- Преподавателю
- Дошкольное образование
- План на тему Қоян мен түлкінің үйшігі на вторую младшую группу
План на тему Қоян мен түлкінің үйшігі на вторую младшую группу
Раздел | Дошкольное образование |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Шарипова С.К. |
Дата | 28.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Күні:
Тақырыбы: «Қоян мен түлкінің үйшігі» ертегісі.
Білім беру саласы: Қатынас.
Сабақ түрі: Ертегілер әлемінде.
Тақырыбы: «Қоян мен түлкі»
Мақсаты: а) Ертегі кейіпкерлері арқылы мазмұнымен таныстыру. Сұрақ жауап арқылы ертегіні терең түсіндіру.
ә) Мимикалық дидактикалық ойын арқылы эмоциялы шығармашылықтарын дамыту.
б) Көңіл - күйлерін терең түсінуге, аяушылық сезімге, қамқоршы болуға тәрбиелеу.
Көрнекіліктер: Фланелеграф, кейіпкерлер суреттері, Ерден ата қуыршағы.
Сөздік жұмыс: Шалғы, ағаш және мұз үйшіктері.
Сабақ барысы
Жағымды
Жағымсыз
-
Уәждеу-қызығушылықтарын ояту:
Балалар біздің бүгінгі сабағымызға Ерден ата келіпті. Балалармен амандасады. Ерден ата, біз сіздің келгеніңізге өте қуаныштымыз.
Ерден ата:
- Балалар сендер ертегілерді көп біледі деп естідім?
-
Әрине.
-
Ертегілерді жақсы көресіңдер ме?
-
Иә.
-
Балалар ертегілерді естеріңе түсіріңдерші, қалай басталушы еді?
-
(Білгендерін сұрау)
-
«Ерте, ерте, ертеде...» деп немесе «Ерте, ерте, ерте екен, ешкі жүні бөрте екен...» деп басталады.
Олай болса мен сендерге бүгін бір тамаша ертегіні айтып беремін, сендер мұқият отырып тыңдаңдар.
II. Ұйымдастырушылық-ізденіс:
1) Бүгінгі біздің ертегіміз «Қоян мен түлкінің үйшігі» , кейіпкерлерді атап таныстыру - Қоян, Түлкі, Ит, Аю және Әтеш.
2) Ертегіні баяндау. Фланелеграфқа кейіпкерлер суреттерін жабыстыра отырып түсіндіру.
- Ерте, ерте, ертеде бір қоян мен түлкі орманда өмір сүріпті. Қоян үйшігі ағаштан, ал түлкінің үйшігі мұздан жасалған екен. Түлкі қоян үйшігіне кіріп алғаннан кейін, қоян жолда жылап келе жатып, қарсы алдынан:
1. Ит кездеседі
2. Аю кездеседі.
3. Әтеш кездеседі.
Тек әтеш қана түлкіні қуып шығара алады.
3) Д/о (мимикалық): Кейіпкерлердің көңіл күйлерін салу. Мыс: Қоян жылап ренжіп тұр. Ит пен аюдың қорқып қалғаны. Әтеш пен қоянның қуанышы.
III. Сергіту сәті.
IV. Рефлексивті-түзету: Сұрақ - жауап арқылы сабақта түсінгендерін сұрау. Ертегіге қандай кейіпкерлер қатысты? Қоян мен түлкінің мінездерін салыстырып бер? Түлкіні кім қоянның үйшігінен қуып шығара алды?
Жақсы қатысқан балаларды мадақтау.