- Преподавателю
- Дошкольное образование
- Урок на тему МАД
Урок на тему МАД
Раздел | Дошкольное образование |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Шуиишбаевой Ж.Б. |
Дата | 03.12.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Тақырыбы:Логика пәнімен таныстыру.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Логика пәні туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Оқулықты ұқыпты ұстауға, қамқорлық жасауға тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: саяхат, сөздік, практикалық.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
I. Ұстаз «Логика» сабағытуралы айтып,таныстыру.Оқушының пайдаланатын құралдарын санамалап айту. Кітапқа көңіл аударту.
- Логика кітабымен таныстыру,көрсету,әңгімелеу.
-Суретпен жұмыс: Логика кітабын көрсету,әңгімелеу.
-Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-балалар оқулық қандай ?
-Жаңа сөздермен жұмыс -қоршаған орта,қоғам,табиғат,табиғат құбылыстары
- Жұмбақ жасыру,шешу Қабат-қабат қаттама,
Ақылың болса аттама (кітап)
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
-Тақтамен жұмыс.оқу құралдарымен таныстыру.
Балалардың әңгімелерін толық тыңдап, толық жауап алу.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы:Үй жануарлары.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Үй жануарлары туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Үй жануарларына қамқорлық жасауға тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: саяхат, сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: Үй жануарларының суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
-
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.Жабайы аңдар туралы әңгімелеу. Балалардың әңгімелерін тыңдау,әр балаға әңгімелету.
Сергіту:Ормандағы аюдың.
2.Суретпен жұмыс: Үй жануарларының суретін көрсету,әңгімелеу.
-Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-суреттегі жануарларды қалай атайды?
-неліктен?
-Жаңа сөздермен жұмыс - Үй жануарлары,төлдер
- Жұмбақ жасыру,шешу Азулы, ұзын, жасыл.
Кішкентай,сары,мамықтай.
Қып-қызыл,епті,қу.
Маймақ,дәу,қоңыр. Бұл не?
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
3.Оқулықпен жұмыс: 10-11-беттер.Бұлардың қайсысы артық?Бірдей екі құлынды табу. Балалардың әңгімелерін толық тыңдап, толық жауап алу.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы:Бесіншісі артық.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Жинақтау,топтау туралы айтып, таныстыру.. Артық сөзінің мағынасын түсіндіру, білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: саяхат, сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: Үй жануарларының суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
-
Өткен тақырыпты еске түсіру, Үй жануарлары туралы қайталау. әңгімелеу. Балалардың әңгімелерін тыңдау,әр балаға әңгімелету.
Сергіту:Ормандағы аюдың.
2.Суретпен жұмыс: Үй жануарларының суретін көрсету,әңгімелеу. 12-бет Логика оқулығы.Әр төлді енесіне сызықпен қосу.
-Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-суреттегі жануарларды қалай атайды?
-неліктен?
-Жаңа сөздермен жұмыс - жинақтау,топтау ,ыдыстар,жиһаздар.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
3.Оқулықпен жұмыс:13-бет,Бесіншісі артық.Қалғандарын бір сөзбен атау,
Балалрдың өздік жұмысы. Доптарды түрлі тісілмен орналастыру.
. Балалардың әңгімелерін толық тыңдап, толық жауап алу.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы:Отбасы.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Отбасы туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: отбасы мүшесіне, қамқорлық жасауға тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: әңгімелеу, сөздік, .
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
I. Ұстаз «Логика» сабағытуралы айтып,таныстыру.Оқушының пайдаланатын құралдарын санамалап айту. Кітапқа көңіл аударту.
- Логика кітабымен таныстыру,көрсету,әңгімелеу.
-Суретпен жұмыс: Логика кітабын көрсету,әңгімелеу.
-Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар?
-Жаңа сөздермен жұмыс - отбасы,отбасы мүшелері, ата-ана
-бас бармағым-атам,
-балан үйрек -апам,
-ортан терек -әкем,
- шылдыр шүмек - анам,
- кішкене бөбек -мен (хормен қайталап,жаттату)
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
-Оқулықпен жұмыс. Суреттен көргендерін әңгімелету.
Балалардың әңгімелерін толық тыңдап, толық жауап алу.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы:Жабайы аңдар.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Жабайы аңдар туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Жабайы аңдарға қамқорлық жасауға тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: әңгімелеу, сөздік, .
Көрнекілігі: Жабайы аңдардың суреттері.интербелсенді тақта,компьютер
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
I. Ұстаз сөзі:Жануарлар туралы. Балалардың өз білімдеріне сүйене отырып,жабайы аңдарға тоқталу.
-Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-суреттен нелерді көріп тұрсыңдар?
- қандай айырмашылығы бар деп ойлайсыңдар?
2.Жаңа сөздермен жұмыс - жануарлар,аңдар,жабайы аңдар
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
3.Оқулықпен жұмыс. Суреттен көргендерін әңгімелету.
Балалардың әңгімелерін толық тыңдап, толық жауап алу. 4. Интербелсенді тақта,компьютермен жұмыс: Жабайы аңдардың суретін көрсету.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма?
Тақырыбы:Суретші нені шатастырған?
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Шатастырған туралы айтып, таныстыру.Түрлі тәсіл сөзінің мағынасын түсіндіру, білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: саяхат, сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: оқулық,суреттер.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
-
Өткен тақырыпты еске түсіру, Үй жануарлары туралы қайталау. әңгімелеу. Балалардың әңгімелерін тыңдау,әр балаға әңгімелету.
Балаларға не артық екенін тапқызу,бірнеше рет қайталау:геметриялық фигуралар, жануарлар-құстар,магнтиттер.
Сергіту:Ормандағы аюдың.
2.Суретпен жұмыс: Суретші нені шатастырған? анықтау. 14-бет Логика оқулығы.
-Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-суреттегі жануарларды қалай атайды?
-неліктен?
-Жаңа сөздермен жұмыс - шатастыру
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
3. Балалрдың өздік жұмысы. Суреттерді түрлі тісілмен орналастыру.
. Балалардың әңгімелерін толық тыңдап, толық жауап алу.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы:Пішіндерді атау.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Пішіндер туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: Геометриялық пішіндердің суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
-
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.
Суретші нені шатастырған? Қайталау.
3.Суретпен жұмыс: Геометриялық пішіндердің суретін көрсету,әңгімелеу.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 15-бет
-суреттегі пішіндерді қалай атайды?
-біркелкі пішіндер бар ма ?
5.Жаңа сөздермен жұмыс -- Пішіндер, геометриялық пішіндер.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: 15-беттер.Пішіндерді атау,біркелкі пішіндерді санау.Пішіндердегі үзік сызық заңдылығын бұзбай, қалғанын толтыру.
.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тексеру мерзімі Тексерушінің аты-жөні
Сыныбы 0А күні 25.10. Логика. пәні мұғалімі Шуйкенбаева Р.
Тақырыбы: Айырмашылықты табу,гүлді табу..
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Айырмашылық туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
-
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.
Суретші нені шатастырған? Қайталау.
3.Суретпен жұмыс: Геометриялық пішіндердің суретін көрсету,әңгімелеу,қайталау.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 16-бет
-суреттерді қалай атайды?
-айырмашылықтары бар ма ?
5.Жаңа сөздермен жұмыс -- айырмашылық, геометриялық пішіндер.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: 16-беттер. Айырмашылықты табу,гүлді табу.Екі бетперденің Бір-бірінен йырмашылығын табу. Кезектесу ретін сақтап, фигураларды әр қатарға салу.
.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Бірдей заттар.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Бірдей заттар туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
-
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.
Айырмашылық туралы қайталау.
3.Суретпен жұмыс: Геометриялық пішіндердің бірдей түрін табу, суретін көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 18-бет
-суретте нелер бейнеленген ?
-айырмашылықтары бар ма ?
5.Жаңа сөздермен жұмыс -- айырмашылық, геометриялық пішіндер.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: 18-19-беттер. Бірдей екі ұшақты табу,бояу Кілемшені үлгі бойынша бояу. Бірдей заттарды бір түспен бояу.Заңдылығын тауып,қатарды жалғастыру.
.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Сәуленің ойыншықтары.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Аяқталмаған заттар туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
-
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.
Бірдей заттар туралы қайталау.
3.Суретпен жұмыс: Заттардың бірдей түрін табу, суретін көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 20-21-беттер
-суретте нелер бейнеленген ?
-аяқталмаған заттар бар ма ?
5.Жаңа сөздермен жұмыс -- аяқталмаған, жасырынған. Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: 20-21-беттер.Қай қыз қай үйде тұрады? Суқұйғыштың тұтқасын,үйлерге шатырын,гүлдің ортасын салып,бояу.Сәуленің ойыншықтары: қоян,қонжық,піл,арыстан,көбелек,тышқан қайда жасырынған? Табу, суретті аяқтау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Бейнеленген нәрселерді табу.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Бейнеленген нәрселерді табу. туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
-
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.Сәуленің тығылған ойыншықтары туралы қайталау.
3.Суретпен жұмыс: Бейнеленген нәрселерді табу, суретін көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 21-22-беттер
-суретте нелер бейнеленген ?
-аяқталмаған заттар бар ма ?
5.Жаңа сөздермен жұмыс -- бейнеленген,бейнелеу. Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: 21-22-беттер.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Ертегі кейіпкерлері.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Ертегі кейіпкерлері туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
-
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.Сәуленің тығылған ойыншықтары туралы қайталау.
3.Суретпен жұмыс:, Ертегі кейіпкерлері суретін көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 23-24-беттер
-суретте нелер бейнеленген ?
-қандай ертегілер бейнеленген ?
5.Жаңа сөздермен жұмыс -- бейнеленген,бейнелеу. Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: 23-24-беттер.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Жоғары -төмен,оң жақ-сол жақ.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Жоғары -төмен,оң жақ-сол жақ туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
-
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.Сәуленің тығылған ойыншықтары туралы қайталау.
3.Суретпен жұмыс:, Ертегі кейіпкерлері суретін көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 23-24-беттер
-суретте нелер бейнеленген ?
-қандай ертегілер бейнеленген ?
5.Жаңа сөздермен жұмыс. Жоғары -төмен,оң жақ-сол жақ.
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: 24-25-беттер.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Құстар.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік:Құстар туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Құстарға қамқорлық жасауға тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау. Жоғары -төмен,оң жақ-сол жақ.
3.Суретпен жұмыс:, Құстардың суретін көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-суретте нелер бейнеленген ?
-қандай құстарды білесіңдер?
5.Жаңа сөздермен жұмыс: үй құстары, дала құстары,жабайы құстар
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Айырмашылығын табу.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік:Айырмашылық туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру, Құстар туралы қайталау.
3.Суретпен жұмыс:, Құстардың суретін көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-суретте нелер бейнеленген ?
-қандай құстарды білесіңдер?
5.Жаңа сөздермен жұмыс: байқампаз,байқампаздық
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Мағынасы қарсы сөздерді табу.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Мағынасы қарсы сөздер туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру, Құстар туралы қайталау.
3.Суретпен жұмыс:, Құстардың суретін көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-суретте нелер бейнеленген ?
-қандай құстарды білесіңдер?
5.Жаңа сөздермен жұмыс: мағынасы,қарама-қарсы
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Жасырын жануарларды табу.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Жасырын жануарларды табу туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді табу туралы қайталау.
3.Суретпен жұмыс: Жасырын жануарларды көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-қандай жануарлар бейнеленген ?
5.Жаңа сөздермен жұмыс: жасырыну,жасырынған
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Суретшінің қатесін тап..
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Суретшінің қатесін табу туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді табу туралы қайталау.
3.Суретпен жұмыс: Жасырын жануарларды көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-қандай жануарлар бейнеленген ?
5.Жаңа сөздермен жұмыс: қате,қателік,қателесу
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Бақылау тапсырмалары.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Суретшінің қатесін табу туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді табу туралы қайталау.
3.Суретпен жұмыс: Жасырын жануарларды көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-қандай жануарлар бейнеленген ?
5.Жаңа сөздермен жұмыс: қате,қателік,қателесу
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Кім қандай машинамен жүреді?
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Көліктер туралы,мамандықтар туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді табу туралы қайталау.
3.Суретпен жұмыс: Жасырын жануарларды көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
-қандай машиналар бейнеленген ?
- кім қандай машинамен жүреді?
5.Жаңа сөздермен жұмыс: өрт сөндіруші,дәрігер, такси,жол сақшысы
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: 52-бет.Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Суретті аяқтау.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Суретті аяқтау туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді табу туралы қайталау.
-қандай машиналар бейнеленген ?
- кім қандай машинамен жүреді? Сұрақтарға жауап айту,қайталау,мамандықтар туралы білімдерін толыұтыру.
3.Суретпен жұмыс: Жасырын жануарларды көрсету,түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
Аяқталмаған суреттерді аяқтап салу.
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. Суретті аяқтау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Сөйлемді аяқтау.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Сөйлемді і аяқтау туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді табу туралы қайталау. Суретті аяқтау туралы қайталау,еске түсіру.
Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толыұтыру.
3.Суретпен жұмыс: Аяқталмаған сөйлем туралы түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
Аяқталмаған суреттерді аяқтап салу.
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. Суретті аяқтау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Алдымен не,одан кейін не болады?
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Алдымен не,одан кейін не болады? туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді табу туралы қайталау. Суретті аяқтау туралы қайталау,еске түсіру.
Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толыұтыру.
3.Суретпен жұмыс: Алдымен не,одан кейін не болады?
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
Табиғаттағы өзгерістерді,құбылыстарды ажыратып айту.
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. : Алдымен не,одан кейін не болады ? анықтап,айтып беру,сызып көрсету.Суретті аяқтау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Кірпі қайда барады?
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Кірпі қайда барады ? туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді табу туралы қайталау. Суретті аяқтау туралы қайталау,еске түсіру.
Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толықтыру.
3.Суретпен жұмыс: Кірпі қайда барады?
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
Табиғаттағы өзгерістерді,құбылыстарды ажыратып айту.
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. Кірпі қайда барады ? анықтап,айтып беру,сызып көрсету.Суретті аяқтау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Үй құрылысының ретін көрсету.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Үй құрылысы туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа,ретті білуге тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, практикалық.
Көрнекілігі: пішіндер суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру. Кірпі қайда барады ? анықтап,айтып беру.
Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толықтыру.
3.Суретпен жұмыс: Кірпі қайда барады?
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
Үй құрылысының ретін көрсету туралы түсіндіру.
Балалардың өз білімдеріне сүйену,көргендері туралы әңгімелету.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. Үй құрылысының ретін көрсету.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Бірдей балықтарды бояу.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Балықтар туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, әңгіме
Көрнекілігі: суреттер
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру Үй құрылысы туралы қайталау.
Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толықтыру.
3.Суретпен жұмыс: Балықтар туралы әңгіме. -Балықтар қайда өмір сүреді?
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
Бірдей балықтарды анықтау.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.
Бірдей балықтарды бояу.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Отбасы мүшелері.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Отбасы туралы білімдерін тыянақтау..Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Отбасын сыйлауға тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, әңгіме
Көрнекілігі: суреттер ,Электрондық оқулық,дүниетану
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру Балықтар туралы қайталау.
Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толықтыру.
3. Интерактивті тақтамен жұмыс.Электрондық оқулық,дүниетану Отбасы туралы түсіндіру.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
Әр бала өз отбасы туралы айту.
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. Отбасы мүшелерін анықтау.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.
Тақырыбы: Артық нәрсені табу..
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Артық нәрсені табу туралы білімдерін тыянақтау..Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту
Әдіс-тәсілдер: сөздік, әңгіме
Көрнекілігі: суреттер ,Электрондық оқулық,дүниетану
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты еске түсіру Отбасы туралы қайталау.
Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толықтыру.
3. Тақтамен жұмыс: Көкөністер, жемістерден артығын табу.
Қарындаштар,қаламнан артығын табу.
4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?
Әр бала өз ойын айту.(сыбырлап ,жеке айтады,кім дұрыс айтты ,белгіленеді)
Балалардың өз білімдеріне сүйену.
Сергіту: Бала-бала-балақай
Қане қайсы алақан?
Саусақтарың әйбат
Былай-былай ойнап.
Топ-топ ,топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса-жаса Алтын күн!
Жаса-жаса Алтын күн! Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
6.Оқулықпен жұмыс: .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. 62-бет.
Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.