- Преподавателю
- Дошкольное образование
- Төлдер айтысы (ертегісі). Бөлімдері Көркем әдебиет
Төлдер айтысы (ертегісі). Бөлімдері Көркем әдебиет
Раздел | Дошкольное образование |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Ерғазиева К.М. |
Дата | 08.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Қатынас» білім беру саласы
Тақырыбы: Төлдер айтысы (ертегісі).
Бөлімдері: Көркем әдебиет
Мақсаты:
Білімділігі: Балааардың үй жануарлары туралы түсініктерін кеңейту. Төрт түлік мал төлдерінің аталуын және оларды ажырата білуге үйрету.
Дамытушылық:Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту.
Сабаққа қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік:Төлдерге қамқорлықпен қарауға тәрбилеу. Сөздік жұмыс: жасқанбаймын,шаттана.
Әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап,әңгімелеу,көрсету.
Сөздік жұмыс: төрт түлік, төлі
Көрнекілік: үй жануарлары және төлдер суреті
Іс - әрекет кезеңдері
Мұғалімнің әрекеті
Балалардың іс - әрекеті
Мотивациялық қозғаушылық
Балаларды сабаққа дайындау
Балалар құралдарын дайындайды.
Ұйымдастыру кезеңі
Үлкенге де сіз
Кішіге де сіз
Бар адамға құрметпен
Бас иеміз біз
-Балалар бүгін қай күн?
-Сәуірдің -22 , аптаның 2 күні (сейсенбі)
-кәзір біз Көркем әдибет сабағымызды бастаймыз!
Бүгінгі сабақ жарыс түрінде өтеміз мен сендерді үш топқа бөлемін.
І-«Ботақан»
ІІ- «Бұзауқан»
ІІІ- «Қошақан»
Асық арқылы ұпай жинап отырамыз, жарай ма балалар?
-жарайды.
-Балалар біз нелерді көріп тұрмыз?
-Жануарлар
- қандай жануарлар бар екен?
«Топтастыру әдісі»
Үй жануары Дала жануары
-Олай болса балалар бүгі біз үй жануарларымен танысамыз,оның төлдерімен танысамыз.
«Кім тапқыр»Жұмбақтар
І-топ
Кішкене ғана бойы бар, Айналдырып киген тоны бар. (қозы)
ІІ- топ
Басында екі таяғы бар,
Төрт аяғы бар,
Сегіз тұяғы бар,
Иегінде сақалы бар.( лақ)
ІІІ- топ
Көкке шаншып құйрығын
Келеді шауып жүйрігім.( құлын)
«Төлдерін тап»
-Балалр сендерді ата-аналарың қалай еркелетеді?
-Бүгінгі біздің жаңа сабақтың тақыры «Төлдердің айтысы» деген ертегі екен ,мен сендерге айтып беремін сендер тыңдайсыңдар.
Сергіту сәті:
«Лақ», «қошақан» туралы өлең
-Балалар біз ертегіні түсіндік па?
-олай болса ,ертегіні қойып көрейік кәне! лақ,қозы, құлын, бота,бұзау болғысы келеді екен, қай топ жақсы түсінді екен? ( ертегі желісімен қойылым көрсету.)
Ойын « Артығын тап»
-деп келген қонақтармен сәлем беріп амандасады.
Күн ретін айтып үйренеді.
Сабақтың жарыс түрінде өтетінін біледі.
Суретке қарап әңгіме құрастырады.
2 топқа бөлініп
Тақтаға орындайды.
Өз бетінше әңгімелеу
Ертегіні тыңдайды
Өлеңмен айтып,қимылмен көрсетеді.
Көрініс қоюға таласады.
Үй жануарларының артығын табады.
Рефлексивті түзетушілік
Балаларға сұрақ беру.
тыйым сөз,мақал -мәтел айтқызу.
Асықты санау арқылы ұпайды көрсету.
Балалар білетін тақпақтарын айтады.
қуанды.
Күтілетін нәтиже:
Нені біледі: Суретке қарап әңгіме құрауды білді.Ертегіні айта білді.
Қандай түсініктерді игерді: мұғалімді тыңдауды, ұйымшылдықты.