- Преподавателю
- Дошкольное образование
- Тақырыбы: Есеп құрастырып шешімін табу. Мақсаты: «Есеп» түсінігімен, оның құрылымдық элементтерімен таныстыру. Суретті пайдаланып есептер құрастыру. Оның нәтижесін табудағы ең басты мақсат –баланың тілін, көзімен көргенін есінде ұстап, тіл, сө
Тақырыбы: Есеп құрастырып шешімін табу. Мақсаты: «Есеп» түсінігімен, оның құрылымдық элементтерімен таныстыру. Суретті пайдаланып есептер құрастыру. Оның нәтижесін табудағы ең басты мақсат –баланың тілін, көзімен көргенін есінде ұстап, тіл, сө
Раздел | Дошкольное образование |
Класс | 13 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Бейсембаева А.Р. |
Дата | 06.02.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Тақырыбы: Есеп құрастырып шешімін табу.
Мақсаты : «Есеп» түсінігімен ,оның құрылымдық элементтерімен таныстыру. Суретті пайдаланып есептер құрастыру. Оның нәтижесін табудағы ең басты мақсат -баланың тілін, көзімен көргенін есінде ұстап , тіл, сөз арқылы ойын айтып, ақыл-ойын дамыту Граматикалық дұрыс байланыстырып сөйлеуге , шығармашылық еңбек етуге тәрбиелеу .
әдісі : сұрақ-жауап, түсіндіру, ойын
түрі: аралас
көрнекілігі: дид. материал, карточка
Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі
Шаттық шеңберін құру
ІІ Жаңа сабақ
1. Балалар сендер есеп шығардыңдар. Есепте бізге мәлім нәрсе ШАРТ деп аталады. Ал табу керек нәрсе - есептің СҰРАҒЫ . Есептің шартын айтамыз . Енді есептің сұрағын қоямыз.
- Шынымен де , есеп ШАРТТАН, СҰРАҚТАН тұрады.
-
Есептің шешуі мен жауабы болады. Осыған көңіл аудардың ба ?
Сөреде үш кітап тұр . Арнат тағы үшеуін әкеліп қойды.
БҰЛ ЕСЕПТІҢ ШАРТЫ.
Тапсырмада үнемі сұрақ болады. Сөреде енді қанша кітап болды?
БҰЛ ЕСЕПТІҢ СҰРАҒЫ. Оны қалай шешеміз?
2+3 5
БҰЛ ЕСЕПТІҢ ШЕШУ ЖОЛЫ
-
САНЫ -
ЕСЕПТІҢ ЖАУАБЫ
Егер есеп қосу амалына болса -
ҚАНША , НЕШЕ БОЛДЫ?
Егер есеп алу амалына болса-
ҚАНША ҚАЛДЫ?
1 тапсырма
Есептің төрт бөлігін « шарты, сұрағы, шешуі жолы, жауабы» тап.
Үстелдің үстінде 4 алма жатыр. Оның біреуін ағам жеп қойды. Сонда неше алма қалды?
2 тапсырма
Атам мен апам таң ертең 4 түп,кешке 2 түп қызанақ отырғызды, сонда олар неше түп қызанақ екті?
3 тапсырма
Сурет бойынша есеп құрастырып шешуін тап.
Сергіту сәті: Құстар қалай ұшады?
Бақа қалай секіреді?
Тышқан қалай жүреді?
Бала қалай қуанады?
Дәптермен жұмыс
1 1 1 1 1
2 2 2 2 2
3 3 3 3 3
4 4 4 4 4
Карточкамен жұмыс
Есепте .
3+2 4+2 5+2
5-2 6-3 7-4
5-3-1 1+2+1 3+1-2
Дидактикалық ойын «Көңілді тапсырма»
Екі балапан тұр,
Екі балапан отыр.
Шатаспай тез ойлансақ, тура тауып атасақ.
Тұрғаны бар ,отырған -
Барлығы ҚАНША балапан?
Сабақты қорту:
-
Бүгін не үйрендік?
-
Не істедік?
-
Есептің төрт бөлігін ата?