Сауат ашу А дыбысы мен әріпі

Раздел Дошкольное образование
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Білім беру саласы: Қатынас

Ұйымдастыру оқу-іс әрекет түрі: Сауат ашу.

Тақырыбы: А дыбысы мен әрпі.

Мақсаты:А дыбысымен таныстыру. Дидактикалық материалдар арқылы балалардың есте сақтау, ойлау, сөйлеу дағдыларын дамыту. А дыбысы бар сөз, сөйлем ойлап табуына назар аударту.

Әдіс тәсіл: үйрету,көрсету,түсіндіру.

Әрекет кезеңдері

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Баланың іс-әрекеті

Мотивациялық қозғаушы

Ұйымдастыру кезеңі

Өткен сабақты қайталау

Жаңа тақырыппен таныстыру.

Балалардың назарын тәрбиешіге аудару.




Іздену ұйымдастырушы





Балалар мен қазір жұмбақ жасырамын. Жаңада бар, ескіде жоқ

Танада бар, ешкіде жоқ Мынау ненің суреті?

Алма деген сөз қай дыбыстан басталып тұр?

А дыбысының баспа және жазба түрін көрсетіп таныстыру.

А дыбысынан келетін сөздерді маған кім жылдам, көбірек тауып айтады?

Өте жақсы, балалар. Осы тапқан сөздеріңді буынға бөліп айтып көрейікші.

Шапалақ арқылы буынға бөлгізу.

Қане, балалар, бәріміз бірігіп А дыбысын ауада жазып көрейікші.

Ал, қазір дәптерлерімізді ашып, үлгіге қарап сызықтарды қосып А әрпінің баспа түрін жазамыз.

«Кім жылдам?» ойынын ойнату.

А дыбысын есте сақтау үшін, осы дыбыстан басталатын нәрселердің суреттерін көрсетіп, қай дыбыстан басталатынын өздеріне айтқызу.


А дыбысы.

Алманың суреті.

А дыбысынан басталады.

Алма, ағаш, ай, аққу т.б.

Ал-ма, а-ғаш, ақ-қу.

А дыбысын ауада жазады.

Ойын. «кім жылдам».

Рефлексті

коррекциялау

Балалар, бүгін қандай әріппен таныстық? А дыбысы қандай дыбыс екен? Кім А дыбысына сөз айтады?

Бағалау.

Білуі керек: А дыбысы мен әрпі

Болуы керек: кеспе әріптер,түрлі түсті суреттер,алфавит.

Баланың қолынан келуі: Балалар әріпті танып, тапсырманы орындайды.


© 2010-2022