Открытый урок Жақсылық жасай білейік

Раздел Дошкольное образование
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың мақсаты :Балаларды өздерін емін-еркін ұстауға ,өз ойларын ашып айта білуге , бір-бірімен жақсы қарым -қатынас жасауға, сыпайылыққа тәрбилеу. Барлық адамгершілік қасиеттерді бала бойына сіңіру.Алған әсерлерін бөлісе білуге үйрету.

Ұйымдастыру кезеңі :

Психолог: Кәне балалар бәріміз шеңбер бөлып тұрамыз.Шаттық шеңберін құрмыз.

Қуан шаттан , қүан шаттан .

Қуанатын күн бүгін

Қайырлы таң досым,

Қайырлы күн досым

Ендіше балалар жұп болып жұптасып тұрамыз. Балалар бір -бірімізге жақсы көңіл күй сыйлайміз.

Бәріміз алақанымызбен сәлемдесеміз, иықтармызбен ,арқамызбен сәлемдесеміз .Аяқ-аяққа ,құлақ-құлаққа,мұрын-мұрынға.Енді бәріміз бір-бірімізді құшағымызға басамыз.

Балалар көңіл күйлерің көтеріліп қалған шығар.

Жақсы балалар .Балалар бізде көптеген қонақтар бар кәне бәріміз қонақтармен сәлемдесейік.

----Сәлеметсіздерме.

Ал енді балалар сендерді қалаған түстеріңді таңдаңдап ,яғни қызыл түсті таңдағандар қамқорлық тобына, сары түсті таңдағандар кішіпейілділік тобына жайғасып отырыңдар .

Жақсы балалар .Балалар бәріміз орындарымызға жайғасып отырамыз.

Балалар өзімізді еркін ұстаймыз . Бір сәт тыныштықта отырып , одан кейін қиялға шомамыз.

Балалар сендер өздеріңді үлкен бұлыттың ішінде өмір сүретін тамшылармыз деп елестетіңдер .Бұл кішкентай тамшылар өте көңілді ,әрі қуанышты . Барлығына жақсылық жасайтын су тамшысы болған қандай жақсы . Сендердің әр қайсыларың кішкентай сиқырлы тамшылардан жаны жақсылыққа толы балаларға айналып өз топтарыңа оралдыңдар .Жайлап көздеріңді ашыңдар балалар . Балалар сендер не елестеттіңдер, не көрдіңдер .

Балалар жауабы .

Мен тамшы болып өзендерді , көлдерді суға толтырдым т.б.

Ендіше балалар седер « жақсылық жасай білейік» дегенде нені түсінесіңдер .

Үлкендерге көмектесіп , кішкентайларға ізет көрсетуді .Қарияларға көмектесуді .

Кішкентайларды қорғап қамқорлық көрсету .

Сен жақсылық жасағаннан кейін жақсылығыңның ақысын сұрама , ол саған бір күні қайтып келеді .

Жарайсыңдар балалар сендер жақсылық жайлы көптеген нәрселер біледі екенсіңдер .

Жақсылық жасау дегеніміз өздерң айтқандай теққана адамдарға ғана емес қөршаған ортаға , айналамыздағы барлығына қамқорлық көрсету , қайрымды болу .

Адамдар бір біріне тез-тез жақсылық жасай білсе, онда адамдар бір -бірімен дос ,бауыр болады бірін -бірі сыйлап жүреді .

Балалар жақсылықты риясыз жасауымыз керек .Істеген ісімізге ақы сұрауымыз керекпе ?

--Жоқ.

Әріне жоқ балалар, Істеген жақсылық еш қашанда зая кетпейді . Істеген ісіміз түбінде біздің алдымыздан шығады екен сондықтан еш қашанда қолдарыңнан келген жақсылықтарыңды сатпаңдар, қодарыңнан келгенше жақсылық жасап , көмектесуге тырысып жүріңдер .

Қәзір сендердің алдарыңда тамшылар жатыр . Жаңа ғана біз сендермен сыйқырлы тамшыларға айналып өз топтарымызға оралдық, сол тамшыларды көз алдымызға елестетіп , алдарыңда түрған тамшыларды алып істеген жақсы істеріңді айтып тақтаға келіп тамшыларды өз орындарына ілеміз .

Балалар жауабы.

Өте жақсы балалар .

Балалар сендер қалай ойлайсыңдар жақсылық жасайтын адамның бойында қандай қасиет болу керек .

Балалар қазір біз сендермен мынандай шығармашылық жұмыс жасаймыз .

Бірінші топ сендер жақсылық үйін құрастырасыңдар .Ол үйге жақсылық жасайтын адамдардың бойындағы қасиеттерді айтып өз орнына ілесіңдер .

Ал екінші топ жақсылық гүлін құрастырасыңдар .Ендіше балалар барлықтарыңа іске сәт.

Біздің жақсылықүйіміз дайын екен .

Топтың атынан бір баланы тақтаға шақырамыз , келеғой .

Біз жақсылық үйін құрастырдық бұл жақслық үйінде :Мейрімді , көпшіл, іззетті , мәдениетті бауырмал , тату адамдардың тұрғанын қалаймыз .

Балалар жақсылық үйінде қандай адамдар орналасты .

Балалар жауабы .

Балалар әр біреулерің үйіңе осындай жақсылықтарды тілеймін , үйлерің толған қуаныш болсын .

Келесі топ жақсылық гүлін құрастырыпты.

Топтың атынан бір бала тақтаға келеғой .Бәрекелді .

Бұл жақсылық гүлі жақсы адамның қолында өседі. Бұл гүлдің бойында адамдарды қайрымдылыққа , бауырмалдыққа , еңбексүйгіштікке , адалдыққа шарлайтын қасиеттер мол .

Осындай жақсылық гүлдері осы жерімізде, балабқшамызда , отанымызда шайқалып өсе берсін деп тілейміз.

Жақсы адамның қолында өсген гүл әр қашан құлпырып ,жайнап жан-жағына шуағын шашып ,қуаныш сыйлайды .

Жарайсың балапаным жақсылық гүлін ілеғой .

Барлық жақсылық айналаңдағы адамдарға мейірімді болудан басталады . Ал бұл ретте әр - бала жүрегіндегі ақ ниетімен жылы лебізімен бөлісуі оның көңілінің тазалығының көрсеткіші екені анық .

Ендіше балалар мен сендерді жүректен -жүреке шейін шеңберіне шақырамын.

Мен осы бала бақшамыздың алдынғы қатардан көріне беруін тілеймін.

Достарымыз көп болсын .

Жер анада бибітшілік орнай берсін .

Аспанымыз ашық болсын

Әр қашан да жақсылық біздің жолдасымыз болсын (балалар хормен).

Балалар осы айтқан тілектерің қабыл болсын . Жүрегіміз текқана жақсылыққа толы болсын деп тілеймін .

Балалар бүгінгі біздің тілегіміз қабыл болды деп ойлаймын.

Бір-бірлеріңе жақсылық жасаудан жалықпасаңдар өмірде сыйластық , бибітшілік болады . Ал қоғамда қамқорлық, сүйіспеншілік қасиеттері қалыптасады екен .

Балалар барлығымыз орындарымызға жайғасып отырамыз. Балалар мен сендердің бүгінгі ашық-іс әрекете көңіл -күйлерің қандай болғанын көңіл-күй бейнелері арқылы белгіліп көрсетсеңдер .

Ендіші бәріміз белгіленген суретті жоғары көтереміз . Бәрімізде көтеріңкі көңіл күй екен. Балалар осы көтеріңкі көңіл күйменен , жақсылық қасиеттерін сыйлап жүрулеріңе тілектеспін.












Бекітемін:

«Шапағат» балабақшасының

меңгерушісі : Татишбаева Ж

Қазақстан Республикасы Оңтүстік Қазақстан Облысы Сайрам ауданы әкімдігінің Сайрам аудандық білім беру бөлімінің «Шапағат» балабақшасы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны

Ұйымдастырылған іс-әрекет

Мектеп алды даярлық «Қарлығаш»тобы

Тақырыбы: Жақсылық жасай білейік.





Психолог : Рустемова Н





2013-2014ж

© 2010-2022