Открытый урок на тему Алматы

Раздел Дошкольное образование
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Айнабұлақ» негізгі орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Ахмедниязова Ш.И.

Сыныбы: 2 "А"

Пәні: Дүниетану

Күні: 12.03.2014

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:

Алматы

Сабақ мақсаты:

Алматы туралы түсінік беру, түсініктерін қалыптастыру

Сабақта қолданылатын әдісі:

Психологиялық дайындық, топқа бөлу, «Кластер» әдісі, топтық, жұптық жұмыс, кері байланыс «5саусақ»

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар Алматы туралы түсінікке ие болды, ой-өрісі қалыптасады

Сабақтың барысы:

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ресурстар

І. Кіріспе

1. Топқа бөлу

2. Психология-лық дайындық



3. Үй тапсырма-сын пысықтау


ІІ. Тұсаукесер

Сергіту сәті

ІІІ.Негізгі бөлім



IV. Қорытынды


Сабақтың рефлекциясы

2 мин

3 мин



7 мин


2 мин

2 мин

25 мин



2 мин

2 мин

Геометрик фигуралар арқылы 4 топқа бөлу

Сағат суреттерін тарату, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Тапсырмалар бойынша әр бір топ бірін-бірі белсенділігіне байланысты бағалау парағын тарату.


«Дөңгелек үстел» әдісін пайдаланып Астана туралы түсініктерін жазуын, әр топтан ең соңы мүшесі оқып беруін тапсыру

Мәнерлеп олең оқып беру. Өлең не туралы екендігін сұрау.

Ноутбуктен ритмикалық би қойып беру.

Ноутбуктан Алматы туралы бейнебаян көрсету

Оқушыларға ДЖИКСО әдісін пайдаланып бөліп беру.

Мәтінді топта талқылап, түсініктерін флипчарт арқылы баяндап, постерді қорғауын тапсыру.

Топтар өздерінің басқа топтарға қойған бағалары мен таныса отырып, оқушылардың жұмыстарын өз бақалауым мен салыстырып қорытынды бағаларын қою.

Сабақтан алған әсерлерін «5 саусақ» кері байланысы арқылы түсті қағаздарға жаздыру.

Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлінеді.

Сағат сандарына өз тобындағы 4 досын атын жазады, оларға іс-қимыл арқылы жылы тілектерін білдіреді.Әр топ мүшелері «Бағалау парағына» басқа топтардың белсенділігіне байланысты бағалап отырады.

Астана туралы түсініктерін жазады. Әр бір топтың ең соңғы мүшесі топтың барлық мүшелерін жазған пікірлерін оқып береді.

Өлеңді тыңдайды, жаңа

Жаңа сұрақтарға жауап береді.

Ритмикалық биге қарай оқушылар іс-қимыл жасайды.

Бейнефильмді тамашалайды

Берілген мәтінді оқып, топта талқылайды.

Түсініктерін флипчартқа қарайды. Топтар бір-біріне белсенділігіне байланысты бағалап отырады.

Топ мүшелері өздерінің басқа топтарға қойған

Сабақтан алған әсерлерін «5 саусақ»қа жазады.

Геометриялық фигуралар

А4 парағы


Бағалау парағы


А4 парағы



Ноутбук

Ноутбук

Оқулық, маркер

Смайлик ,бағалау парағы


Бағалау парағы

Түрлі түсті қағаздар


© 2010-2022