- Преподавателю
- Дошкольное образование
- Урок Оқу құралдары хикаясы
Урок Оқу құралдары хикаясы
Раздел | Дошкольное образование |
Класс | 13 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Байдуллина Р.Н. |
Дата | 13.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақтың тақырыбы: Оқу құралдары хикаясы
Сабақтың мақсаты:
1. Оқу құралдары туралы түсінік беру.
2. Балалардың бойында білімге деген қызығушылығын арттыру.
3. Оқу құралдарын күтіп, таза, ұқыпты ұстауға тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, көрсету.
Сабақтың көрнекіліктері: Оқу құралдарының суреттері.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі. Балалар шаттық шеңберіне тұрады, бір-біріне жақсы тілек, жылы лебіздерін білдіреді.
Жаңа сабақ:Жұмбақ жасыру.
Білімнен мол сый-асы,
Балғындардың ұясы. (Мектеп)
Ұшымен қазық торкөзді жазық
Үстіне өттім асыл сөз жазып. (Дәптер)
Алты қырлы, алты сырлы. (Қалам)
Жазу жазып жалықпаған, жаза-жаза арықтаған. (Бор)
Қыркүйек айында балалар мектепке барады. Сабақ оқиды. Ол үшін кітап-дәптерлер, қалам-қарындаштар сатып алады.
Дәптермен жұмыс: А.Хамзаұлының «Оқу құралдары хикаясы» ертегісімен таныстыру, әңгімелесу.
-Жанатбек биыл қайда барады?
-Анасы ұлына қандай оқу құралдарын сатып әпереді?
-Жанатбек дәптерді қалай былғады?
-Қалам, дәптерлер неге ренжісті?
-Атасы немересін қайда апарады?
-Мұғалім Жанатбекке не берді?
-Жанатбек кітаптарды қайда салды?
-Кітап достарына қандай ақыл айтты?
-Кітаптың айтқаны дұрыс па?
-Сендер қалай ойлайсыңдар, Жанатбектің жасаған қылығы дұрыс па?
«Бірлік болмай, тірлік болмас» мақал-мәтелді түсіндіру.
Сергіту сәті:
Біз мектепке барамыз,
Қолға қалам аламыз.
Кітапты да оқимыз,
Суретті де саламыз. (Қимылмен көрсету.)
Дидактикалық ойын: «Қай зат артық?»
Ойынның шарты: Үстел үстіне оқу құралдары мен ойынышықтар араластырып қойылады. Сөмкеге оқу құралдарын жинап, артық заттардың атын атау керек.
Қорытынды:
-Мектепте оқыған сендерге ұнай ма?
-Оқу құралдарын қалай ұстау крек?
-Сабақты жақсы оқитын баланы қалай атайды?
-Оқу құралдарын ата.