- Преподавателю
- Дошкольное образование
- Русский язык Звуки М. в магазине (даярлык сыныбы)
Русский язык Звуки М. в магазине (даярлык сыныбы)
Раздел | Дошкольное образование |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Абат А.С. |
Дата | 12.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Орыс тілі
Тақырыбы: Звуки М. В магазине.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік:М дыбысы және әрпімен таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;
2.Тәрбиелік:адамгершілікке тәрбиелеу.
3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту. Ойын тиянақты жеткізе білуге баулу.
Әдіс-тәсілдер: әңгімелеу, сөздік, .
Көрнекілігі: М дыбысының баспа түрі, суреттер
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі :
Балалардың көңілін сабаққа аудару.
Балалар, алдыңғы сабақта қандай дыбыспен таныстыңдар?
Э дыбысы мен әрпі
Қандай түспен боялган?
Қызыл түспен белгіленген?
2. Жаңа сабақ:
-Балалар, мына суретте Мира мен Марат кайда жүр?
-Жарайсындар , азық-түлік дукенінде.
Дүкен орысша магазин деп аталады.
Қайталаңыз, балалар: магазин, Мира, Марат
Бұл сөздер қай дыбыстан басталып тұр?
-М дыбысынан
- демек балалар бүгін біз М дыбысымен танысамыз.
-М дыбысы қандай дыбыс?
-Дауыссыз , көк түспенн белгіленеді
-М дыбысынан басталатын сөздерді айтыңдаршы: машина, морковь, маса
-Жарайсыңдар, енді мына сөздікке назар аударыңдар
машина-көлік
мячь-доп
моррковь-сәбіз
мясо-ет
макарон-макарон
масло-май
мороженое-балмұздақ
мыло-сабын
М дыбысының баспа түрін ауада жазып көрсету
М дыбысы сөздің басында, ортасында және аяғында кездеседі
Сергіту сәті.
Орнымыздан тұрайық,
Қолды белге қояйық.
Бір отырып, бір тұрып,
Бір тынығып алайық, Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.
Ойын: «Кім жылдам?» дидактикалық ойыны. М дыбысынан келетін затты кім бірінші сатып алады екен? Мира мен Маратқа көмектесейік. 3 топқа бөліп , машина, мячь, мыло суретттерін құрастыру.
Қорытындылау: Балалар, біз бүгін қандай дыбыспен таныстық?
М дыбысы қандай дыбыс екен? Мадақтау, бағалау.