Сауат ашу және жазу негіздері Оо дыбысы және әрпі тақырыбына арналған сабақ жоспары

Раздел Дошкольное образование
Класс 13 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сауат ашу және жазу негіздері

Тақырыбы: Оо дыбысы және әрпі.

Сабақтың мақсаты: О дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасау.

Дамытушылығы: Балаларға О дыбысы бар сөз, сөйлем ойлап табуына назар аудара отырып, сөздік қорларын дамыту. О дыбысының дауысты дыбыс енкенін меңгерту.

Тәрбиелігі: Балаларды таза, ұқыпты жүруге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Орындық суреті, текшелер, Әліппе-дәптер, О әрпінің баспа түрі.

Әдіс- тәсілдері: Сұрақ-жауап, тіл жаттықтыру, үйрету, түсіндіру, көрсету. Суретпен жұмыс, топтау.

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру бөлімі

1. Балалармен амандасу.

2.Балалардың белсенді қатысуы.

3. Оқу құралдарын түгелдеу.

II. Өткен сабақтағы әріпті қайталау, еске түсіру.

Йй дыбысы-дауыссыз дыбыс ( йод, той )

Тақпақ:

Қой жүнінен киіз басар,

Арқан есіп, көрпе жасар.

Кисе- киім, жесе- тамақ,

Мал жоқ шығар қойдан асар.

III. Жаңа сабақ:

Балаларға суреттер көрсету арқылы ой тұжырым жасау.

-Суреттен не көріп тұрмыз?

-Орман, орақ, тоты сөздерінде қай дыбыс көп қайталанады?

-О дыбысы дауысты дыбыс, қызыл текшемен белгілейміз.

-О дыбысы сөздің басында, ортасында, соңында кездеседі.

О дыбысына қатысты сөздер ойлату.

Ораш, Орал, Омар, орындық, оймақ, отын т.б.

О дыбысына байланысты сөздерді хормен айтқызу және мағынасын ашу.

Орындық-үй жиһазы.

Оймақ-іс тіккенде пайдаланатын құрал.

Отын-үй жылыту үшін пайдаланылады.

Балаларға қол шапалақтату арқылы дыбыстату.

О-рын-дық , ой-мақ, О-тын.

Дәптермен жұмыс:

Торкөздегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды тауып бояту және дәптерлеріне Оо дыбысының жазба түрін жазып беру.

-Балалар,бүгін біз қандай дыбыспен таныстық?

-О дыбысы қандай дыбысқа жатады?

Бір отар мал айдадым

Боталы түйе байладым.

Дертке шипа шұбатын

Ішейін деп ойладым.

Осы өлең жолдарын оқу арқылы сабаққа жақсы қатысқан балаларды мадақтап, қорытындылау.



© 2010-2022