Есеп және оның қырылымы

Раздел Дошкольное образование
Класс 13 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Алматы облысы, Алакөл ауданы,

« Еңбекші орта мектебі мектеп жасына

дейінгі шағын орталығы бар »

коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

Мектепалды даярлық тобының мұғалімі:

Ж.Ө. Өмірсерікова

Сабақтың тақырыбы: Есеп және оның қырылымы

Сабақтың мақсаты: 1. Есеп және оның құрылымдық элементтері туралы түсініктерін кеңейту.

2. Балаларды жылдамдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

3. Сұрақ қою және жауап беру дағдыларын дамыту.

Көрнекіліктер: суреттер, плакаттар, шарлар т.б

Әдіс- тәсілдер: түсіндіру, ойын, сұрақ-жауап

С а б а қ т ы ң б а р ы с ы :

1. Ұйымдастыру бөлімі. / Балалармен амандасу, сабаққа назарларын аудару /. Балаларды шаттық шеңберіне шақыру. « Қуан шаттан алақай

Қуанатын келді күн.

Қайырлы күн апайлар

Күліп шықты күн бүгін »

Балалар бүгін сабағымыз өзгеше болмақ. Өйткені сабағымызға қонақтар, аңдар келіп отыр. / қоян, қасқыр, аю, қоян /

2. Өткенді еске түсіру. Математика сабағынан не үйрендік, не білдік?

/ Балалардың жауаптары айтылады. /

3. Жаңа сабақ. Есептер құрастырып, шығару және тапсырмалар орындау. Логикалық есептер: 1. Үйге кірді Алдияр

Оған қоса Мадияр

Кейін келді Айдана

Қанша болды бар бала? /3/

2. Құмырсқалар еңбекшіл 3. Табақта төрт алма

Ұйымшыл және ол көпшіл Қолымда бір алма

Екеуі жүр дән тасып Барлығын қосқанда

Екеуі шөпке жармасып Болады неше алма? /5/

Сонда неше өмекші. /4/

4. Менің қолымда үш гүл, гүл салғышта екі гүл. Қолымдағы үш гүлді гүл салғышқа салсам, гүл салғыштағы гүл нешеу болды? Артты ма кеміді ме? /5/

4. Қоянның тапсырмасы. Сурет бойынша есеп құрастырып шығару. / Гул, балық / 3+2= 5, 6 - 1=5 /. Ойын. « Сиқырлы пішіндер » Заттар көрсету. Балалар қандай зат екенін, пішінін, қайда қолданылатынын айтып береді.

/ теледидар, сағат, шырша /

5. Қасқырдың тапсырмасы. Сөредегі доптар төрт доптан болу керек. Артығын сызып, жетпегенін жапсырмалайды.

6. Сергіту сәті. / би /

7. Аюдың тапсырмасы. Берілген пішіндерді бояйды және түстеріне қарай санап, санын жазады. /4/

Ойын. « Кім жылдам » . 1. Жол ұзын ба, қысқа ма

Қол ұзын ба қысқа ма? / Жол ұзын /

2. Алма үлкен бе, түйме үлкен бе? / Алма /

3. Аю үлкен бе, қоян үлкен бе? /Аю/ 4. Қасық ұзын ба, қысқа ма

Асық ұзын ба, қысқа ма? /Қасық/

5. Қас ұзын ба, қысқа ма

Шаш ұзын ба, қысқа ма? / Шаш /

8. Түлкінің тапсырмасы. Суреттегі екі күшік алған сандарды бастырып, бояйды. 1. Алма бағы жайнаған 2. Төрт қаз ұшып барады

Қызыл алма айналам Биіктен төмен қарады

Алдым үзіп бесеуін, Аяқтары нешеу қаздардың

Тағы да алдым екеуін Жауабын кім табады? /8/

Алдым сонда нешеуін? /7/

9. Дәптермен жұмыс.

10. Бекіту.

11. Бағалау. / Балалар жұлдызша, төрт бұырыштармен бағаланды /





© 2010-2022