- Преподавателю
- Дошкольное образование
- Тәрбиешімін. Жұмыскер жай адаммын. Жас өренге мейірі бай адаммын. Космос ашқан жанкешті болмағанмен, Ұстаз деген атаққа сай адаммын
Тәрбиешімін. Жұмыскер жай адаммын. Жас өренге мейірі бай адаммын. Космос ашқан жанкешті болмағанмен, Ұстаз деген атаққа сай адаммын
Раздел | Дошкольное образование |
Класс | - |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | ЖАЙЛАУБАЕВА Ш.М. |
Дата | 17.10.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақтың тақырыбы: «Оқу құралдары»
Сабақтың мақсаты:
-
Білімділік
-
Балаларға оқу құралдары туралы мәлімет беру және оларды У, Ү дыбыстарымен таныстыру:
-
Дамытушылық
-
Оқу құралдары туралы түсініктерін, сөздерді дұрыс айту дағдысын қалыптастыру, балалардың ойлау қабілеттерін дамыту:
-
Тәрбиелік
-
Балаларды оқу құралдарын ұқыптап, таза ұстауға тәрбиелеу:
Сабақтың әдістері: қайталау арқылы жаттығу,сұрақ-жауап, көрсету.
Сабақтың көрнекіліктері: мектептің, оқу құралдарының суреттері (сурет дәптері, қарындаш, қаламсауыт) және қоржын.
Меңгерілетін сөздер: сурет дәптері, қарындаш, қаламсауыт, күнде.лік.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
«Шаттық шеңбері»
Қайырлы таң, көк аспан!
Қайырлы таң, жер ана!
Қайырлы таң, қонақтар!
Қайырлы таң, достарым!
2. Фонетикалық жаттығулар
Аш-аш-аш- қарындаш
Лік-лік-лік - күнделік
Рі-рі-рі- сурет дәптері
3.Жаңа сабақ
-
Балалар қазір бізде қандай сабақ? (Ребята, сейчас у нас какой урок?)
-
Қазақ тілі сабағы (Казахский язык)
-
Сабаққа дайынбыз ба, балалар?(Ребята, вы готовы к уроку?)
-
Дайынбыз (Да, готовы)
-
Ендеше, мына суреттерге қарайықшы, нелерді көріп тұрсыңдар?(Что вы видите на этом рисунке?)
-
Қарындаш, қаламсауыт, күнделік, сурет дәптері (карандаш, пенал,дневник,альбом для рисования)
-
Иә, дұрыс айтасыңдар балалар! Біз осы оқу құралдарымен жазамыз, әдемі сурет саламыз (Да ребята,правильно говорите. Мы будем работать этими учебными материалами, нарисуем красивые рисунки)
-
Балалар, қараңдаршы біздің қоржыннан әдемі әуен естіледі, бұл не деген ғажап! Қоржынды ашып көрейікші. (Ребята, вы слышите, из коржына издается красивая мелодия, давайте подойдем и узнаем, что ж в нем )
-
Балалар, сиқырлы қоржында хат жатыр, ал хаттың ішінде жұмбақ бар екен, біз осы жұмбақтың жауабын шешу керекпіз (Ребята,в волшебном коржыне лежит письмо, а в письме загадка, которую нам необходимо разгадать)
Жұмбақ:
Жаза- жаза жалықпаған
Сурет салып шарықтаған
-
Балалар, бұл жұмбақтың жауабы не? (Ребята,угадайте загадку)
-
Қарындаш (карандаш)
-
Жарайсыңдар! Осы өткен оқу құралдарын әрқашанда ұқыптап, таза ұстауымыз керек. Сонда біз нағыз әдепті балалар боламыз.( Молодцы!Если мы будем аккуратно с этими учебными материалами, то вы тогда станите самыми вежливыми детьми)
Сөздік жұмыс
Сурет дәптері- альбом для рисования
Күнделік- дневник
Қаламсауыт- пенал
4.Сергіту сәті
Ал, балалар тұрайық
Алақанды ұрайық
Оңға қарай иіліп
Солға қарай иіліп
Бір отырып, бір тұрып
Біз тынығып алайық!
5.Жекелей жұмыс (әр оқушы кезекпен)
- Балалар, оқу құралдары бізге не үшін керек?
- Жазып, сурет салу үшін
- Оларды қалай ұстауымыз керек?
- Ұқыптап, таза ұстауымыз керек
6. Сабақты қорыту
- Балалар, қазір біз сабағымызды қорытындылау үшін «Не артық?» ойынын ойнаймыз. Мақсаты: Баланың жалпы ойлау қабілеттерін, есте сақтау және зейінін дамыту. Ойынның шарты: Үстел үстінде әр- түрлі заттар (қарындаш, күнделік,сызғыш, доп, кітап, ойыншық, қасық ) тұрады. Осылардың ішінен оқу құралдарын тауып, артық заттарды алып тастау керек.
7.Бағалау
Жақсы жауап берген балаларды мадақтап, әдемі мақтау қағаздарын беру.