Математика пәнінен ашық сабақ Қызықты математика

Раздел Дошкольное образование
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы: Қызықты математика.

Мақсаты:10 санына дейін ретті және кері санау қабілеттерін,

геометриялық пішіндер туралы білімдерін қалыптастыру.Сан қатарыңдағы алдыңғы және келесі санды атай білуге үйрету.

Көрнекілік;қоян,сәбіз,паровоз суреттері,геометриялық пішіндер,

цифрлар,санайтын таяқша.

Әдіс-тәсіл;сұрақ-жауап,санау.

Сабақ барысы; Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз.

Сәлем бердік сіздерге,

Құрметпенен біз.

Қазір бізде математика сабағы.Тақырыбы;Қызықты математика.

Сұрақтар қою:

-Жылдың неше мезгілі бар?

-Қыс мезгілінің неше айы бар?

-Қай ай?

-Апта ағайдың неше ұлы бар?

-Қане атайық?

-Бүгін аптаның қай күні?

2.Ал енді,балалар,бәріміз зейінімізді тақтадағы мына сандарға аударайықшы,сандар ретімен қойылған ба?

\2,5,3,7,1,4,6\.

-Ендеше сендер қалай дұрыс тұру керектігін айтып беріңдерші?

Қай сан қайда тұрады?\тура,кері санату\.

3.Ойын"Көршілерін тап".

.3.,.7.,.9..

4.Жолаушылардың өз орындарына барып отыруларына көмектес.

5.Сергіту сәті;Оңға қарай түзу тұр,

Солға қарай түзу тұр.

Алға қарай бір адым.

Артқа қарай бір адым.

Жоғары төмен қарайық.

Орнымызды табайық.

6.Балалар мына суретте не бейнгеленген?

-Қоян

-Қоян не жейді?

-Сәбіз

-Қоян мына себеттегі сәбіздің санын білмейді екен,қане соған көмектесіп жіберейік.

1-10 санды тура және кері санату.\3оқ\.

Қоян 5 сәбізді жеп қойды,сонда себетте неше сәбіз қалды?\5\.

7.Үй салу.Ал қоянның үйі жоқ екен.Қане қоянға үй салып берейік.

Балаларды 2 топқа бөлу:

1 топ:санайтын таяқшалардан үй құрастыру.

2 топ:геометриялық пініндерден үй жапсыру.

Сұрақ қою:қабырға,шатыр түсін сұрау.

Қандай геометриялық пішіндерден құралған?\шаршы,үшбұрыш\.

Қорытынды:балалар бүгін сабақта не істедік?\

\қоянға үй салдық,жануарларға паровозға отыруға көмектестік\.





Жамбыл бастауыш мектебі













Математика пәнінен ашық сабақ Қызықты математика

\ашық сабақ\












Өткізген:Какенова А.С




2014-2015 оқу жылы

© 2010-2022