• Преподавателю
  • Дошкольное образование
  • ПЛАН – РОЗРОБКА УЗАГАЛЬНЕНОГО ЗАНЯТТЯ ІНТЕГРОВАНОГО ТИПУ НА ЛІТЕРАТУРНО - МОВНОМУ МАТЕРІАЛІ ЗА МЕТОДИКОЮ Н. ГАВРИШ Тема: „Подорож до Квіткового міста

ПЛАН – РОЗРОБКА УЗАГАЛЬНЕНОГО ЗАНЯТТЯ ІНТЕГРОВАНОГО ТИПУ НА ЛІТЕРАТУРНО - МОВНОМУ МАТЕРІАЛІ ЗА МЕТОДИКОЮ Н. ГАВРИШ Тема: „Подорож до Квіткового міста

Раздел Дошкольное образование
Класс 13 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

ПЛАН - РОЗРОБКА УЗАГАЛЬНЕНОГО ЗАНЯТТЯ ІНТЕГРОВАНОГО ТИПУ НА

ЛІТЕРАТУРНО - МОВНОМУ МАТЕРІАЛІ

ЗА МЕТОДИКОЮ Н.ГАВРИШ

Тема: "Подорож до Квіткового міста ".

Мета:

  • Систематизувати і узагальнити знання дітей про те, що земля - великий будинок для рослин і людей, усвідомити, що життя людини тісно пов'язане з природою.

  • Розвивати діалогічні мовленнєві вміння: відповідати на запитання не тільки репродуктивного характеру, а й пошукового, проблемного, спрямованого на встановлення дитиною зв'язків між предметами та явищами.

  • Удосконалювати образне мислення, уяву, вміння емоційно передавати гарний настрій відтінками кольору.

  • Виховувати бажання бути здоровим, усвідомлювати, що власне здоров'я тісно пов'язане з усім тим, що нас оточує. Вчити шанувати і берегти природу.

Обладнання: Лялькова театральна іграшка, глобус, конверти, в які вкладено символи для викладання ланцюжків, фарби, гра "Відгадай слово".

Хід заняття.

Перша частина

Гра - бесіда інтерв`ю з Бджілкою.

- Нещодавно ми подорожували з вами у Квіткове місто. Ви згадуєте, як там було гарно, які там росли квіти, фрукти.

Чудо - дерево стоит

Очень странное на вид.

Фрукты все на нем растут:

Груш и яблок много тут,

Апельсины и лимоны,

Виноград и абрикосы,

Вишни, сливы и гранаты

Нас сорвать их с веток просят.

Фруктовое дерево,

Спасибо тебе!

Мы фруктов наелись

И взяли себе.

Мы веточки нежно

Твои наклоняли,

Тянули тихонько

И их не ломали.

Ми спостерігали, як бджілки збирають свій солодкий мед. Які вони працьовиті, згадуємо, як багато ми читали про життя сім'ї бджілки.

А ось і знайома бджілка летить. Але вона дуже стурбована. Що сталося?

Бджілка: У нашому Квітковому місті сталася біда: загинули фруктові дерева, бджоли, перестали збирати свій солодкий мед. Я прилетіла по допомогу до вас. (Діти погоджуються допомогти бджілці. А бджілка дарує дітям крильцята, щоб вони дісталися до Квіткового міста).

Вихователь: Я пропоную вам, діти, цікаву ідею. Ви наче перетворилися на бджілок, а я буду як журналіст, брати у вас інтерв'ю.

Запитання:

  1. Бджілка, коли ти літаєш над квітами, ти завжди жужиш?

Ти співаєш, або розмовляєш з іншими бджілками?

  1. Про що ти розмовляєш?

  2. Як ти почуваєшся увечері, коли прилітаєш втомлена до дому?

  3. В яку погоду тобі хочеться танцювати, співати, веселитися?

  4. Розповіси нам, яку користь дає мед.

  5. Чому ти жалиш? Чому тебе не можна брати у руки?

Як люди заважають або допомагають тобі жити?

  1. Що було б, якщо б тебе не було в природі?

Вихователь:

- Діти, на які великі частини поділяють природу? (жива і нежива)

  1. Що відноситься до живої природи, неживої?

Лексична гра: "Передзвін".

Жива природа - бджілка, людина...

Нежива - зірки - гори, земля...

Квітка, пташка - жива, а сонце, повітря - нежива природа.

  1. Все живе - тверде?

  2. Все живе приносить користь?

  3. Все живе - це вода, гори, дороги?

  4. Все живе їсть, дихає, росте, розмножується, вмирає? 5. Все живе рухається?

Вихователь: Тепер я переконана, що ви зможете допомогти мешканцям Квіткового місця.

Друга частина

Творча гра - заняття «Вибір»

Пропоную розділитися на дві команди, дати назви командам при одній умові: назви повинні збігатися з назвами перших весняних квітів (перша команда бере конверт, на якому намальовані фрукти, а друга - бджоли).

Завдання:

Викласти ланцюжок і пояснити, що потрібно для того, аби виросли фрукти, і які потрібні умови, аби у людей був мед. (пояснення екологічних ланцюжків).

Загадки для ланцюжка

  1. "Без дрова, без вогню, а світить і гріє щодня".

  2. "Мене частенько просять, ждуть. А тільки покажусь - ховатися почнуть".

  3. "Що двічі родиться, вперше - гладеньке, а в друге пухкеньке?"

(пропоную додаткові запитання).

1. Чому кажуть, що птах - лікар дерев? Який саме птах? Яке у нього вбрання? Чому він такий яскравий?

По рецепту на базарі Дятел вибрав окуляри. Натягнув собі на ніс, Полетів працювати в ліс.

Чим працює птах? ( міцним дзьобом)

2.А якщо у ланцюжка заберемо сонце, що станеться?

3.А якщо забрати птахів, дощ?

Для другої команди. Загадка:

"Зимою спить, літом бринить, понад сади літає, солодку росу збирає? (бджілка)

Поясніть:

Навіщо у цьому ланцюжку необхідне сонце?

Діти: Щоб бджола збирала мед, потрібна важлива дія - із землі, нагрітої сонцем і политої дощем, повинні вирости квіти.

Вихователь: Що трапиться, коли квіти не виростуть?

- Яка роль людини у цьому ланцюжку?

Діти: Людина садить квіти та дерева, доглядає їх, поливає, коли немає дощу, збирає врожай, висаджує рослини, квіти, які мають багато солодкого нектару, вивозить бджіл на поле, лікують їх, турбуються про них узимку.

Третя частина

Лексично-граматична вправа "Лагідні слова: "Квітничок"".

У бджілки - маленькі бджоленята; у кульбаби - жовтеньке кульбабенятко.

Вихователь: Бачите, діти, як у природі все тісно пов'язано, ось послухайте слова Олени Псалової про природу і людину:

- Я зірвала квітку, вона зав'яла. Я піймала метелика, і він умер на долоні. І тоді я зрозуміла, що доторкнутись до краси можна тільки серцем і очима.

У Квітковому місті на галявині розташована гра "Відгадай слово". Якщо ви відгадаєте по буквах, то познайомитесь зі словом, яке відповідає за здоров'я нашої Землі.

(Слово "Екологія" - грецьке слово: "Еко" - будинок, "Логос" - вчення, що означає "Вчення про те, де ти живеш")

Бджілка: Я дуже вдячна вам за допомогу, тепер у Квітковому місті буде все гаразд.

Вихователь: А щоб сумний настрій зовсім покинув працьовиту бджілку, ми намалюємо гарні кольорові квіти. Кожна квітка - це добрий настрій, посмішка. (Діти малюють квіти і дарують бджілці).

© 2010-2022