- Преподавателю
- Дошкольное образование
- Айналаны қоршаған орта. Сабақ жоспары: Көрікті көктем
Айналаны қоршаған орта. Сабақ жоспары: Көрікті көктем
Раздел | Дошкольное образование |
Класс | 13 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Сыбанберилева А.Б. |
Дата | 14.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сыбанберлиева Ақнұр Бейсенбиевна
Мектепалды даярлау сыныбының жетекшісі
Білім беру саласы «Әлеуметтік».
Бөлімі Айналаны қоршаған орта
Тақырыбы Көрікті көктем
Мақсаты:
Балаларды көктем мезгілінің әсемдіктерімен таныстыру, түсінік
беру
Көрнекілік көктем мезгілінің суреттері
Әдіс-тәсілі сұрақ-жауап, ойын, түсіндіру.
Күтілетін нәтиже:
-
Балалар көктем мезгілінің ай аттарын біледі.
-
Ойындар, суреттер арқылы, көктем мезгілінің бейнелеуді біледі.
-
Бірлесе жұмыс жасауды дағдыланады.
-
Бірін- бірі бағалауға, тыңдай білеуге үйренеді.
-
Пәнге деген қызығушылығы , белсенділігі артады.
Іс-әрекет кезеңдері
Педагогтың іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық қозғаушы
Іздену- ұйымдастыру
Рефлексивті коррекциялау
Шаттық шеңбері
Біз әдепті баламыз,
Біз ерекше баламыз.
Қонақтарды көргенде
Сәлеметсіздер ме?-деп,
Амандасып аламыз.
-
Рахмет,өте тамаша!Балалар қазір жылдың қай мезгілі?
-
Дұрыс айтасыңдар!
-
Көктем мезгілінде қандай айлар бар?
-
Енді, көктем мезгіліндегі табиғатты суреттеп беріңдерші.
-
Көктемгі күн жерді қыздырып, табиғаттағы бар тіршілік иелері тәтті ұйқысынан оянып, гүлдер Жер-Анадан күш алып, жапырақтарын жайып, күнге қолын созады. Көктемде жаңбыр себелеп жауып, күн жан-жануарға шуағын шашады.
«Ой қозғау»
-
Балалар мен сендерге жұмбақ жасырамын, ал сендер жауабын табыңдар.
Бұлтты айдап , желдеткен,
Нөсерлеткен , селдеткен.
Шалшық кешіп ойнайтын
Қай мезгіл деп ойлайсың?
-
Дұрыс, көктем мезгілі
-
Балалар,сендер көктем мезгілінде алғаш шыққан гүлдерді білесіңдер ме?
-
Көктемде қар астынан шығатын гүлдерді «бәйшешек» деп атаймыз.
-
Балалар мен сендерге әртүрлі суреттер көрсетемін. Мына суреттерді көрсеткен себебім :бұл жәндіктер көктем мезгілінде тіршілігін жалғастырып , күн жылынғанына қуанады екен.
-
Үйдегі өзіміздің күнде көріп жүрген үй жануарлары да көктемде төлдейді.
Сергіту сәті
Екі қоңыз би - биеп,
Тамаша бір күй күйлеп.
Оң аяқпен топ -топ,
Сол аяқпен топ - топ,
Көтер қолды жоғары,
Өрле биік көкке.
Сәйкестендіру ойыны
-
Балалар қане «Төлін тап» ойынын ойнайықшы.
Шарты: Тақтаға жануарлардың анасын іліп қоямын , ал сендер олардың төлін тауып , дауысын саласыңдар.
-
Өте жақсы «Қайсысы артық?» ойыны
Шарты: Мен сендерге көптеген, жыл мезгіліне байланысты суреттер көрсетемін. Сендер соның ішінен көктем мезгіліне қатысы жоқ артық суреттерді табасыңдар!
-
«Сипатын тап» ойыны:
Шарты: Мен сендерге жемістерді көрсетемін.Сендер көздеріңді жауып , қандай жеміс екендігін табасыңдар.
-
Жарайсыңдар,балалар!
Венн диаграммасы
Мен тақтаға суреттерді ілемін, осының ішінен көктем мезгілінің суреттерін тауып , бір көрінісін жасап шығыңдаршы!
көктем
жаз
-
Дұрыс , тамаша!
«Кім зейінді» құрастыру ойыны
Мен сендерге көктем мезгіліне байланысты суреттерді көрсетемін , сендер өз ойларыңмен суреттерді дұрыс жапсырып шығасыңдар!
Қорытынды ой
Балалар бүгінгі оқу іс-әрекетімізде қай жыл мезгілі туралы әңгімеледік? Бүгін орындаған тапсырмалар ұнады ма? Не білдік!
Не үйренгіміз келеді!
Белсене қатысқан оқушыларды жұлдызшамен бағалаймын.
Балаларды мадақтап, бағалау
-
Сабағымыз осымен аяқталды!
Шаттық шеңберіне тұрып өлеңді орындайды.
көктем
Наурыз,сәуір, мамыр
Балалар өз ойларын айтады.
Сөз сөйлеу
Көктемде күн жылынып, байшешек шығады
Бәйшешек нәзік, әдемі гүл
Балалар суреттерге мұқият қарап , мұғалімді тыңдайды.
Ойын ойнайды. Анасын төлімен қосып, даусын салады.
Суреттерден артық суретті табуға тырысады.
Балалар көздерін жұмып , жемісті табады.
Балалар суреттерді екі бөлікке бөледі.
Балалар педагогты мұқият тыңдап, берілген тапсырманы орындайды.
Балалар сұрақтарға жауап береді.