Открытый урок на тему Қарағанды

Раздел Дошкольное образование
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Айнабұлақ» негізгі орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Ахмедниязова Ш.И.

Сыныбы: 2 "А"

Пәні: Дүниетану

Күні: 19.03.2014

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:

Қарағанды

Сабақ мақсаты:

Оқушыларға Қарағанда туралы түсінік беру, түсініктерін қалыптастыру, білімділік дағдыларын қалыптастыру

Сабақ әдісі:

Автор орындығы, «Графити» әдісі,

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар Қарағанды туралы түсінік алды, түсініктері қалыптасты

Сабақтың барысы:

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ресурстар

І. Кіріспе

1. Топқа бөлу

2.Ой қозғау


3 Үй тапсырма-сын пысықтау

ІІ. Тұсау кесер


ІІІ. Негізгі бөлім

Жаңа тықырып





ІІІ. Қорытынды


IV. Сабақтың рефлекциясы

2 мин

2 мин

2 мин


5 мин

5 мин


25 мин






2 мин


2 мин

Психологиялық дайындау. Сергіту сәті арқылы оқушыларға бір-біріне ізгі тілектер айттыру.

Сюжетті суреттер арқылы топқа бөлу.

Топ мүшелері өздері алған сюжетті сурет не туралы екендігін айтуын тапсыру, бағалап баруларын айтып, бағалау парағын таратамын.

«Автор орындығы» әдісін пайдаланып оқушылар кезекпен бір топ соңғы топқа өткен сабаққа байланысты сұрақтар қоюын, жауап беруін тапсыру.

Әр топқа ребустар тарату. Топ пен бірлесе отырып ребусты шешуін тапсыру. Жаңа тақырыпты ашу.

Оқулықтағы Қарағанда мәтінін көшірмесін әр топ өз алдында тұрған ноутбуктен қойып оқуын тапсыру.

«Графити» әдісін пайдаланып түсініктерін суретін сызуға, оны қорғауға тапсыру, флипчарт маркерлер тарату

Сергіту сәтін өткізу

Қазақстанның саяси картасымен жұмыс. Картадан шекаралас мемлекеттерді, пайдалы қазбаларды жазуды тапсыру

Мадақтап бару


Оқушылардың жұмыстарын бақылауыммен өз-өзіне қойған бағаларын салыстыра отырып қорытынды бағаны бағалау экранына қоямын

Сабақтан алған әсерлерін сурет сурет көрмесіне жаздыру арқылы кері байланыс орнату.

Шаттық шеңберін құрып релаксация арқылы бір-біріне ісгі тілектер айтады

Топқа бөлінеді. Әр бір топ мүшелері өздері алған суретті не туралы екендігін айтады.

Топтар бір-бірлеріне сұрақтар қояды және жауаптар береді. Әр бір оқушы бағалау парағына өзін-өзі критериалды бағалап барады.

Топтар өз мүшелері мен келісе отырып ребустарын шешеді және тақырыпты ашады.

Ноутбуктен мәтінді оқып әр топ өз мүшелері мен жұпта, топта талқылайды.

Әдіс қағидасы бойынша флипчарттарды ауыстырып түсініктерін сызады, соңынды әр топтың бір мүшесі тобының жұмысын қорғайды.

Іс-қимыл жасайды.

Қазақстанның саяси картасымен жұмыс жасайды. Әр топтың бір мүшесі жұмыстарын оқып береді.

Әр бір оқушы өзінің белсенділігіне байланысты өзін-өзі бағалап барады.

Оқушылар бағалау парағына өздеріне қойған бағаларын хабарлайды. Бағалау экранындағы қойылған баға мен салыстырады.

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін сурет көрмесіне жазады.


Сюжетті суреттер


Бағалау парағы


Ребустар


Ноутбук


Флипчарт, маркер


Ноутбук

Карта


Бағалау парағы

Бағалау экраны


Түсті қағаздар




© 2010-2022