатып,демаламыз.

Кірпіктеріміз түсіп,

Көзімізді жүмамыз

Бәріміз демаламыз.

Қолдарымыз шаршады

Олар демалады.

Аяқтар да демалады.

Бәріміз демалып,ұйықтаймыз.

Мойнымыз демалады

Бәріміз демаламыз.

Сиқырлы әдемі түс көреміз

Мінеки,біз дем алдық,көздерді ашамыз

Ал енді турамыз

Бір-біріне қарап,күлкіні сыйлайық!

Балалар,міне біз барлық қиындықтардан өтіп,әлеміне келдік.

(фанфары) Спорт Ханшайым шығады.

Сәлеметсіңдер ме,балалар! Сендер менің сыйлық хатымды алып,барлық сауықтыру

Жаттығуларды жасап,Денсаулық қаласына келдіңдер.

Сендер шаршадыңдар ғой.Мен сендерге сиқырлы фито шай беремін.Кім бұл шай ішсе,сол бала ешқашан ауырмайды.

Балалар,кім айтады,Денсаулығымыз мықты болу үшін не керек?

Не істедік бүгін? Қандай жаттығу жасадық?Сендерге ұнады ма?

Балалар,сендер маған Денсаулық әлеміне қонаққа келген үшін мен сендерге осындай сыйлық сыйлаймын. Астына медальон беріледі.

Ешкашан ауырмандар,денсаулықтарын мықты болсын!



© 2010-2022